מגזין פתח תקווה

אופניים חשמליים: רכבו בתבונה

מגזין פתח תקווה2 ביוני 2019    דקה אחת
0

עיריית פתח תקוה בצעד ענק כנגד הסכנות והתאונות הכרוכות ברכיבה על אופניים חשמליים

אופניים חשמליים: רכבו בתבונה
צילום: בן רפאל

פתח תקוה, היא העיר הרביעית בגודלה בישראל, ככזו יש בה מאות אלפי ילדים ומהם עשרות אלפי בני נוער אשר דרך ההתניידות העיקרית שלהם בימים אלה היא אופניים חשמליים. כיום, על פי חוק, אסור לרכוב על המדרכות עם אופניים חשמליים ונסיעה בכביש מסוכנת מאוד, במיוחד לבני נוער שאינם בקיאים בחוקי התנועה, התיאוריה והנסיעה המעשית בכביש עמוס כלי רכב פרטיים, אוטובוסים, משאיות ואופנועים.

אנו עדים למספר תאונות בין רוכבי אופניים חשמליים להולכי רגל על המדרכות ומספר הסכנות האורבות לרוכבים על הכביש, הן עצומות וגדלות כל הזמן, לאור הגידול במספר הרוכבים והעומס בכבישים. מסיבה זו יצאה עיריית פ"ת, ביוזמת ראש העיר רמי גרינברג וראש מינהל חינוך רון כץ, במהלך שישמור על בני הנוער בעיר, ומכניסה תכני בטיחות בדרכים בבתי הספר, אשר כוללים סימולטור ייחודי לרוכבי אופניים חשמליים.

ראש מינהל חינוך רון כץ "הסימולטור, אשר יעבור על ידי מדריכים מחברת אבי בן רפאל, משלב הדרכה תיאורטית והתנסות מעשית באמצעות כלי הדרכה חדשני, ומאפשר ניתוח מקרים ותגובות.

המדריכים המנוסים ילוו את המתאמנים בסימולטור, המשלב משקפי מציאות מדומה (VR) ממוחשבים ויסייע בהמחשה של מצבים שונים בהם הם עשויים להיפגש בעת רכיבה, כגון: רכיבה נכונה ובטוחה, זמן תגובה, התפרצות הולכי רגל, הישרדות בכביש, רכיבה במצבים מסוכנים, רכיבה בתוואי דרך שונים, ועוד. חשוב לנו שתלמידי העיר ירכבו באופן בטוח ויכירו את הכללים ואת הסכנות".

רמי גרינברג, ראש עיריית פ"ת ברך ואמר "עיריית פ"ת, בשיתוף הרלב"ד, רואה חשיבות רבה במאבק בתאונות הדרכים ועל כן משיקה את הסימולטור הייחודי לתלמידים. הסימולטור מעניק להם כלים, מדמה מצבי אמת ומשפר באופן משמעותי את מוכנות התלמידים לרכיבה. על כן, אנו משקיעים בתלמידים שלנו, דור העתיד שלנו, שכבר כרוכב אופניים ילמד להתמודדות טובה יותר עם הסביבה ולכן יהיה גם נהג טוב וזהיר יותר בעתיד, והכי חשוב, ישמור על עצמו מפני הסכנות הרבות שכרוכות ברכיבה".

כתבות נוספות במגזין פתח תקווה

0

בשורה תחבורתית לתושבי פתח תקוה

רכבת ישראל מקדמת שורת פרויקטים אסטרטגיים בפתח תקוה והסביבה, הכוללים הסבת מערך הרכבות לחשמליות, מתקדמות, מהירות ו"ירוקות", שדרוג תחנות, חיבורן...

מגזין פתח תקווה26 באוקטובר 2020    2 דקות
0

בהלת הקורונה: מדריך בפנימייה נמצא בבידוד

בצל בהלת הקורונה, מדריך בפנימייה בפתח תקוה נדרש לשהות בבידוד במשך 14 ימים, בעקבות שובו לארץ מתאילנד. המדריך נבדק על...

מגזין פתח תקווה26 באוגוסט 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה