טורים אישיים

איך מתנהלים במציאות כאוטית?

טורים אישיים9 בספטמבר 2020    דקה אחת
0

כולנו מתמודדים עם אי-ודאות בתקופה הזו, שיכולה להגיע עד לכאוס של ממש • טיפ מתוקשר יכול לעזור לכם בעניין

איך מתנהלים במציאות כאוטית?
צילום: ingimage

"הזמנים שבהם אנו נמצאים מזמנים הרבה מצבים וחוויות שאנו לא מורגלים בהם. אי-ודאות היא ככל הנראה החוויה והמציאות שכולנו חווים, כל אחד בעוצמה אחרת ובתחום אחר בחיים.
במקרים רבים אי-הוודאות מלווה בשינויים כל כך מהירים וקיצוניים, עד שאנו עשויים להרגיש שהחיים שלנו בכאוס. לפעמים זו איננה הרגשה בלבד, אלא גם תיאור של האופן שבו המציאות שלנו מתנהלת.
חלק מאיתנו קופאים ומשתתקים במצבים כאלה. חלק מאיתנו מנסים למצוא מה אפשר לעשות כדי לצאת מהמצב הזה, מהר ככל האפשר. עבור כל מי שמחפש דרך מוצא מהירה, אני מציע לקרוא את המסר המתוקשר הזה:
"מה עושים עם כאוס? מה עושים כאשר מציאות מזדעזעת בהיקף כזה, בעוצמה כזו, עד שישנה תחושה כי דברים אינם רלוונטיים עוד, כי אין היגיון ואין סדר ואין תכלית, וכל מה שיש זה רק כאוס בלתי נתפס ובלתי נגמר, כזה שלא ברור מה אפשר לעשות איתו ואיך אפשר, אם בכלל, לצאת ממנו?
"אפשר לקבל תמיכה ועזרה, בהחלט, להצפה הרגשית ולמחשבות המבולבלות. אפשר לקבל ריפוי ותמיכה ואהבה ומענה לצורך כזה או אחר. אך לא עושים דבר. כלומר, לא מנסים לצאת מכאוס.
"במקום זה, מסכימים. מסכימים לקרוס, ליפול, להזדעזע. מסכימים שהמוכר חלף, ומתאבלים עליו. מסכימים שמשהו יכול לצאת מתוך מה שמתרחש כעת, ולו בשכל בלבד. מסכימים ומרפים, מאפשרים, מתמסרים.
"מה קורה כאשר לא עושים דבר? אפשר להתאבל ביתר קלות. אפשר ללכת הלאה ביתר קלות. אפשר לבחון מה נכון להמשך הדרך ביתר קלות. אפשר לנוע, אך מתוך הקשבה לקצב האמיתי, ולא מתוך בהלה האומרת כי חייבים לעשות משהו כדי שמשהו ישתנה".

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

לעקוב אחרי הכסף

החיים כמו החיים, לא נשארים סטטיים. לא משנה מה נורית סיפרה לעצמה, ברגע שהילדים בגרו ועזבו את הבית, אותו תירוץ...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    3 דקות
0

בין הפרזה לשקר

יהלי, נערה בת 14.5, מוקפת חברות וחברים. המעמד החברתי שלה מנהל אותה, היא בתחושה שכל יום הוא מלחמה, והיא תעשה...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה