חדשות פתח תקווה

אושרה תכנית האב של פתח תקוה

חדשות פתח תקווה29 בדצמבר 2019    דקה אחת
0
אושרה תכנית האב של פתח תקוה
מרכז העיר. יחולק לשתי שכונות | צילום: אלון חכמון

 

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה תכנית מתאר כוללת, שתשמש כתכנית אב לעיר בכל המישורים – הנדסה, אסטרטגיה, חינוך, מבני ציבור, פארק הירקון, תחבורה, התחדשות עירונית ואזורי התעשייה. התכנית, בת כאלף עמודים, היא פלטפורמה לכל התכניות שיוגשו מעתה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, תוך בחינה נקודתית של צורכי האזור והרגישויות הנדרשות, מידע לתושבים, ליזמים, לבעלי הנכסים ולקבלנים.
גורמי מקצוע בעירייה ובוועדה המחוזית רואים באישור התכנית הישג משמעותי וארגז כלים, שלפיו ניתן להמליץ על אישורי תכניות או דחייתן כבר בשלב המקדמי, על פי מידת התאמתן לתכנית האב.
ראש העירייה רמי גרינברג: "זהו מאורע משמעותי לעיר. מדובר בתכנית שמציגה באופן מפורט את החזון של פתח תקוה לשנים הבאות, תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים בכל המישורים. התכנית מאפשרת לוועדה המקומית ולגורמי המקצוע להתנהל באופן עצמאי בבואם לדון בתכניות, ואמורה לשדרג את העיר ולתת מידע לציבור, שבסביבתו יתבצעו עבודות פיתוח או בינוי. כמו כן, התכנית תאפשר לגורמי המקצוע לתת מענה מהיר ויעיל הרבה יותר בעת בחינת תכניות המוגשות לאישור".
שני חלקים בתוך השלם
בתום תהליך ארוך, שכלל את כל יחידות העירייה, הוחלט על חלוקת מרכז העיר לשתי שכונות חדשות – מרכז העיר צפון, שייקרא מעתה לב המושבה, ומרכז העיר דרום, שייקרא המרכז השקט.
גרינברג ציין כי החלוקה מאפשרת התמקדות בצורכי כל שכונה, תוך התייחסות לנתונים הדמוגרפיים, למבנים הפרטיים בשכונה, למרחבים הפתוחים, מבני החינוך, התרבות והפנאי, אתרי השימור ועוד. על פי התכנית, גבולות המרכז השקט הם הרחובות סלנט, הרצל, פיק"א, רוטשילד, כץ ופינס, ואילו גבולות שכונת לב המושבה הם הרחובות אורלוב, המכבים, אחד העם, ביל"ו, יצחק שדה וקרול.
גרינברג: "לאחר שנים של הזנחה, אנו רוצים לשוב ולחדש את מרכז העיר, לטפח את המרחבים הציבוריים ולהפוך את המרכז כולו לאזור בטוח, נעים ושוקק חיים".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

רגע לפני הפתיחה: סיור שווקים

המשטרה והרשויות המקומיות באמצעות מערכי האבטחה שלהן נערכות  לקראת פתיחתם של הקניונים והשוק העירוני במסגרת הקלות נוספות בתקנות החירום צו...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    2 דקות
0

חוזרים לשגרה: העירייה שוב תבצע אכיפת חנייה...

לאחר כחודש וחצי בהן הייתה חניה חינם בכחול לבן באזורי התעשייה, בתחילת השבוע חזר אגף הפיקוח לאכיפה מלאה של חניה...

חדשות פתח תקווה6 במאי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה