חדשות פתח תקווה

אהד: "גרינברג הוא איש מסוכן"

חדשות פתח תקווה4 ביולי 2019    4 דקות
0

יו"ר האופוזיציה תקף בחריפות את ראש העירייה, בטענה שהוא זורה חול בעיני הציבור כשהוא מספר על הפחתת ארנונה ומשתיק את הביקורת עליו בבריונות" • גרינברג: "הוא יתלונן, ואנחנו נמשיך לעשות"

אהד: "גרינברג הוא איש מסוכן"

ישיבת המועצה האחרונה הייתה סוערת במיוחד, וחרגה מהנורמות המקובלות, בעיקר בכל הקשור לאישור צו המסים לשנת 2020, שבעטיו נקלעו ראש העירייה רמי גרינברג ויו"ר האופוזיציה אורי אהד לחילופי דברים קשים. בסופו של דבר, אישרה המועצה את העלאת הארנונה בשיעור ההצמדה, בהתאם להנחיית משרד הפנים, והיא תעמוד על 2.58%, ובמקביל אישרה הגשת בקשה לשר הפנים להפחתה בשיעור של 0.38%.
הטענה שהעירייה מפחיתה את שיעור הארנונה לא מקובלת על אהד, שסבור כי ראש העירייה מטעה את התושבים. לדבריו, "אין דבר כזה העלאה אוטומטית כשמדובר בעיר איתנה. רמי גרינברג עצמו נאבק בצדק בברוורמן בקדנציה הקודמת, וכעת ממקום מושבו הוא אומר את ההפך, וכאן מתחילה הבעיה. במקום להיות אמיץ ולומר לתושבים שהעלאת הארנונה אינה משמעותית, ובתמורה לשפר את השירותים והתשתיות, הוא בוחר לזרוע חול בעיניים של כולנו ולספר על הפחתה".
נציין כי בבדיקה שערך "המקומון" במשרד הפנים, נמסר כי העירייה הייתה חייבת לבצע העלאת הארנונה בשיעור ההצמדה, ומנגד להגיש בקשה חריגה להפחתה או להעלאה מעבר להצמדה. "לא כל הבקשות מאושרות, ושר הפנים הוא שיכול לאשר הפחתה או העלאה מעל או מתחת להצמדה לאחר שבוצעה ההעלאה כמבוקש. נכון ל-2019, טרם התקבל האישור משר הפנים, ולשנת 2020 טרם הוגשה הבקשה", נמסר ממשרד הפנים.
לדברי אוהד, "שר הפנים יכול שלא לאשר בקשה חריגה, בכפוף למספר פרמטרים שאינם מתקיימים במקרה של פתח תקוה. אנחנו סבורים שהעירייה לא רק שלא הייתה צריכה להעלות את הארנונה בשיעור ההצמדה, אלא להפחית אותה בשיעור של 2.4%, ובסך הכל ליצור הפחתה בשיעור של כ-5%".
אהד, שהצטייד בישיבה בבידורית, כדי שדבריו יישמעו, זועם על התנהלות הישיבה, שאליה הגיעו פעילים ותומכים של גרינברג, אשר מחאו כפיים למשמע דבריו אחרי כל כמה משפטים. בישיבה האחרונה הם הגדילו לעשות. "עובדי הקבלן שהגיעו לישיבה רקעו עם כיסאות על הרצפה במטרה להפריע לחברי האופוזיציה. גרינברג הוא איש מסוכן", ציין אהד, כשהוא מתייחס גם לתגובות של ראש העירייה בפוסטים ולהתנהלותו בישיבת המועצה.
"לא קל לומר משפט כזה, אבל לצערנו מדובר בעובדה. ראש עירייה שמביא שכירי חרב ובני משפחתם, שמתפרנסים מהקופה הציבורית, כדי לדפוק עם כיסאות בעת שחבר מועצה מדבר, זו סכנה חמורה לממשל תקין. בישיבת צו המסים, דיבר גרינברג במשך 45 דקות רצופות, וכיבדנו את השיח, לא הפרענו. לא קראנו ולו קריאת ביניים אחת, גם כאשר הטעה את התושבים. אבל כשהגיע תורנו לדבר, אחרי פחות מדקה, כשלא היה לו נוח עם העובדות, הוא החל לקטוע את דבריי בקריאות ביניים.
"ראש עירייה שמנסה להשתיק ביקורת בבריונות הוא מסוכן, וכנראה יש לו ממה לפחד, ועל הציבור לדעת זאת. כבר הייתי באופוזיציה. ידעתי יריבויות עם ראשי עירייה, אבל מעולם אף אחד לא מנע מהאופוזיציה להציג את טיעוניה. מעולם אף אחד מהם לא פגע בכללי המשחק הדמוקרטי. כשמשתמשים בכוח השררה ובשכירי חרב כדי לפגוע בכללים המקודשים של הדמוקרטיה, זה מדרון חלק ומסוכן של השתקת ביקורת וסתימת פיות, ומכאן הדרך לשחיתות שלטונית קצרה מאוד. אנחנו לא נרתעים מאיומים ומבריונות, נמשיך לעמוד ולהציג לגרינברג את העובדות, ומעל הכל – את האלטרנטיבה האחראית, הממלכתית הבוגרת והשקולה לגרינברג".
בתגובה לדברים הקשים, ציין גרינברג: "אני ראש העירייה היחיד בארץ שבתוך חצי שנה מציג הפחתה בארנונה גם ל-2019 וגם ל-2020. לא היה דבר כזה בעיר. גם חבר האופוזיציה, בעת שהיה מ"מ ראש העירייה, אישר העלאה של הארנונה, והיום הוא זה שמלין כביכול ומנסה להטיף מוסר. זו הטעיה של הציבור. הניסיון שלו לעורר מהומה על מאומה הוא מגוחך, לא מעבר.
"המערכת העירונית הייתה מסואבת ומנופחת, וזה אילץ אותנו לעשות קיצוצים להסרת שומנים מיותרים, לטובת שירותים לתושב. הגדלנו את תקציב החינוך במיליונים, את תקציב הביטחון, והבאנו לאישור חניה חינם וביטול חיובים בגין פחי אשפה שנשברים. כל אלה גורמים לוויתור על הכנסה במיליונים. העצמנו את השירות לתושב ללא תשלום, והפחתנו בארנונה. במקום לשבח את העבודה שלנו, לא נותר לו אלא לבקר ולמחות. הציבור מכיר את אהד כמי שביקר והשמיץ שני ראשי עירייה קודמים, אוחיון וברוורמן, וזה גבול המסוגלות והיכולת שלו. הוא יתלונן, ואנחנו נמשיך לעשות".

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה