טורים אישיים

גרפולוגיה | התאמה תעסוקתית למתלבטים

טורים אישיים28 באפריל 2021    2 דקות
0
גרפולוגיה | התאמה תעסוקתית למתלבטים
ליאור

אני נשאלת לא פעם: "איך ניתן דרך אבחון גרפולוגי להמליץ על תחום לימודים/תעסוקה המדויק עבורי?"
אבחון גרפולוגי או ניתוח כתב היד מאפשרים לראות את אישיות האדם. באמצעותם ניתן לדעת מהן היכולות, במה האדם טוב ובמה פחות, כישורים, חסמים והתנהלות גם מהתת-מודע ועוד.
חוות הדעת מתחלקת לשלושה חלקים:
יכולות חשיבה: למשל, מהירות מחשבתית, ראיית הפרטים, פרקטיות, יכולת ראיית תלת-ממד, תכנון ואופן קבלת החלטות, דמיון ואסוציאציות ופתרון בעיות. כמו כן, הבנה מהי הדרך האפקטיבית לכם ללמוד: האם על ידי התנסות תוך כדי עבודה – או דרך לימוד תיאורטי, שבו לימודי אקדמיה יתאימו יותר.
ניתן גם דגש על תעדוף משימות – ישנם אנשים המתקשים להבחין בין עיקר לטפל. המודעות לכך תאפשר למידה של סיווג מה דחוף וחשוב יותר, ובכך עשויה להפחית ממידת הלחץ בעת עומס למשל.
יחסים בינאישיים – מהו הצורך שמניע את האדם? לדוגמה, יש אנשים הזקוקים למסגרת שתקנה להם ביטחון, ולכן יתאים להם לעבוד כשכירים. התקשורת עם הסביבה, אמפטיות ויכולת הכלה – גם יכולות להצביע על הצורך לעבוד עם אנשים. עמידה בלחצים בינאישיים ויכולת איפוק עשויות להעיד על התאמה לקריירה עצמאית.
מודעות והתנסות, למשל באמצעות אימון אישי, יכולות לחזק את הביטחון ולסייע במציאת העבודה המתאימה.
כישורים תעסוקתיים – האם מתאימה לי עבודה בצוות או שעדיף עיסוק פרטני? האם אני מהיר ומסודר? מהו סגנון העבודה שלי לבד ובצוות? על שאלות אלה ניתן לענות בקלות באמצעות ניתוח כתב היד.
התשובות לשאלות אלה יעזרו לנו להתמודד גם עם משימות ביומיום. לדוגמה, יש לא מעט אנשים שלא סומכים על אחרים ועושים הכל לבד. זו דרך "נפלאה" להתיש עצמך – ובטח מקשה לעסוק בניהול אנשים.
אם תדעו זאת מראש, תוכלו לשנות הרגלים.

אבחון גרפולוגי

ליאור (25): מהו תחום העיסוק שמתאים לי?
ליאור היקר, אתה יותר איש שטח מאשר איש משרד. יותר קל לך ללמוד מתוך ניסיון ופחות מלמידה תיאורטית. לדעתי, יתאים לך לעסוק בתחומים הקשורים בחקלאות – בזכות חושים מפותחים וראיית המרחב. נסה לפנות לקריירה בטכנאות נוף או בהדרכה של בני נוער. בזכות רגישות לצבע וראיית המרחב, יתאים לך גם לעסוק בצילום.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | פסקול ביקורתי

נטע בת ה-12 משתפת: "להורים שלי יש כל הזמן מה להעיר לי. איך אני מתלבשת, מה אני אוכלת, מה דעתם...

טורים אישיים28 באפריל 2021    3 דקות
0

איך מדברים עם ילדים על השואה?

מדי שנה בשנה, בהתקרב ימי הזיכרון, עולות שאלות, תהיות ודילמות באשר להסברת נושאים אלה לקטנים. לדעתי, כדאי לתווך לילדים מצבים...

טורים אישיים13 באפריל 2021    4 דקות

כתיבת תגובה