מגזין פתח תקווה

תערוכות חדשות במוזיאון פתח תקוה לאמנות

מגזין פתח תקווה30 ביולי 2019    3 דקות
0

מוזיאון פתח תקוה לאומנות ישיק ביום חמישי תערוכות חדשות: DEEP FEELING": רגשות ובינה מלאכותית". "בועת ציור" – קריקטורות על אמנות.. "עולם בתוך עולם" – מיצב אינטראקטיבי ופרויקט אינטראקטיבי בגלריית האוסף, בשיתוף חברת אינטל "גחליליות פצועות וברקים בצנצנת"

תערוכות חדשות במוזיאון פתח תקוה לאמנות
איור: עמוס אלנבוגן מהתערוכה "בועת ציור"

מוזיאון פתח תקוה לאמנות גאה להציג תערוכות חדשות שיפפתחו ביום חמישי ה 1 לאוגוסט. המוזיאון שנפתח מחדש בשנת 2004, הפך למוזיאון מוביל בארץ.  מארח מעל 100,000 מבקרים בשנה בתערוכות השונות.

פירוט התערוכות הנפתחות:

DEEP FEELING": רגשות ובינה מלאכותית"

התערוכה מאירה את החיבור שבין האנושי לטכנולוגי, בדגש על רגשות. "בינה מלאכותית" היא ענף מתפתח במדעי המחשב, אשר מאופיין ביכולות שעד כה אפיינו את האנושות בלבד – כמו למידה מתפתחת ועצמאית. מראשית שנות ה-90 התפתחה הטכנולוגיה הדיגיטלית במהירות וגרמה לשינויים מרחיקי לכת בהיבטים הפוליטיים-חברתיים. שינויים אלו, כמו תפיסה ה-"אני" שעברה מהפיזי אל הווירטואלי ולרשתות החברתיות, או תפיסה שונה של ה"מרחב" דרך שימוש בטכנולוגיות GPS, עוררו את השיח על השפעת הדיגיטלי על האנושי.

האמנים המשתתפים בתערוכה הם מהבולטים בשילוב בין אמנות וחדשנות, והם מדגישים את ההיבטים הפילוסופיים והרעיוניים שביצירה עם הדיגיטלי. מקצתם שיתפו פעולה עם מתכנתים, אחרים התבססו בתחום מדעי המחשב והציגו בתערוכות רבות. תוך שימוש בטכנולוגיות שונות הם בוחנים את מקומו של הרגש, בזמנים בהם האינטליגנציה המלאכותית נדמית לעתים גדולה מהאדם.

"עולם בתוך עולם"

תערוכה לכל המשפחה. פרויקט מיוחד בשיתוף חברת אינטל, במסגרתו נסרקו יצירות מאוסף המוזיאון של האמן ישעיהו שיינפלד (1909 -1979) והוטמעו לתוך מערכת של בינה מלאכותית. המיצב האינטראקטיבי מצלם את המשתתף, ומצייר אותו מחדש בסגנון יצירותיו הנהדרות והמיוחדות של שיינפלד.

"גחליליות פצועות וברקים בצנצנת"

"אם הייתי יכול לאסוף ברקים בצנצנת, הייתי נותן אותם לגחליליות פצועות, שישובו לנצנץ ויראו שוב את דרכן". ציטוט זה מדברי משורר אינטרנטי עלום לוכד את רוח התערוכה, את האפשרות להתבונן באוסף קטן, לעתים אזוטרי או אקלקטי, ולהרוויח שפע של תובנות שעולות מאותו ריבוי מרוכז. התערוכה עוסקת באוספים – לא באספנות כתכונה או פעולה, אלא בשאלה מה אנחנו יכולים לראות ולהבין מתוך התבוננות במקבץ, בריבוי. באופן שבו ההצגה של פריטים מאותה "משפחה" זה לצד זה משפיעה על דרכי הקריאה שלהם. המִקבצים בתערוכה לא שואלים על תכונת האספנות, אלא במה שעולה מעצם הנחֲתם בצוותא, ובמבט המרובד והמרובה שהם מחוללים.

התערוכה גם מחביאה "ברקים בצנצנת", ומארחת תערוכה בתוך תערוכה: "G/host", שנאצרה במסגרת קורס "תערוכה דה פקטו" בתוכנית לתואר שני במדיניות ובתיאוריה של האמנויות בבצלאל, ובשיתוף התואר השני לאמנויות. התערוכה מציגה "רוחות רפאים" של עבודות אמנות ישראלית קאנוניות. בצוותים של אמן/ית, ואוצר/ת, נוצרו עבודות-מחווה ליצירות מאוסף קרן לוין לאמנות ישראלית, אוסף נחשב מאין כמותו הכולל למעלה משלושת אלפים יצירות. על אותן היצירות מגיבים במסגרת התערוכה כותבים.ות שונים.ות בטקסטים שילוו את יצירות-הרפאים. התוצאה היא תצוגה של אוסף אמנות ישראלית נחשב, דרך אי-הצגתו.

פרטים:

 הפתיחה החגיגית: יום חמישי 1 באוגוסט בשעה 20:00,  הכניסה חופשית.

מועד נעילת התערוכות: דצמבר 2019

קריית המוזיאונים, רח' ארלוזורוב 30, פתח תקוה

שעות פתיחת המוזיאון: ב', ד', ו', שבת – 10:00-14:00 ג', ה' – 16:00-20:00

דמי כניסה: 20 שקל

פרטים נוספים באתר המוזיאון>

 

 

 

כתבות נוספות במגזין פתח תקווה

0

בשורה תחבורתית לתושבי פתח תקוה

רכבת ישראל מקדמת שורת פרויקטים אסטרטגיים בפתח תקוה והסביבה, הכוללים הסבת מערך הרכבות לחשמליות, מתקדמות, מהירות ו"ירוקות", שדרוג תחנות, חיבורן...

מגזין פתח תקווה26 באוקטובר 2020    2 דקות
0

בהלת הקורונה: מדריך בפנימייה נמצא בבידוד

בצל בהלת הקורונה, מדריך בפנימייה בפתח תקוה נדרש לשהות בבידוד במשך 14 ימים, בעקבות שובו לארץ מתאילנד. המדריך נבדק על...

מגזין פתח תקווה26 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה