מגזין פתח תקווה

המצווה של ארז

מגזין פתח תקווה29 בנובמבר 2018    דקה אחת
0

ארז סנדרוסי, תושב העיר, מצא תיק ובתוכו 30 אלף שקל • הוא איתר את הקשישה שאיבדה את התיק והשיב לה את האבידה • "הבחור הזה הוא מלאך אמיתי"

המצווה של ארז
סנדרוסי. "מנע מהקשישה צער גדול" ׀ צילום: באדיבות המצולם

המעשה הטוב של השבוע שייך ללא ספק לארז סנדרוסי, גרוש ואב לילד, שמצא תיק עם 30 אלף שקל ובלי להסס החזיר אותו לבעליו.
"הגעתי לרחוב שפיגל. על המדרכה נתקלתי בתיק של אישה, בלוי ודי ישן שנראה זרוק", משחזר סנדרוסי. "פתחתי את התיק כדי לשאוב מתוכו אינפורמציה לגבי זהות בעליו, ובתוך התיק נדהמתי לגלות 30 אלף שקל. הילד שלי אמר לי 'אבא, בוא נלך לבזבז את זה בקניון. זה צבט לי בלב. באותו רגע החלטתי ללמד את הילד שיעור חשוב לחיים. אמרתי לו: 'אנחנו הולכים להשיב את התיק לבעליו'. בתוך התיק היה מסמך רפואי ועליו פרטים וכתובת של בעלת התיק. החלטתי לקחת איתי את הילד ולנסוע לשם על פי הכתובת המצוינת במסמך הרפואי".
כשהגיעו סנדרוסי ובנו לבניין המגורים שבו מתגוררת בעלת התיק הוא נחשף בחצר הבניין לקשישה נכה הנתמכת בהליכון ובמטפלת סיעודית שהתלוותה אליה, כשהן עצובות וכואבות על אובדן התיק. "הצגתי את עצמי בפניהן, הסברתי להן שמצאתי את התיק מונח על המדרכה ברחוב שפיגל וקיבלתי נשיקה וחיבוק, לצד שיעור אמיתי לחיים על מהות השבת אבידה ומעשה טוב", הוא מספר.
מסתבר כי הקשישה והמטפלת שלה היו בטיפול בסניף של קופת חולים מכבי, וכשירדו למונית סייעה המטפלת לקשישה להיכנס פנימה. אחרי שהגיעו הבית הבינו כי שכחו את התיק ולא ידעו מה לעשות, שכן גם מפתח לדירה לא היה ברשותן.
השוטר בני ביידני, שמכיר אותה אישית, סיפר: "הבחור הזה הוא מלאך אמיתי. יכול היה לקחת את הכסף ולהיעלם. אלה כספי המחייה של הקשישה והוא פשוט מנע ממנה צער גדול".

כתבות נוספות במגזין פתח תקווה

1

האבא של החיילים הבודדים

  בגיל 64 יכול אוריאל בונט, תושב העיר ואב לארבעה ילדים, להיות גאה בכך שטיפל בשנים האחרונות בעשרות חיילים עולים...

מגזין פתח תקווה16 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

השעון של הכביש

מעל 1,700 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים ברחבי ישראל בשנת 2018 בין השעות 16:00-17:00  - השעה המסוכנת ביותר במהלך היום. אחר...

מגזין פתח תקווה22 באוקטובר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה