טורים אישיים

להציל את הזוגיות

טורים אישיים17 במרץ 2020    2 דקות
0
להציל את הזוגיות

 

הקושי לתפקד במערכת יחסים שאינה מעריכה מתגמלת ומכבדת עלול לערער את שלוות הנפש ולהוציאה מכלל מאיזון, ויחד איתה – את כל הקשורים אליה.
האדישות לעתים קרובות מתפתחת בעקבות מנגנון הגנה שעוזר לנו "לא להרגיש", וכך, כשקשה לנו מדי, אנו מכבים את הרגש לא במודע ופועלים מתוך אוטומט. בהתנהלות כזאת, תחושות כמו אהבה, שמחה ותשוקה – נעדרות, כיוון שהנפש כבויה.
רינת בת 46, נשואה + 3, הגיעה לאבחון גרפולוגי ואמרה שהיא לא מצליחה להרגיש חדווה במצבים שפעם יכלו לעורר אותה, והוסיפה: "אני זקוקה לשינוי".
היא ביקשה לעבור אבחון גרפולוגי כדי להתוודע לעצמה ולמצוא אחיזה בתחושות שליוו אותה. באבחון הגרפולוגי ניכר היה שמתח ליווה את הרגישות הגבוהה שלה ואת הניסיון להסתיר ולהציג מצג שווא כאילו היא אדישה ובשליטה – ניסיון שלא ממש עבד והותיר אותה מותשת. היא גילתה באבחון שהצורך שלה בהערכה ובזוגיות לא התמלא.
באימון אישי רינת הבינה שהיא הייתה מנותקת מהצרכים והרצונות שלה. היא העידה על מצב של פיזור נפש והתנהלות מתוך אוטומט. לדבריה, המריבות שהיו לה עם בעלה בתחילת נישואיה התחלפו לחוסר אכפתיות ולאדישות. עם הניתוק הרגשי היא איבדה את שמחת החיים.
רינת התפכחה וביקשה לעורר את הזוגיות ולהפיח בה חיים. היא שיתפה את בעלה, ודרך השיחות שערכו גילתה שגם הוא חווה בדידות בקשר וריחוק כבר הרבה שנים.
הם החלו לשוחח בפתיחות ולחשוף רגשות ורצונות. שניהם עברו תהליך של מודעות עצמית, מתוך הרצון הכן לשנות, התקשורת המקרבת והבנת הצרכים אחד של השני – תהליך שהוביל לחברות טובה ומספקת, והבית חזר לתפקוד מלא עם שמחת חיים.
אבחון גרפולוגי
גילי, בת 42, מבקשת לדעת על אישיותה, ומהן החולשות, החוזקות והיכולות שלה.
גילי יקרה, הנך בעלת מחשבה מהירה ומקורית, שנונה ובעלת כושר אלתור, עם גישה ישירה ותכליתית. את פועלת על פי דחף ומגלה לעתים חוסר סבלנות.
הדימוי העצמי שלך תנודתי, והצורך בשייכות חברתית ואהבה מניע אותך. חשובה לך עצמאות, והקונפליקט העיקרי שלך הוא בין הצורך בחברה לבין הצורך שלך בפרטיות. אישיותך המוחצנת והפתוחה לא מסגירה את הרגישות והפגיעות שאת חשה. חושייך המפותחים ויכולת התמרון מסייעים לך לפתור בעיות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

טכניקות להרגעה עצמית

נועה ויוסי הם הורים לשלושה ילדים צעירים. הבכורה שלהם בת 9, ושני ילדיהם האחרים בני 7 ו-5. ביתם תוסס, שמח...

טורים אישיים9 בספטמבר 2020    3 דקות
0

הזמן עושה את שלו

שנה חדשה עומדת בשער. עוד מעט יחל מעגל זמן נוסף של עונות וחגים שיפתחו מחזור חיים חדש. הרהורי פרידה משנה...

טורים אישיים9 בספטמבר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה