חדשות פתח תקווה

אהד: "אתה עבריין ושקרן", גרינברג: "אתה יורד מהפסים"

חדשות פתח תקווה28 בנובמבר 2019    6 דקות
0

בתום ישיבה סוערת, שלוותה בחילופי דברים קשים בין אנשי האופוזיציה לראש העירייה, ושאף דרשה את התערבות המשטרה, אישרה מועצת העיר שורה של תכניות ותקציבים

אהד: "אתה עבריין ושקרן", גרינברג: "אתה יורד מהפסים"
ישיבת המועצה ביום ראשון. אקורדים צורמים | צילום: אלון חכמון

ישיבת המועצה ביום ראשון נמשכה יותר מארבע שעות והייתה בחלקה הגדול מבישה וסוערת, וגלשה לעתים לאקורדים צורמים. בישיבה עלו לדיון נושאים מהותיים. בין השאר, פרשת זיהום האוויר בשכונת אם המושבות, דוח הניטור האחרון, עניינים הקשורים להקצאות, בעיקר בתחום החינוך, וכן שני הליכי שימוע לעמותות המחזיקות בנכסים עירוניים.
לאורך הישיבה פרצו ויכוחים קולניים בין ראש העירייה רמי גרינברג ליו"ר האופוזיציה אורי אהד, כשלפרקים נשמעו אמירות בוטות ולעתים רדודות. בשלב מסוים, השתמש אהד ברמקול פרטי ולמקום הוזעקה משטרה. עימות נוסף נרשם בין גרינברג לענת זנזורי, שפרשה מתפקידה כסגנית ראש העירייה בדיון בנושא זיהום האוויר שהחל בדו-שיח קולני בין ראש העירייה וראש האגף לאיכות הסביבה.
זנזורי: "מדוע הסתרת מהציבור נתונים? מדוע לא פרסמת את הדוח?". גרינברג לא נשאר חייב, וסינן לעברה: "את ממשיכה בדרכך. אני היחיד שחשף נתונים. הדוח הגיע באוקטובר, ומיד חשפנו את ממצאיו לעיון הציבור. את בעצמך הגעת ועיינת בדוח הזה. מדובר בדוח מקצועי, ודי עם הטעיית הציבור וסיפורי המעשיות. עד לאותו דוח לא היה משהו מהותי למעט דיבורים בעלמא".
לוויכוח בין השניים הצטרף גם אהד, ובשלב מסוים אמר אהד לראש העירייה: "אתה עבריין, פשוט שקרן". גרינברג הביט לעברו ואמר: "אתה יורד מהפסים, אני מרחם עליך. הרבה שנים באופוזיציה ולא עשית כלום. זה מתסכל. תסתכל על עצמך איך אתה מתבזה, עדיף לך שתפרוש".
אהד השיב: "היית מת שאפרוש. אולי אתה מחכה לזה, אבל זה לא יקרה. אתה מעורר בי מוטיבציה להמשיך. אתה פשוט מפחד ממני". גרינברג לא נשאר חייב: "אין לי מה לפחד ממי שלא עושה כלום". בהמשך, בדיון אחר, הציע גרינברג לאהד: "בוא נלך לפוליגרף. רק תגיע לחדר, והוא יתפוצץ".
גם הדיון בהליכי השימוע לעמותות גלש לפסים פוליטיים, שכללו טענות לרדיפה מצד העירייה ולהליך בלתי תקין. גרינברג גילה תקיפות נגד עורכי הדין שייצגו את העמותות, מוטי קניאל ושחר בן עמי, והציג את עמדתו, שלפיה "הייתה פה התנהלות הגובלת בשערורייה. יש טענות רבות של תושבים, ואנחנו כרשות חייבים לבחון אותן. לכן ביקשנו לקצר את תקופת ההקצאה".
לדברי עו"ד בן עמי, עמותות רבות מחזיקות, ללא הליך הקצאה, בנכסים עירוניים, בהן עמותות מזרם אמונה והציבור הדתי לאומי, מזרם מעיין החינוך התורני ומזרמים נוספים, ואילו העירייה פועלת רק כנגד עמותת ק"ן. "זוהי אכיפה בררנית ולא שוויונית", אמר עו"ד בן עמי.
גם עו"ד קניאל, שייצג את תלמוד תורה דרך ישרים שברחוב טרומפלדור, ביקש מראש העירייה וחברי המועצה לחזור בהם מכוונתם לקצר את תקופת ההקצאה שאושרה לתלמוד תורה, לדבריו כדין. "אם יהיו נסיבות מוצדקות, העירייה תהא חייבת לפעול נגד תלמוד התורה, אבל למה לקצר בטענה של בעיית דמוגרפיה, כשבפועל מספר התלמידים עולה מדי שנה ועומד כעת על 464" .
גרינברג לא התרשם מהנתונים. לדבריו, "ההקצאה לא אושרה עדיין במשרד הפנים. לא אמרנו לבטל את ההקצאה ולא התכוונו להוציא אותם החוצה. העירייה מחויבת לביקורת, כדי להגן על נכסיה. קיצור התקופה יאפשר לנו לעשות בחינה מחודשת ומותאמת לצרכים. זה בהחלט הגון. אל תנסה לערב כאן שיקולים פוליטיים או לרמוז על כאלה, שכן תצטרך לספק הסברים אם ניגע בזה".
לאן הולך הכסף
אבל לא רק רעשי רקע ליוו את ישיבת המועצה, שכן גרינברג הגיע נחוש לאשר לא מעט תכניות ותקציבים בלתי רגילים (תב"ר). כך אושרה הצעתה של חברת סיעתו ניבה קפלן, לתמוך ולתקצב להקות מחול, חבורות זמר ואמנים יוצרים בעיר. המועצה אישרה פה אחד גם את הצעתו של המשנה לראש העירייה רפי דהן, להקים מרכזי למידה לתלמידי העיר.
דהן הציע לנצל את המרכזים הקהילתיים, המתנ"סים ומרכזי הנוער להקמת מרכזי למידה בימים קבועים ובשעות קבועות, שיופעלו על ידי סטודנטים תושבי העיר המקבלים מלגות. לטובת קידום הרעיון, יוקם צוות היגוי בין האגפים והמנהלים הרלוונטיים לגיבוש התכנית. ראש העירייה אישר גם הענקת תמיכות מיידיות לעמותות העוסקות בספורט, ובכללן העמותה הכחולה – הבעלים של מועדון הכדורגל הפועל פתח תקוה.
בהמשך הישיבה אושרו תמיכות לעמותות המטפלות באוכלוסיית בעלי המוגבלויות בעיר, תיקוני חקיקה בכל הקשור לפינוי מפגעים בצדי הדרך, לרבות נגררים וחוק עזר למניעת זיהום אוויר לצורך הגברת אכיפה. במסגרת זו, חוק העזר לא יעסוק רק בפליטות שריפת דלק לאוויר, אלא למכלול הנושאים הרלוונטיים העולים על סדר יומה של העירייה, ביניהם מפגעי ריח וזיהום אוויר, מפגעי עשן מהפעלת קמינים באזורי מגורים והפעלת אוטובוסים נקיים ברחבי העיר. גרינברג: "אנו ממשיכים במאמצים על מנת להילחם בזיהום האוויר בכל האמצעים שבידנו".
בנוסף, הוחלט בדיון כי מקפ"ת (מרכזים קהילתיים פתח תקוה) תוכר כתאגיד עירוני, ויפורסם מכרז לאיוש משרת מנכ"ל, על מנת לאפשר את פעילות התאגיד באופן רציף, אחרי שנים בהן הייתה בניהול החברה למתנ"סים. בדיון אושרה תוספת לתקצוב תכנית מתאר לאזור סגולה בעלות של חצי מיליון שקל. סכום דומה אושר לפיתוח תשתיות בסביבת התחנה המרכזית הישנה בצומת בר כוכבא אורולוב. חצי מיליון שקל הוקצו גם לטובת נגישות ברמת ורבר. עוד חצי מיליון שקל הוקצו להקמת שביל לאופניים בכפר גנים. סכומים דומים אושרו גם לתכנית אב לתחבורה ולכיכר סלנט-ביאליק.
בנוסף, אושרו מיליון שקל לטובת שדרוג רחוב מרכוס המוזנח באזור התעשייה סגולה. חצי מיליון שקל אושרו להקמת רמזור בצומת יגיע כפיים ופוקס. חצי מיליון שקל הוקצו לטובת התקנת מצלמות ברחבי העיר. עוד חצי מיליון להוספת אגף מחוננים בבית הספר היסודי עין גנים. שני מיליון שקל הוקצו לבית הספר השש-שנתי יצחק שמיר.
מיליון וחצי שקל הוקצו להקמת מתנ"ס ברחוב האילנות בעין גנים. חצי מיליון שקל הוקצו לטובת רמזור ברמב"ם-וולפסון-וינצקי, חצי מיליון שקל – להקמת מגרשי טניס במרכז השקט, חצי מיליון שקל – לטובת הרחבת ציר מנחם בגין, סמוך למחלף עמישב, חצי מיליון – לטובת תכנית מתאר לשדרוג קריית אריה, מיליון שקל עבור מימון חדרי כושר וחוגים בבריכת עמישב, 3 מיליון שקל עבור פיתוח גני ילדים ומתקנים וסכום דומה עבור פיתוח גינות ציבוריות.

כתבות נוספות בחדשות פתח תקווה

0

לראשונה בפתח תקוה: רמזורים עם טיימר עבור...

במסגרת השדרוג התנועתי שמקדם ראש העירייה רמי גרינברג ברחבי העיר, הותקנו לראשונה בפתח תקוה רמזורי טיימר עבור הולכי הרגל. מדובר...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    דקה אחת
0

חתונה בצל הקורונה

אחרי שנדחתה פעמיים, נישאו אתמול (6 ביולי) בני הזוג אסתי כביר ואוראל כהן. בני הזוג, שדחו את חתונתם בשל הקורונה...

חדשות פתח תקווה7 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה