חדשות פתח תקווה

אחרי 26 שנה: קרקע שהופקעה בכפר אברהם תושב לבעליה

חדשות פתח תקווה5 בינואר 2020    דקה אחת
0

בית המשפט דחה את טענות העירייה בדבר כוונתה להשתמש בקרקע, וקבע כי במשך כל השנים לא נעשה בה שימוש, ולכן על העירייה להשיבה לבעליה

אחרי 26 שנה: קרקע שהופקעה בכפר אברהם תושב לבעליה
עו"ד קמר. ייצג את העותרים ׀ צילום: באדיבות המצולם

 

שופט בית המשפט המחוזי בלוד, עוז ניר נאוי, קיבל השבוע את עתירתם של בעלי קרקע בשכונת כפר אברהם, שהוגשה באמצעות בא כוחם עו"ד משה קמר, והורה לעירייה ולוועדה המקומית לתכנון ובנייה לבטל הפקעת שטח בגודל 976 מ"ר, שנרשם על שם העירייה לפני כ-26 שנה. זאת מאחר שהעירייה לא מימשה את זכותה לבנות במקום מבנה ציבור, או כפי שתכננה – מקווה לנשים.
החלטת השופט ניר נאוי נשענת על החלטת בית המשפט העליון, שקיבל לאחרונה עתירות שהגישו שני שכנים של העותרים, והורה לעירייה להשיב גם להם שטח שנלקח מהם בנסיבות דומות. בית המשפט דחה את טענת העירייה, שלפיה העותרים קיבלו בתמורה תוספת אחוזי בנייה, וקיבל את טענת העותרים כי העירייה הזניחה את הקרקע המופקעת והותירה אותה שוממה ועזובה.
גם טענות העירייה, שלפיהן היא נמצאת בהליך להסדרת הקרקע לטובת הקמת מקווה, ושאף פנתה בעניין למשרד אדריכלים שיקדם את התכנית – נדחו על ידי השופט, שטען כי למרות הקצאה תקציבית שניתנה לעירייה ממשרד הדתות כבר לפני שנים, העירייה השתהתה במימוש התכנית לבניית מקווה, ולכן יש להשיב את הקרקע לעותרים.
גם טענת העירייה, שלפיה ראש העירייה החדש האיץ את התכנית להקמת המקווה לאחר שנבחר, נדחתה על ידי בית המשפט, בטענה שכבר בחודש פברואר הגיש ראש העירייה מכתב למשרד הדתות, שבו ביקש לחדש את ההקצאה שאושרה לעירייה למימון המקווה. בפועל, מעבר למכתב ולהתקשרות עם משרד אדריכלים, לא נעשה דבר בתקופת זמן זו, שבה, לטענת בית המשפט, "היינו אמורים להימצא בעיצומן של העבודות לבניית המקווה או בשלבי הגמר, כמצופה מפרק הזמן שחלף", ציין השופט.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

באופוזיציה מאיימים להחרים את ישיבת המועצה

חברי האופוזיציה, במכתב ששלחו היום (ג' 28/1), הודיעו על החלטתם להחרים את ישיבת המועצה שאמורה להתקיים הערב. זאת בטענה לסתימת...

חדשות פתח תקווה28 בינואר 2020    דקה אחת
1

חשוד שהטריד מינית ילדים, נעצר בזכות ערנותו...

ערנותו של שומר בפארק יצחק אוחיון (הפארק הגדול) בפתח תקווה הובילה למעצרו של צעיר, החשוד כי חשף את איבר מינו...

חדשות פתח תקווה27 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה