טורים אישיים

קבלה: בטבעת זו

טורים אישיים9 באוגוסט 2020    2 דקות
0
קבלה: בטבעת זו
צילום: ingimage

אין ספק שנשים רבות מחכות לטבעת הנישואין, אפילו יותר מטבעת האירוסין. בעוד שטבעת האירוסין יכולה להפתיע ולגרום ללב להתפוצץ מהתרגשות, מדובר בטבעת זמנית שהיא רק בבחינת הצהרת כוונות. טבעת הנישואין, לעומת זאת, היא בבחינת חותמת סופית לקשר שהבשיל והגיע אל שיאו.
השבוע ציינו את ט"ו באב – יום הפיוס והאהבה בישראל. עדות לחג זה ניתן למצוא כבר בספר שופטים. הלכה למעשה, נישואים יוצרים קשר פומבי ומחייב בין אנשים שאינם קרובי משפחה מדרגה ראשונה. לקשר הזה יש השלכות חברתיות, משפטיות ודתיות.
על פי ההלכה, את הקידושין – שהם אקט של קניין – ניתן לערוך בשלוש דרכים: בכסף, בשטר ובביאה (מסכת קידושין). כיום מקובל לערוך את הקידושין בשווה כסף, ולמעשה באופן בלעדי באמצעות טבעת.
ה"טבעת" מסמלת שני דברים בעלי משמעות קוטבית: צורת הטבעת – עגולה, ובכך היא רומזת לדרגה רוחנית עליונה שמעל העולם, שכן באור האלוקי הפועל בעולם קיימות שתי דרגות: הראשונה נקרא "ממלא כל עלמין" – כוח אלוקי המדוד ומותאם לפי מידת האדם והעולם, חודר בתוכם ומחיה אותם, ומשום כך נקרא גם "אור פנימי". השני נקרא "סובב כל עלמין" – כוח אלוקי הנעלה מהעולם, ולכן אין הוא בר תפיסה, ומשום כך מכונה הוא "אור מקיף", כי אף שנמצא הוא בכל מקום, מכל מקום להיות שלא ניתן לקולטו ולתופסו, הרי הוא כביכול מרוחק מהבריאה – "מקיף" אותה.
הטבעת רומזת בצורתה העגולה לשתי הדרגות: דבר מעוגל – אין לו קצה וסוף, והוא רומז על כוחו האלוקי האינסופי והלא מוגבל של ה'. כמו כן, עיגול מסמל את העובדה שהכוח האלוקי סובב ומקיף את העולם. מאידך, הטבעת בשימושה היומיומי הינה "לבוש" על האצבע, ומבואר בחסידות ש"לבוש" המותאם על פי מידתו של האדם, רומז דווקא לדרגה רוחנית המותאמת לערך האדם, דרגה השייכת לעולם, הדרגה הראשונה. גם השם "טבעת" – מלשון טבע, רומז לדרגה האלוקית השייכת לדרגת העולם.
למעשה, ענידת הטבעת, עם הסמליות הכפולה שלה, מסמלת את שתי הפעולות הקוטביות הנפעלות בקידושין: התאחדות וזיווג גופני – שזה רמוז בשם "טבעת" (טבע העולם, גשמיות), ובשימוש הטבעת – "לבוש": דרגה המותאמת להתאחדות הרובד הרוחני-נשמתי של הבעל והאישה והמשכת כוחות אלוקיים שמעל הטבע.
בחוכמת הקבלה ישנן דרכים בחונות ומדויקות לבדיקת גורל הזיווג, ומתוך כך לדעת אם הקשר הזוגי מוצלח או שפניו לכישלון. לכן, לכל מי שהזוגיות שלו מעורערת ויש בה ריבים ומכשולים, או למי שעדיין לא מצא את זיווגו – אמליץ לפנות לייעוץ מחוכמת הקבלה, לצורך קבלת תשובות ופתרונות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

לעקוב אחרי הכסף

החיים כמו החיים, לא נשארים סטטיים. לא משנה מה נורית סיפרה לעצמה, ברגע שהילדים בגרו ועזבו את הבית, אותו תירוץ...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    3 דקות
0

בין הפרזה לשקר

יהלי, נערה בת 14.5, מוקפת חברות וחברים. המעמד החברתי שלה מנהל אותה, היא בתחושה שכל יום הוא מלחמה, והיא תעשה...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה