מגזין פתח תקווה

פארק אוחיון נפתח

מגזין פתח תקווה14 במאי 2019    2 דקות
2

ביום העצמאות (9.5) הוסר הלוט בטקס חגיגי ונקבע שם הפארק הגדול על שמו של מייסדו ראש העיר לשעבר, יצחק אוחיון

פארק אוחיון נפתח
צילום: אלון חכמון

חמישה חודשים מאז שנכנס לתפקידו מילא ראש העירייה, רמי גרינברג, את התחייבותו מישיבת המועצה הראשונה בה הבטיח לקרוא לפארק הגדול על שמו של ראש העירייה לשעבר, איציק אוחיון. וביום העצמאות קיים את הטקס להכרזת השם על שמו של איציק אוחיון.

גרינברג, התעלם מהמחלוקת שהתגלעה בקרב בני המשפחה והחליט על קיום הטקס כמתוכנן בהשתתפות בני המשפחה, חברי מועצה מהעבר וההווה, אישי ציבור, יזמים בעיר, עובדי עירייה מהעבר ומההוה, מכרים של המשפחה ושל ראש העירייה לשעבר, ומאות תושבים שהגיעו לחלוק כבוד ולהשתתף בטקס בו נקרא הפארק אותו הקים אוחיון , על שמו.

היה זה אך סימובלי שעם פרישתו יזכה אוחיון, שהפארק רחב הידיים אותו הקים ישא בסופו של יום את שמו כאות הוקרה והערכה על 14 שנות פעילות ציבורית עניפה כראש העיר אולי המוערך ביותר שידעה פתח תקווה.

"החיבור בין הטבע, לילדים, פעוטות ומשפחות, בין תרבות נופש ופנאי לאנרגיות שהפארק הזה משדר הן נקודות החיבור אל ראש העירייה לשעבר אוחיון, והם המהווים מקור השראה לפעילות ציבורית רחבת ידיים קשובה לכל אזרח. למדתי ממנו המון, הן כעוזרו האישי והן כעובד במערכת בתקופת כהונתו ואני מקווה שאשכיל להמשיך את דרכו. לעניות דעתי אין ראוי ממנו שהפארק הגדול בעיר ישא את שמו" אמר ראש העירייה גרינברג שמיד לאחר מכן ירד מהבמה כדי להסיר יחד עם רעייתו של אוחיון דליה ובני משפחה את הלוט מעל אחת האבנים שהוצבו בשתיים מהכניסות לפארק זו שברחוב הרב מלכא וזו שברחוב בזל בין הפארק לאגם המלאכותי.

נזכיר  רק, כי ההצעה להכריז את שמו של אוחיון בפארק הגדול בעודו בחיים, הועלתה לראשונה לדיון במועצת העיר ביוני 2015 על ידי חבר האופוזיציה אורי אהד, שטען בפנייתו כי הוא רק נושא את ההצעה והיא פרי פנייתם של רבים מהתושבים. אוהד, העלה את ההצעה לבקשת בני המשפחה, אולם זו נדחתה על ידי ראש העירייה הקודם יצחק ברוורמן ומועצת העיר בתקופת כהונתו.

אהד ביקש להעלות את ההצעה גם בראשית הקדנציה הנוכחית אולם לבקשת רעייתו של אוחיון, הוא הותיר את המשימה בידיו של ראש העירייה שהתחייב לקדם את המהלך, והוכיח כי הוא עומד בהתחייבותו זו.

כתבות נוספות במגזין פתח תקווה

0

בשורה תחבורתית לתושבי פתח תקוה

רכבת ישראל מקדמת שורת פרויקטים אסטרטגיים בפתח תקוה והסביבה, הכוללים הסבת מערך הרכבות לחשמליות, מתקדמות, מהירות ו"ירוקות", שדרוג תחנות, חיבורן...

מגזין פתח תקווה26 באוקטובר 2020    2 דקות
0

בהלת הקורונה: מדריך בפנימייה נמצא בבידוד

בצל בהלת הקורונה, מדריך בפנימייה בפתח תקוה נדרש לשהות בבידוד במשך 14 ימים, בעקבות שובו לארץ מתאילנד. המדריך נבדק על...

מגזין פתח תקווה26 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • יודע דבר וחצי
  חחחחחחח. פארק 12 הדירות

  אולי כדאי לבדוק:
  1. איך אחיו וילדיו של אוחיון הם בעלי דירות ? 12 דירות
  2. האם למשטרה היה תיק סגור ומסודר שהיה שולח את אוחיון לכלא אלמלא חטף אלצהיימר

  1. אריקה
   מגוחך

   כן גם אני שמעתי שמועות כאלה ואחרות . פשוט נורא .