טורים אישיים

גרפולוגיה | מאחורי המסיכה

טורים אישיים25 בפברואר 2021    2 דקות
0
תגיות: גרפולוגיה
גרפולוגיה | מאחורי המסיכה

במהלך חג פורים, כשאדם יעטה על פניו מסיכה, הוא יכול לעשות ולומר מה שעולה בדעתו – והכל יתקבל כטבעי, כי "זה לא הוא – זו התחפושת". אך מה קורה כשאדם מבקש להסתיר את זהותו? לא פעם הוא יעטה מסיכה, ודרכה יתנהל בעולם.
יש המאמצים את המסיכה כל כך טוב, כשהם מגלים ומפתחים את כישורי המשחק שלהם וממשיכים באדיקות לשמור על התדמית. לעתים הפער עצום בין מה שאומרים ומתנהגים לבין מה שמרגישים באמת. האנרגיות של אותו אדם מנותבות לתחזק את ההסתרה. לעתים ההתנהגות הופכת להיות מוחצנת מהרגיל, ולעתים הוא מסתגר ומתרחק מחברה. מצבי הרוח משתנים, וזה מתיש.
במקרים רבים, מסיכה הכרחית לאנשים שחווים קשיים בבית, עם ההורים או בן הזוג. הסביבה לא תמיד מודעת לקשיים שהאדם חווה במבצרו, כך שלכאורה הכל נראה תקין כלפי חוץ. מי שחובש את המסיכה לא תמיד מודה אפילו בינו לבין עצמו שזהו מצג שווא. הסיבה להתנהלות הזאת מגיעה מהצורך להיות מקובלים ואהובים, להתנהג ולהיות כמו כולם.
לא פעם ילדים שנאלצים לחיות בבית "הרוס" מוצאים מפלט בחוץ ומסתירים את הכאב. עקב המצוקה והכאב הילד עשוי להפוך להיות "ליצן הכיתה". לעתים התנהגות זו תלווה ב"אכילה רגשית" ובעיות השמנה. בעוד חלק בוחרים במוחצנות, אחרים יתבודדו ויימנעו מלהכניס חברים לביתם. ילדים אלה יהפכו ל"ביישנים" ו"מופנמים", אף שזה לא דווקא האופי שלהם. יש גם כאלה שיחצו את כל הגבולות ויבחרו בדרך הרסנית עבורם.
בכתב היד לא ניתן להסתיר את האופי, מאחר שיש סימנים המבטאים את הרגש והקושי שהם חווים. גרפולוגים יכולים לזהות את הכתב המסיכתי ואת סימני המצוקה – ולהפנותם לגורם המתאים לטיפול.

אבחון גרפולוגי:
אורית (32): מבקשת ללמוד על פי כתב ידה על עצמה ואיזו קריירה תתאים לה.

אורית היקרה, ניחנת בחוש אסתטי ובשאר חושים מפותחים, וחשובה לך התדמית. יחסי אנוש פורמליים טובים לך, ואת זקוקה למסגרת שיש בה תנאים נוחים ותגמול חומרי.יש לך יכולת דיפלומטית וכושר שכנוע. את זקוקה למגע עם אנשים. מכאן, מתאימים לך כל תחומי העיצוב, תקשורת חזותית, משאבי אנוש או הפקות אירועים.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

בריאות | תישנו על זה

אם בעבר השינה תפסה מקום זניח יחסית במכלול הדפוסים של "אורח חיים בריא", בשנים האחרונות המודעות לנושא הולכת וגוברת, והשינה...

טורים אישיים22 במרץ 2021    4 דקות
0

הורוסקופ שבועי: 12-18.3.21

טלה מרס בתאומים גורם לכם להיות פעילים, דומיננטיים ויוזמים. אתם תקשורתיים ובידכם האפשרות להפיץ מידע ורעיונות. ההתרחשויות מייצרות עצבנות ואי-שקט....

טורים אישיים11 במרץ 2021    4 דקות

כתיבת תגובה