טורים אישיים

בשביל הרוח: ארבעת השיעורים שהקורונה מלמדת אותנו

טורים אישיים13 בדצמבר 2020    2 דקות
0

להרגיש רגשות, להיות בחוסר אונים, להתגמש ולהיות בכאן ועכשיו. יש ארבעה דברים שהקורונה באה ללמד אותנו כדי לחיות טוב יותר • חלק ב'

בשביל הרוח: ארבעת השיעורים שהקורונה מלמדת אותנו
צילום: אינגאימג'

בטור הקודם התייחסתי לארבעה שיעורים שאנו לומדים בתקופת הקורונה. כתבתי על ההתמודדות עם עוצמה גדולה מאי-פעם של רגשות, כמו גם של חוסר אונים, ועל כך שאנו נאלצים ללמוד גמישות וכך לממש את אחת האמירות הרוחניות הידועות – להיות בכאן ועכשיו. הפעם אני רוצה להציע כמה דברים שיכולים לעזור בתהליך הזה.
להבין שמה שאנחנו עוברים זה בסדר. אני לא טוען שאין לנו בעיות או קשיים, אבל אם אתם מתמודדים עם הצפות של רגשות, חוסר אונים ומתח אל מול חוסר הוודאות, דעו כי זה טבעי, מה שקורה לכם. זה חלק ממה שאמור לקרות לנו, ורבים נמצאים במצב הזה. הידיעה הזו לבדה יכולה להקל.
לדעת כי זה לא עתיד להסתיים בקרוב. הרפו מציפייה שבקרוב הכל יחזור למה שהיה. החיסונים יכולים לעודד, אבל אנו צפויים להתמודד עם אי-ודאות מוגברת לעוד פרק זמן. ככל שנפסיק לצפות לשינוי ונקבל את הדינמיקה הנוכחית, יהיה לנו יותר קל. זה לא אומר שנפסיק להרגיש את מה שאנו מרגישים, אבל נפסיק לסבול בדרך.
להסכים לקבל עזרה. לא פעם אנחנו מתביישים ומרגישים אשמה על הצורך שלנו בעזרה, ויש לנו דעה שאומרת שעדיף להימנע מהמצב הזה. אבל בתקופה הזו לפעמים אין באמת ברירה אלא לקבל עזרה. אם חוצים את הקושי, מגלים שלקבל עזרה יכול להפוך את החיים לקלים יותר. אני רוצה להזכיר לכם שבקופות החולים אפשר לקבל שלושה טיפולים פסיכולוגיים ללא עלות ועוד טיפולים במחיר מסובסד; בפייסבוק יש קהילות שיכולות לתת תמיכה רגשית; יש קווי סיוע טלפוניים; יש טיפולי רפואה משלימה מוזלים בקופות החולים. כמו כן, יש אנשים מסביבנו, שחלקם יכולים לעזור אם רק נבקש.
למצוא דרכים להוציא רגשות. אפשר להרביץ לכרית כשכועסים או לצאת להליכה, לשכב על הרצפה בזמן התקף חרדה, לצייר כאשר מפחדים ודואגים, לסדר את הבית כאשר מרגישים חוסר אונים, לעשות מדיטציה שתעזור להקל על עומס רגשי, לכתוב את מה שאתם עוברים ולדבר על זה עם מי שאפשר. תגלו מה עוזר לכם.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

חכמת הקבלה: צריך שניים לטנגו

מאז ומתמיד עסקו גדולי המקובלים במשמעות הרוחנית האדירה המאחדת שניים ,גבר ואישה, לאחד שלם בבחינת "והיו לבשר אחד". בגמרא במסכת...

טורים אישיים17 בינואר 2021    3 דקות
2

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה