טורים אישיים

טכניקת השחרור של הוואי שמשנה את החיים

טורים אישיים25 בינואר 2021    2 דקות
0

מוצאים את עצמכם לחוצים וכעוסים לאחרונה בלי סוף? זה בסדר. שיטה מיוחדת שטסה היישר מהוואי (נטולת קורונה, בחיי!) מאפשרת לכם בכמה דקות להפוך את הכעס לרוגע. והכיף הגדול? זה לא עולה שקל

טכניקת השחרור של הוואי שמשנה את החיים
שילה ספרה מלר | צילום: מאיה מונד-הלינגר

שילה ספרה מלר

לכולנו יש רגעים מאתגרים בחיים. אם זה עם הגוף הקסום שלנו (הוא באמת קסום! תחשבו לדוגמא שהלב שלנו ממשיך לפעום בלי שאנחנו צריכים לעשות אף פעולה אקטיבית. אם זה לא קסם, אני לא יודעת מה זה קסם), אם זה עם קרובי משפחה, הבוסים, קולגות, חברות 'טובות' או עם אנשים אחרים בחיינו.

לעיתים הרגעים האלו יוצרים פלונטרים רגשיים שיכולים להשפיע אפילו על הגוף הקסום שלנו. אנחנו כבר יודעים שלנפש השפעה ישירה על כאבים פיזיים. אחת הדרכים לריפוי עצמי, שאני באופן אישי מאוד אוהבת היא ה-הופונופונו. אני לא מחסידות משככי הכאבים הכימיים או הריצות לרופא (למרות שבעברי עשיתי מרתונים כאלו), אבל מאמינה גדולה בכך שאנחנו בוחרים את הדרך לחיות את חיינו ויכולים לטפל ולשחרר כל מכאוב פיזי דרך שחרור אנרגטי של משהו אצלנו. ה-הופונופונו היא טכניקה נהדרת שאפשר ליישם בקלות, בלי לרוץ לשום מקום ומבלי להשקיע שקל.

מדובר בטכניקה הוואית עתיקה וקסומה שיכולה לשחרר כאבים רגשיים, מחשבתיים ואפילו פיזיים. היא כוללת 4 משפטים פשוטים-

  1. אני אוהב/ת אותך.
  2. אני מודה לך.
  3. אני סולח/ת לך.
  4. אני מתנצל/ת.

המשפטים האלו יכולים להיאמר בלב בשקט כמה פעמים עד שמרגישים הקלה – מול מישהו שנפגענו ממנו או שיוצר חוסר נעימות בחיינו, או אולי שאנחנו מרגישים שפגענו בו. אנחנו יכולים להגיד את המשפטים האלו מול הגוף שלנו או מול עצמנו, לשנן את המשפטים הללו מול מישהו שעקף אותנו בתור לסופר ביום לחוץ והתעצבנו או אפילו תופעה שמרגיזה אותנו – גשם, זום שנתקע או מקרטע, פוליטיקאי, הרכבת שמאחרת, וירוס סיני שמתפשט כל הזמן (כמה שכבות יש עליו?!) או כל דבר אחר.

חזרה של ארבעת המשפטים (עם התכוננות לשחרור ולמילים עצמן) יכולה לשחרר את הכבדות שקיימת בנושא ולהכניס אהבה וריפוי למה שמאתגר וכאמור אפילו לשחרר ולשנות תקיעויות פיזיות. לפרגמנטים ביננו, אני לפעמים אוהבת לפתוח דף חלק במחברת, לכתוב את ארבעת המשפטים ככותרות ומול הנושא או האדם המסוים לכתוב למה אני אוהבת אותו או מודה לו וכד'.

מול מי תעשו את התהליך הזה בשבוע הקרוב? כי למה לסבול אם אפשר לבחור בחיים נטולי כעסים ומלאי רוגע ושלווה? ועד שנוכל לטוס כבר לחופשה מפנקת בהוואי, זו לגמרי ההזדמנות לאמץ בינתיים את השיטה שלהם אל תוך חיינו.

מאת: שילה ספרה מלר – מנחת סדנאות ומטפלת אנרגטית בקליניקה ברמת גן ובזום: shekesem.com ,052-5742619

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | מצוינות או הצטיינות

אורי, ילדה בת 9.5, שיתפה אותי בתוצאות יום ההורים שהתקיים לאחרונה. "המורה אמרה שאני נכנסת ראשונה מכל הכיתה לזום. ההורים...

טורים אישיים25 בפברואר 2021    3 דקות
0

הורוסקופ: תחזית שבועית – 26.2-4.3.21

סיגל גליה אליהו טלה ימים טובים לאהבה ורומנטיקה. מי שלבד יכול להכיר דרך חברים, רק שימו לב שאתם באים קודם...

טורים אישיים25 בפברואר 2021    4 דקות

כתיבת תגובה