מגזין פתח תקווה

חצי מיליון שקל יושקעו בהקמת תחנות ניטור

מגזין פתח תקווה4 באפריל 2019    דקה אחת
0

התחנות החדישות יוצבו באזור אם המושבות במטרה למדוד את פליטת המזהמים מהמפעלים באזור • נדחתה בקשת מפעל טביב להכשרת חריגות בנייה שבוצעו בשטחו

חצי מיליון שקל יושקעו בהקמת תחנות ניטור
המפעלים באזור התעשייה סגולה. "תחושת ביטחון לתושבים" ׀ צילום: אלון חכמון

מועצת העיר אישרה את הצעתו של ראש העירייה רמי גרינברג לתקצב הקמת תחנות ניטור מתקדמות וחדישות באזור אם המושבות על מנת למדוד את זיהום האוויר ופליטת המזהמים מהמפעלים באזור סגולה. לטובת המהלך הקצה גרינברג כ-500 אלף שקל, בהתאם לממצאי דוח הבודק האוסטרי.
עוד קודם לכן, ביום חמישי שעבר, דחתה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בקשה שהגיש מפעל טביב, להכשרת חריגות הבנייה שבוצעו בשטחו. החלטה זו התקבלה לאחר שבית המשפט הורה לעירייה לבחון מחדש את בקשותיו של המפעל להכשרת החריגות שבוצעו במקום.
"אין אבן שאנחנו לא הופכים. אנו מקיימים על זה ישיבות שבועיות, פועלים בכל דרך, אין דבר שאנחנו לא עושים כדי לתת איכות חיים לתושבי אם המושבות, נווה גן, נווה דקלים והאזור", אמר ראש העירייה גרינברג במועצה והוסיף: "מאז שנבחרנו התחלנו לקדם תב"ע, הלכה למעשה, בכל הנוגע לשינוי סוג הפעילות בסגולה, כדי לא לאפשר שם פעילות של מפעלים מזהמים. בוועדה האחרונה סירבנו להרחבה של אותם מפעלים, ואף התייצבתי אל מול השופטת והסברתי לה על חשיבות העניין".
בנוגע לתחנות הניטור המוצעות, אמר גרינברג: "לקחנו מומחים שיבדקו את הנושא. כעת, לאחר בדיקה של תחנות הניטור הקיימות והבנה שהן אינן נותנות מענה, הבאנו הצעה להקים תחנת ניטור משוכללת, שבוחנת טווח רחב הרבה יותר של חומרים כדי לתת לתושבים ביטחון, שיידעו מה המצב והאם יש סיבה לדאגה, ואיך ניתן לטפל בבעיה".

כתבות נוספות במגזין פתח תקווה

1

האבא של החיילים הבודדים

  בגיל 64 יכול אוריאל בונט, תושב העיר ואב לארבעה ילדים, להיות גאה בכך שטיפל בשנים האחרונות בעשרות חיילים עולים...

מגזין פתח תקווה16 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

השעון של הכביש

מעל 1,700 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים ברחבי ישראל בשנת 2018 בין השעות 16:00-17:00  - השעה המסוכנת ביותר במהלך היום. אחר...

מגזין פתח תקווה22 באוקטובר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה