טורים אישיים

גרפולוגיה: למילים שלנו יש כוח

טורים אישיים31 ביולי 2020    2 דקות
0
גרפולוגיה: למילים שלנו יש כוח

"לאנשים יפים קל יותר בחיים, ככה לפחות חשבתי בצעירותי", אמרה לי מתאמנת, והוסיפה: "כשילדתי את בני, חשבתי עד כמה קשה יהיה לו להצליח בחיים, אך טעיתי. הוא ממש סיפור הצלחה".
אם תתבוננו סביבכם, תגלו הרבה אנשים שלא נכנסים להגדרת היופי הקלאסי, אבל בכל זאת הם מצליחים ומוערכים. מכאן, שיופי לבדו לא מנבא הצלחה. אבל יכולת תקשורתית יכולה לקדם.
בכל סיטואציה חברתית-מקצועית – אומני הסמול-טוק מתבלטים. הם אלו שמיד מוצאים נושאי שיחה, ואנשים מחפשים את חברתם. פעמים רבות הם יהיו ה"מקושרים" – וניתן להגיע דרכם למידע רלוונטי או לאנשים שאנחנו צריכים.
תקשורת היא שם המשחק. כשאתה לומד אותה, אתה מבין את המשמעות של המשפט – "לכל מילה יש כוח". באימונים האישיים, למשל, נוכחתי לגלות עד כמה למורים, לגננות, ובוודאי להורים, יש יכולת השפעה על עתיד ילדיהם. ילד ששומע הרבה את המילה "לא", יגדל להיות אדם פסימי, שלא מאמין בעצמו ובאחרים.
בכוחה של המילה לקרב או להרחיק מאיתנו אנשים. תקשורת מקרבת זו שפה שצריך ללמוד, כדי שזאת תעזור לנו בהתנהלות היומיומית, בחינוך הילדים ובחיזוק ביטחונם העצמי. דוגמה למילה שיכולה לשחק תפקיד חשוב בתקשורת הבינאישית, בעיקר אצל הילדים, היא – בבקשה. כאשר היא משתלבת בתחילת המשפט כשאנו רוצים משהו מהצד השני, הקול שלנו הופך להיות נמוך יותר, והצד השני שומע בקשה ולא פקודה – ואז הנכונות לעשות משתפרת פלאים.
למילה שנאמרת יש תדר אנרגטי, ואנחנו מושכים לחיים שלנו את מה שנאמר. כדאי להתאמן בלדבר בשפה ובמילים "מקרבות". באבחון גרפולוגי החסמים הקשורים לתקשורת בדרך כלל מתגלים – ואם רוצים, ניתן לשנותם ולהשתנות, בכל גיל.

אבחון גרפולוגי
עומר (27): מבקש לדעת מהן החוזקות והחולשות, כדי לשנות.
עומר, אתה בחור חם ונעים. משתדל לשמור על איפוק ונמנע מלחשוף רגשות. אתה נוטה לדייק בטווח הקצר, אך מעגל פינות במצבי עומס. נראה שאתה מתפקד טוב יותר במצבי שגרה. אתה מגלה זהירות יתר בשלבי התכנון, ולכן זקוק להנחיות. אימון אישי יכול לשפר את יכולותיך.

את כתבי היד יש לכתוב עם עט כדורי בלבד, 20 שורות, על גבי נייר חלק A4, לציין גיל ומין ולשלוח לסמדר נדב, עמק הברכה 27,
תל אביב, בעבור מדור "אימון וגרפולוגיה" • כל האמור בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ פרטני והינו באחריות הקוראים בלבד

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

לעקוב אחרי הכסף

החיים כמו החיים, לא נשארים סטטיים. לא משנה מה נורית סיפרה לעצמה, ברגע שהילדים בגרו ועזבו את הבית, אותו תירוץ...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    3 דקות
0

בין הפרזה לשקר

יהלי, נערה בת 14.5, מוקפת חברות וחברים. המעמד החברתי שלה מנהל אותה, היא בתחושה שכל יום הוא מלחמה, והיא תעשה...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה