טורים אישיים

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

חזי חזר לארץ אחרי שנים בארצות הברית, והתקשה להתמודד עם המנטליות העסקית השונה • כשהוא קיבל תביעה מופרכת מהשותף שלו - פנה אליי לעזרה

יותר מסתם חוצפה ישראלית 
צילום: ingimage

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם מתמודדים. זה לא קל להיות סבלני לאורך זמן. והאמת, שאני נופל לפעמים, גם אם לזמן קצר. אני מאמין שזה אולי מפני שיש לי אמפתיה למצב של הלקוחות שפונים אליי. אני יכול לראות את עצמי בעיניים שלהם. ובכל זאת, זה לא קל.
כך קרה לי עם חזי, בחור ישראלי שחי שנים באמריקה והחליט לחזור ארצה לפני כשנתיים. היות שרוב חייו הבוגרים הוא חי בארצות הברית, המנטליות שלו הייתה שונה מזו הישראלית. "שם אנשים פועלים by the book", אמר לי חזי. זה השלב שהבנתי שככה ייראה השיח שלנו מהיום והלאה. שפה של חצי עברית וחצי אנגלית, כמו שקורה בדרך כלל עם תושבים חוזרים.
הקושי האמיתי שלי עם חזי היה להקשיב נון-סטופ לתהליך השיבה שלו לישראל. "אתה חייב להבין", התעקש חזי והסביר, "כשאתה אמריקאי שמגיע לארץ, אוכלים אותך פה חי. הכל בגלל המנטליות שלי. זאת הסיבה שהרבה מתחרטים ובורחים חזרה לאמריקה". בשלב כלשהו לא הבנתי למה הוא חוזר שוב ושוב על אותה מנטרה, ומה הקשר שלה לבעיה שהוא קרא לי בגללה.
לא היה לי מושג אם זה נכון או לא, אפילו שבטוח היה משהו בדבריו. אולי בגלל זה מייחסים לישראלים תכונות שנכנסות תחת ההגדרה "חוצפה ישראלית". אני משוכנע שיש בכך טוב ורע, אלא שחזי חווה רק את הצד הרע. הוא פשוט חייב היה לשחרר קיטור, והבעיה שזה בא על חשבון סיפור המקרה שבעקבותיו הגיע אליי. רק הוא ראה את הקשר בין השניים.

מיזם שלא התרומם
נתחיל מההתחלה. חזי הגיע ארצה עם רעיון עסקי, ומהר מאוד שידכו לו איש עסקים ש"יעזור" לו להוציא לפועל את הרעיון. הם עבדו במשך שנה על תוכנית עסקית, הקימו חברה משותפת, בשעה שכל אחד מהם המשיך כרגיל עם עסקיו המקבילים. כמו הרבה רעיונות אחרים, בסופו של דבר התוכנית לא ראתה אור. משהו שם התפקשש. דבר שקורה לא פעם בעולם העסקים.
חזי לא הקדיש לעניין תשומת לב מיוחדת. ניסיונו העשיר לימד אותו שעולם העסקים רצוף בעליות ומורדות, והיו לו כבר בעבר מיזמים שלא צלחו. הבעיה הייתה שהכישלון קרה לו בישראל, במקום שעדיין זר לו. ובעוד באמריקה הוא מכיר את החוקים ודרך ההתנהלות של אנשי עסקים, בארץ הכל היה לו חדש. כשמבינים זאת, קל לראות מדוע הוא היה בהלם כשלפתע קיבל תביעה אזרחית בשווי של מיליוני שקלים. חזי היה המום, הוא לא הצליח להבין בכלל מהן הטענות המשפטיות של השותף שלו.
במשך חודשים הוא ניסה לטפל בתביעה האזרחית שנפלה עליו כרעם ביום בהיר. בעיניו היא הייתה מופרכת לחלוטין. אבל דווקא בגלל זה, הסיפור הפחיד אותו מאוד. "אתה יודע איך אתה נכנס לבית משפט, אבל לא יודע איך אתה יוצא משם", חזי ציטט לי קלישאה ידועה. הוא נמצא בנקודה שבכל מקרה הוא יוצא נפסד. פעם ראשונה, כי הוא לא עשה עסק מוצלח. פעם שנייה, כי ניצבת מולו כרגע תביעה עם הוצאות משפטיות. הוא בעיקר פחד מהפעם השלישית, שהשותף שלו עוד עשוי להצליח ולקבל הרבה כסף שלא מגיע לו.

הדרך לאמת
כשחזי נפגש איתי, הוא רצה שאפריך את אחת מהטענות של השותף לשעבר שלו. הוא רצה הוכחה שהטענה לא אמיתית, שהיא מסולפת. עברתי איתו על המקרה והסברתי לו את דרך הפעולה של המשרד שלי במקרים כאלה. "אין לי דרך להוכיח את זה נקודתית, לכן אנחנו עובדים לשיטת השלבים", הסברתי לו. במקרים שבהם אני לא יודע איך להגיע לאמת, אנחנו עושים בשלב הראשון בדיקה כללית, כדי ללמוד עד כמה שאפשר על השותף שלו. אני מביא בחשבון שהם בסך הכל מכירים כשנה, ושבטוח שיש לו רקע שחזי לא מכיר. כשאני יודע מה הרקע של אדם, זה נותן לי מספיק רעיונות ודרכי פעולה כדי שאפשר יהיה להגיע לשורש האמת.
הרגשתי איך חזי בוחן אותי, את דבריי ותנועות גופי. הוא נתן לי להרגיש כאילו אני עוד אחד מ"הציידים" הישראלים שעליהם סיפר לי ארוכות בתחילת הפגישה, שרק רוצים לקחת ממנו כסף. אבל בסופו של דבר, הוא שכר את שירותיי.
בשלב הראשוני בכלל לא התייחסתי לטענות של הצדדים. השלב הראשון של כל חקירה הוא מאוד פאסיבי, והוא משול לדייג שזורק את רשת הדייגים שלו למים ורק מחכה לראות מה הוא יתפוס. בהתאם "לסחורה", הוא בוחן את המשך הצעדים.
אחרי מספר ימים של "דיג" מצאתי משהו שסקרן אותי במיוחד. כמות מכובדת של תביעות משפטיות הוגשה בתווך של כמה חודשים על ידי השותף לשעבר של חזי. הסתבר שבמקביל לתביעה מול חזי, הוא תבע עוד שני אנשים אחרים. התיקים המשפטיים הללו היו עדיין פעילים, והם חיכו להתקדמות משפטית. כל אחד הוגש לבית משפט אחר ברחבי הארץ. היות שהדיונים פעילים, הפרוטוקולים עדיין לא היו פתוחים לקהל הרחב. בשל כך הייתי צריך לאתר את הנתבעים ולדבר איתם על התביעות הללו.

שיטת מצליח
מסתבר שמכל דבר לומדים משהו. חזרתי לחזי עם ממצאים די מעניינים. הראשון היה שריבוי הסכסוכים המשפטיים של השותף שלו בעבר חשף סוג של "שיטת פעולה" משפטית. הידיעה עליה מראש יכולה לעשות את ההבדל בתביעה של חזי. הדבר השני והחשוב יותר, ששתי התביעות האחרות, אפילו שהן במקומות אחרים בארץ ועם אנשים שונים לגמרי, חשפו את השותף "במערומיו". בכל אחד מהתיקים הוא תיאר את אותם נזקים שנגרמו לו, כדי לנפח את סכום התביעה. אבל בתכלס הוא רצה פיצוי מתביעות שונות על אותם נזקים בדיוק.
התגלית הזאת הייתה די נדירה, אבל היא עזרה לי לא רק בתביעה המשפטית. היא גם עזרה לי להמחיש לחזי שהבעיה האמיתית מעולם לא הייתה המנטליות הישראלית, אלא רק בחור אחד ספציפי, שהוא לא פחות מאשר נוכל קטן ולא מוצלח.

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של
"סייט חקירות", טל' 03-5322520.
הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו,
למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הפלונטר של דוד

"הגעתי אליך דרך מישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו", דוד ניסה להרגיע אותי, אבל הוא השיג בדיוק את ההפך. משפט הפתיחה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    6 דקות
0

שחררו קצת את הרסן

בטבע אנו רואים תופעות שונות: הגוזלים גדלים בקן מספר שבועות, מחזקים כנפיים ועפים; גורי חתולים צמודים לאם עד גיל חודשיים-שלושה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה