מגזין פתח תקווה

בדרך למעלה

מגזין פתח תקווה17 במרץ 2019    3 דקות
0

אייל אביב, תלמיד ישיבה מכפר אברהם, מוציא קליפ חדש ומדבר על ההופעות בחו"ל כסולן בלהקת "הקינדרלעך", על זמרים חילונים שהתחילו לשיר טקסטים מהמקורות ועל הדרת נשים מעיסוק במוזיקה

בדרך למעלה
צילום: ראובן חיון

בשנים האחרונות אנו חוזים בפריחה של טקסטים מהמקורות בבמה המרכזית של המוזיקה הישראלית. אם בתחילת הטרנד הקהל החילוני לא ידע איך לאכול את שירו של מוקי "ילד של אבא", אחרי ברי סחרוף בשירי אבן גבירול וישי ריבו, שכבש את המצעד השנתי, אין ספק: עם ישראל שר כל הדרך לבית הכנסת. ועוד לא דיברנו על אתי אנקרי, שחזרה בתשובה ולא ויתרה על השירה.
בטרם נעסוק באנקרי ובשירת נשים בכלל, הכירו את אייל אביב, תלמיד ישיבת צביה בפתח תקוה, שיש לו הרבה מאוד מה להגיד על התופעה המרתקת.
אביב, רק בן 18, הוא כבר פרפורמר ותיק על הבמות. כבר בגיל 10 היה סולן בלהקת "הקינדרלעך" והופיע על במות גדולות בארץ ובחו"ל. "הופענו בקהילה היהודית בלוס אנג'לס, בשווייץ ובברלין", הוא מספר. "בזכות הלהקה נחשפתי למקומות שלא הכרתי ועבדתי עם זמרים גדולים שרק יכולתי לדמיין את המפגש איתם. זה היה כמו לחיות בלה לה לנד".
אחרי ארבע שנים של הופעות על הבמות הנוצצות ביותר, הגיע המשבר: אביב נאלץ לפנות את הבמה לילדים הבאים, וחזר להיות תלמיד רגיל.
"המשבר הגיע בבת אחת", הוא מספר. "מימים שבהם הטלפון לא הפסיק לצלצל הגעתי למצב שבו יכולתי לשים את הטלפון בצד. פתאום אני כבר לא טס בפורים לחו"ל ולא מופיע על במות. רק אז קלטתי איזה מזל היה לי בכל השנים שהייתי בלהקה. גם הקול התחלף, וזה נראה כמו הסוף של קריירת השירה".
נשמע קשה. איך מתמודדים?
"זה לא פשוט. בהתחלה ניסיתי להדחיק את זה. חזרתי ללימודים. התחלתי לעשות שיעורים עם חברים, להשלים את הפערים".
אתה תלמיד טוב?
"משתדל להיות".
החזרה לבמות
אחרי שנגמרה התקופה הקסומה בלהקה התחיל אביב לקחת שיעורי פיתוח קול אצל שיר ביטון, ושם גילה את המוזיקה מחדש והתחיל לתכנן עם אחיו הגדול אבי, שמשמש כמנהל המוזיקלי שלו, את הקאמבק לבמות.
לפני חודש זה סוף סוף קרה: הוא הוציא את הקליפ "נפלתי וקמתי" (מילים ולחן של אייל אביב ואילה גלאור ברסלבסקי ועיבוד של ראובן חיון). השיר מספר על התמודדותו של האדם עם מכשולים שנקרים בדרכו במהלך חייו, והאמונה שעוזרת לו לקום ולהמשיך הלאה.
"המסר שלי הוא שלא חשוב עם איזה קושי אתה מתמודד, אסור לך לוותר ולהתייאש", הוא אומר.
אביב החל להופיע כזמר סולו עם צוות נגנים קבוע והתברג במקומות הראשונים בתוכנית "הקול הבא". הוא זכה במקום הראשון בתחרויות מוזיקה, שבהן השופטים היו ישי לפידות, חיים ישראל וישי ריבו, שלדבריו מהווה השראה גדולה עבורו, "לא רק בזכות הכישרון המוזיקלי, אלא בעיקר בזכות העבודה הקשה שלו שהניבה פירות רבים".
זמרים חילונים רבים שרים לאחרונה טקסטים מהמקורות. אתה חושב שהם מתחנפים, או מאמין להם?
"אני לא חושב שהם מתחנפים. אלוקים נהפך למותג במוזיקה הישראלית, אבל אני לא רואה את זה כגימיק, אלא כהתפתחות חיובית מאוד".
ומה לגבי שירת נשים? מה אתה חושב, למשל, על אתי אנקרי?
"מבחינת ההלכה זה אסור, אבל אתה לא יכול לשפוט אותה, כי אתה רואה כמה היא רוצה את זה. אתה מסתכל עליה ואתה רואה כמה זה בנפשה. אבל אני מאמין שאם זה מה שכתוב בתורה, אז עם כל הצער על הכישרון המוזיקלי שלא יבוא לידי ביטוי, זה מה שצריך לעשות".
אי אפשר לסיים בלי לשאול מה אתה חושב על פתח תקוה, שאליה הגעת לפני שש שנים מאלעד.
"וואו. אני מאוד אוהב את העיר הזו. אני גר בשכונה טובה עם האנשים הכי טובים שיש. אני רוצה לגור כאן כל חיי".

כתבות נוספות במגזין פתח תקווה

1

האבא של החיילים הבודדים

  בגיל 64 יכול אוריאל בונט, תושב העיר ואב לארבעה ילדים, להיות גאה בכך שטיפל בשנים האחרונות בעשרות חיילים עולים...

מגזין פתח תקווה16 בדצמבר 2019    דקה אחת
0

השעון של הכביש

מעל 1,700 בני אדם נפגעו בתאונות דרכים ברחבי ישראל בשנת 2018 בין השעות 16:00-17:00  - השעה המסוכנת ביותר במהלך היום. אחר...

מגזין פתח תקווה22 באוקטובר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה