חדשות פתח תקווה

אחרי 44 שנה: חטיבת אחד העם תיסגר

חדשות פתח תקווה12 בפברואר 2020    2 דקות
0

חטיבת הביניים הראשונה בעיר תשולב בבית הספר השש-שנתי ע"ש יצחק שמיר • משרד החינוך ילווה את המעבר עד להשלמתו והצלחתו • ראש העירייה: "האיחוד ייטיב עם כלל התלמידים וירענן את העשייה הבית ספרית"

אחרי 44 שנה: חטיבת אחד העם תיסגר
בית הספר יצחק שמיר. מרחבי למידה חדשים | צילום: דוברות העירייה

44 שנים אחרי שנוסדה חטיבת הביניים הראשונה בעיר, התקבלה בימים אלה בעירייה ובמשרד החינוך ההחלטה לסגור את חטיבת הביניים אחד העם שברמת ורבר, ולאחד אותה עם בית הספר השש-שנתי ע"ש יצחק שמיר.
ההחלטה התקבלה בברכת ראש מִנהל החינוך ומ"מ ראש העירייה רון כץ, בשיתוף ועד ההורים העירוני. עם סיום הלימודים בבתי הספר היסודיים, יעברו התלמידים לבית ספר שש-שנתי וישולבו עם כיתות התיכון באותו מתחם. זאת, בניגוד לשנים עברו, אז למדו התלמידים מכיתה א' ועד לכיתה ח' באותו בית ספר, ובכיתה ט' עברו לתיכון עד לסיום י"ב.
חטיבת אחד העם הוקמה בשנת 1976 כחלוצת חטיבות הביניים בעיר, מתוך מחשבה שיש להפריד בין ילדים בגילאי יסודי לתלמידי תיכון, וכך נבנתה מתכונת לשלוש שנות מעבר בין לימודי היסודי ללימודי התיכון. אולם עם השנים התברר שתלמידים לא מעטים חוו קשיי מעבר וקליטה, ולכן נבנתה התכנית החדשה, שלפיה תתקיים הפרדה בין לימודי היסודי ללימודי העל יסודי.
במסגרת זו, בשנת הלימודים הבאה תשפ"א, שתחל בספטמבר 2020, יעברו כל אנשי הצוות והתלמידים מחטיבת הביניים אחד העם למתחם החדש של השש-שנתי יצחק שמיר, שכן ממילא חטיבת הביניים הזינה בשנים האחרונות את התיכון.

השבוע הגיעה מנהלת החינוך העל יסודי בעירייה, ד"ר ירדנה חדד, לחטיבת הביניים, כשהיא מלווה במפקחת משרד החינוך. בפגישה עם צוות המורים, בישרה להם ד"ר חדד על ההחלטה בטרם זו תודלף. לדבריה, ההחלטה התקבלה על דעת משרד החינוך, והוא ילווה את המהלך עד להשלמתו והצלחתו. בנוסף, הבהירה כי איש מהצוות לא ייפגע, וכי המורים ימשיכו ללמד את אותם תלמידים כפי שנהגו בעבר.
כיום פועלות בחטיבת אחד העם 17 כיתות: שבע כיתות ט', חמש כיתות ח' וחמש כיתות ז'. בעירייה מסבירים שההחלטה מבוססת על עקרון תפיסת החינוך העל יסודי השש-שנתי הפועלת בעיר בשנים האחרונות. האיחוד יאפשר מקסום משאבים חינוכיים, ערכיים ופיזיים, תוך ראייה של טובת התלמידים והצלחתם. התהליך ילווה וינוהל על ידי אנשי המקצוע של הרשות המקומית ומשרד החינוך. מנהלות בתי הספר והצוותים החינוכיים ייערכו לקליטה מיטבית של תלמידי רמת ורבר והמורים.

ראש העירייה רמי גרינברג: "איחוד חטיבת אחד העם ורבר עם חטיבת יצחק שמיר הוא לטובת התלמידים והתלמידות, ויאפשר להם משאבים ותקציבים גדולים יותר, לרבות מגמות ייחודיות, פדגוגיה חדשנית, מרחבי למידה חדשים, בחינה מחודשת של המגמות בבית הספר ועוד. איחוד החטיבות יטיב עם כלל התלמידים וירענן את העשייה הבית ספרית".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה