טורים אישיים

להציל את הזוגיות

טורים אישיים17 במרץ 2020    2 דקות
0
להציל את הזוגיות

 

הקושי לתפקד במערכת יחסים שאינה מעריכה מתגמלת ומכבדת עלול לערער את שלוות הנפש ולהוציאה מכלל מאיזון, ויחד איתה – את כל הקשורים אליה.
האדישות לעתים קרובות מתפתחת בעקבות מנגנון הגנה שעוזר לנו "לא להרגיש", וכך, כשקשה לנו מדי, אנו מכבים את הרגש לא במודע ופועלים מתוך אוטומט. בהתנהלות כזאת, תחושות כמו אהבה, שמחה ותשוקה – נעדרות, כיוון שהנפש כבויה.
רינת בת 46, נשואה + 3, הגיעה לאבחון גרפולוגי ואמרה שהיא לא מצליחה להרגיש חדווה במצבים שפעם יכלו לעורר אותה, והוסיפה: "אני זקוקה לשינוי".
היא ביקשה לעבור אבחון גרפולוגי כדי להתוודע לעצמה ולמצוא אחיזה בתחושות שליוו אותה. באבחון הגרפולוגי ניכר היה שמתח ליווה את הרגישות הגבוהה שלה ואת הניסיון להסתיר ולהציג מצג שווא כאילו היא אדישה ובשליטה – ניסיון שלא ממש עבד והותיר אותה מותשת. היא גילתה באבחון שהצורך שלה בהערכה ובזוגיות לא התמלא.
באימון אישי רינת הבינה שהיא הייתה מנותקת מהצרכים והרצונות שלה. היא העידה על מצב של פיזור נפש והתנהלות מתוך אוטומט. לדבריה, המריבות שהיו לה עם בעלה בתחילת נישואיה התחלפו לחוסר אכפתיות ולאדישות. עם הניתוק הרגשי היא איבדה את שמחת החיים.
רינת התפכחה וביקשה לעורר את הזוגיות ולהפיח בה חיים. היא שיתפה את בעלה, ודרך השיחות שערכו גילתה שגם הוא חווה בדידות בקשר וריחוק כבר הרבה שנים.
הם החלו לשוחח בפתיחות ולחשוף רגשות ורצונות. שניהם עברו תהליך של מודעות עצמית, מתוך הרצון הכן לשנות, התקשורת המקרבת והבנת הצרכים אחד של השני – תהליך שהוביל לחברות טובה ומספקת, והבית חזר לתפקוד מלא עם שמחת חיים.
אבחון גרפולוגי
גילי, בת 42, מבקשת לדעת על אישיותה, ומהן החולשות, החוזקות והיכולות שלה.
גילי יקרה, הנך בעלת מחשבה מהירה ומקורית, שנונה ובעלת כושר אלתור, עם גישה ישירה ותכליתית. את פועלת על פי דחף ומגלה לעתים חוסר סבלנות.
הדימוי העצמי שלך תנודתי, והצורך בשייכות חברתית ואהבה מניע אותך. חשובה לך עצמאות, והקונפליקט העיקרי שלך הוא בין הצורך בחברה לבין הצורך שלך בפרטיות. אישיותך המוחצנת והפתוחה לא מסגירה את הרגישות והפגיעות שאת חשה. חושייך המפותחים ויכולת התמרון מסייעים לך לפתור בעיות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה