טורים אישיים

מה קורה לנו בזמן משבר?

טורים אישיים26 באוגוסט 2020    דקה אחת
0

בתקשור שעשיתי השבוע התקבל מסר שיכול לעזור לכל מי שמתמודד בזמן זה עם אי ודאות

מה קורה לנו בזמן משבר?
צילום: ingimage

הטלטלה המתרחשת בזמנים אלה גורמת למשבר של ממש בחיים של אנשים רבים. השבוע הכנתי תקשור אישי בנושא, והמסר שהתקבל בו יכול לסייע לעוד אנשים, לכן אני מפרסם אותו כאן:
"מה קורה כאשר בני אדם נשברים? כאשר אמונה נשברת, כאשר התלהבות מתרסקת, כאשר ישנו חושך ואין אור? יכולים לקרות אחד משני דברים – ולעתים שניהם מתרחשים במקביל.
"אפשרות אחת היא שקיעה אל תוך תהום זו של הרגשה, משום שכל מה שמורגש וכל מה שנראה, נתפסים בתור כל מה שקיים. זו אפשרות אחת. אפשרות שנייה היא ניסיון לדחוף קדימה, החוצה, לצאת מהמצב, לא להיכנע לו, לא לשקוע אל תוכו, לא להיות בו ככל האפשר, וזאת כדי להמשיך תנועה גם אם אין אפשרות אחרת. כאמור, שתי אפשרויות אשר לא פעם מתקיימות במקביל.
תפתחו את העיניים
"אנו מציעים לך אפשרות אחרת. אנו מציעים לך להסכים לשקוע אל תוך הרגשות כדי ליצור תנועה חדשה. אנו מציעים זאת, משום שכל מה שמורגש כעת הוא לא כל מה שיכול לקרות; משום שהאובדן שאתה מזהה הוא לא כל מה שיש או כל מה שנשאר. בהחלט לא: אנו מציעים לשקוע אל תוך הקיים, משום שזה הניקוי של מה שאתה עובר, של מה שמתחולל בעקבות מה שמפסיק להתרחש ולהתקיים.
"ככל שאתה שוקע אל תוך הרגשות, זכור כי אלה רגשות. זכור כי אתה לא רואה את כל המציאות. זכור כי ישנן אפשרויות שאינך מודע להן. זכור כי זה מצב – ומורכב ככל שיהיה, גם הוא זמני, כמו כל מצב אחר בחייו של אדם. זכור זאת והסכם לשקוע, וכך תוכל ליצור תנועה חדשה, כך משבר ושבר יכולים להפוך להיות לצמיחה והחלמה".
אני אוסיף ממני עוד דבר אחד – בקשו עזרה והסכימו לקבל עזרה. לפעמים זה כל מה שצריך כדי ליצור שינוי חיובי במציאות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

לעקוב אחרי הכסף

החיים כמו החיים, לא נשארים סטטיים. לא משנה מה נורית סיפרה לעצמה, ברגע שהילדים בגרו ועזבו את הבית, אותו תירוץ...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    3 דקות
0

בין הפרזה לשקר

יהלי, נערה בת 14.5, מוקפת חברות וחברים. המעמד החברתי שלה מנהל אותה, היא בתחושה שכל יום הוא מלחמה, והיא תעשה...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה