מגזין פתח תקווה

בהלת הקורונה: מדריך בפנימייה נמצא בבידוד

מגזין פתח תקווה26 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

בצל בהלת הקורונה, מדריך בפנימייה בפתח תקוה נדרש לשהות בבידוד במשך 14 ימים, בעקבות שובו לארץ מתאילנד. המדריך נבדק על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום.
ביום חמישי שעבר חזר המדריך, העובד ומתגורר בפנימייה, מטיול בתאילנד. בבוקר יום ראשון, כשעמד לשוב לעבודה, התבקש המדריך לעבור בדיקות על פי הנחיות משרד הבריאות. בעקבות הדיווח שהועבר למד"א, הונחו כל הגורמים, ובהם מד"א, איחוד הצלה וזק"א, שלא להתקרב למוסד החינוכי. למקום הגיע אמבולנס ממוגן, עם שני אנשי צוות שנערכו בהתאם.
רק לאחר שמיגנו עצמם בחליפות, מסיכות, נשמיות, כפפות ונעלי חירום, כשהם מצוידים במכשור רפואי, נכנסו השניים לחדרו של המדריך בפנימייה, שעל פי ההוראות – לא יצר מגע עם התלמידים ולא יצא מחדרו. כשהחניכים ומדריכי הפנימייה זיהו את הצוות הרפואי, הם נתקפו בבהלה. פרסום הפרטים עורר בהלה בעיר, בעיקר בקבוצות הוואטסאפ, עם ניסיונות לנחש באיזה מוסד חינוכי מדובר.
בעקבות הבדיקה, הוחלט כי בשלב זה המדריך ישהה בחדרו בתנאי בידוד למשך שבועיים. ראש עיריית פתח תקוה רמי גרינברג הנחה את הנהלת המוסד החינוכי להעביר את המדריך ללינה בבית אחד מבני משפחתו עד לתום תקופת הבידוד.
מהעירייה נמסר: "מדובר באיש צוות חינוכי, שהמסגרת הפנימייתית משמשת לו גם כמקום מגורים. הוא חזר מתאילנד ביום שישי האחרון, כשהוא חש בטוב. על פי הנהלים, העובד שהה בבידוד בחדרו, ולא בא במגע עם איש צוות אחר במוסד או עם התלמידים. במקביל, הוא הודיע על כך למשרד הבריאות. נציין כי אף שפעולות המוסד בנושא זה נעשו על פי הנחיות משרד הבריאות, ראש העירייה הנחה להוציא את המדריך בהקדם לבידוד אצל קרובי משפחתו מחוץ לעיר".

כתבות נוספות במגזין פתח תקווה

0

בשורה תחבורתית לתושבי פתח תקוה

רכבת ישראל מקדמת שורת פרויקטים אסטרטגיים בפתח תקוה והסביבה, הכוללים הסבת מערך הרכבות לחשמליות, מתקדמות, מהירות ו"ירוקות", שדרוג תחנות, חיבורן...

מגזין פתח תקווה26 באוקטובר 2020    2 דקות
1

האבא של החיילים הבודדים

  בגיל 64 יכול אוריאל בונט, תושב העיר ואב לארבעה ילדים, להיות גאה בכך שטיפל בשנים האחרונות בעשרות חיילים עולים...

מגזין פתח תקווה16 בדצמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה