חדשות פתח תקווה

אושרה הקמת בית ספר ברחוב רפאלי באם המושבות

חדשות פתח תקווה31 ביולי 2019    דקה אחת
0

ועדת המשנה במִנהל התכנון שבמועצה הארצית לתכנון ובנייה, ויתרה על חלק משטח שסומן כמיועד להרחבת מסילת רכבת, לאחר שהשתכנעה כי מדובר בחלופה היחידה האפשרית

אושרה הקמת בית ספר ברחוב רפאלי באם המושבות
השטח המיועד להקמת בית הספר. צורך חשוב ומיידי ׀ צילום: אלון חכמון

אחרי שנים של המתנה וחוסר ודאות, אישרה ועדת המשנה במִנהל התכנון שבמועצה הארצית ויתור על חלק משטח שסומן כמיועד להרחבת מסילת ברזל לרכבת, לטובת הקמת בית ספר ומוסדות חינוך ברחוב שרגא רפאלי 4 באם המושבות. בהחלטתה ציינה הוועדה כי השתכנעה מהדברים שהציג ראש העירייה רמי גרינברג, שלפיהם מדובר בחלופה היחידה האפשרית.
כזכור, בעירייה ניסו להקים את בית הספר השש-שנתי במתחם נעמי שמר, אלא שאז התרעמו תושבים מהשכונה, ובעירייה יצאו לבחינת חלופות אחרות. בסופו של דבר, נמצא כי השטח המסומן כמיועד להרחבת מסילת הרכבת הוא המתאים ביותר, אלא שאז עלה הצורך בבחינת מידת הקרינה במקום, במקרה של הקמת מבנה חינוך והרחבת המסילה.
חברי הוועדה והעומדת בראשה עדי סילברמן השתכנעו כי קיים "צורך חשוב ומיידי בהקמת מוסדות חינוך בתחום המגרש, בקרבה לציר שלוחת המסילה, לנוכח תוספת יחידות דיור חדשות בעיר ובשכונה הנדונה בפרט". הוועדה התנתה את מעבר הזכויות על הקרקע בקבלת תכנית בינוי ותכנית פיתוח למשרד להגנת הסביבה, כדי שזו תבחן את אופן הצבת המבנים והמיגון הנדרש עבורם, בהתחשב בקרינה הצפויה כתוצאה מחשמול המסילה וכן בהיבטים של אקוסטיקה וזיהום אוויר. "הוועדה מבהירה כי הפיתוח המאסיבי באזור הנדון מחזק את הצורך בתחבורה מסוג זה. עם זאת, הוועדה השתכנעה כי אין בצמצום קו הבניין כדי לפגוע בהרחבה העתידית של המסילה".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

חסמב"ה במרוקאית

מי שגדל על חבורת חסמב"ה המופלאה יזהה את העקבות ב"מבצע שובי רוני", ספרו החמישי של רפי דהן, חבר הנהלת העיר...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת
0

פעם רביעית – בירה

אחרי הפוגה של שנה בשל מגבלות הקורונה, יתקיים בחודש אוגוסט הקרוב פסטיבל הבירה הרביעי של פתח תקוה, במתחם הפארק הגדול...

חדשות פתח תקווה27 ביולי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה