טורים אישיים

זוגיות אחרת (חלק ראשון)

טורים אישיים17 במרץ 2020    דקה אחת
0

לחיות בזוגיות בריאה ואוהבת זה אתגר עבור רבים מאיתנו • הנה חמישה טיפים שיעזרו לכם

זוגיות אחרת (חלק ראשון)
צילום: ingimage

 

אני יכול לסכם: 13 שנים של רווקות, 13 שנים של זוגיות, 13 שנים של רדיפה אחרי האחד, 13 שנים של יצירת חיים משותפים. האתגר העיקרי, כך גיליתי, הוא לא ביצירה של זוגיות חדשה, אלא בטיפוח שלה: לוודא כי בחלוף השנים אנו מתקרבים יותר ויותר, ולא מתרחקים. איך אפשר לעשות זאת? הנה חמישה טיפים ראשונים, מתוך עשרה, שיעזרו לכם:

הפחד לאבד הוא השותף השלישי בכל זוגיות: הניסיון הלא-מודע להפסיק לפחד – גורם למריבות, להתרחקות, לשקרים וסודות. אבל אם נבין כי הפחד הוא חלק טבעי ונסכים להרגיש אותו, יהיה יותר פשוט להיות ביחד, באינטימיות, בחיים משותפים.
אל תעשו הכל יחד: חשוב שלכל אחד יהיו החיים האישיים שלו, כולל חברים ובילויים. כאשר שני אנשים, שלכל אחד עולם בפני עצמו, נפגשים ביחד, קל יותר ליצור עולם שלישי, שיש בו מרחב להיות ולהתפתח.
אין בעיה עם תלות: בניגוד לאמונה האומרת שעלינו להסתדר בחיים בכוחות עצמנו, כדי ליצור זוגיות טובה עלינו להסכים להיות קצת תלויים אחד בשני. אם הרעיון הזה מפחיד אתכם, זה יכול להסביר את הקושי ליצור זוגיות או מריבות וריחוק בזוגיות קיימת. דווקא מתוך הסכמה מודעת להיות תלותי – קל יותר להיפתח, להיות קרוב ונגיש.
כדאי להשתנות: בן או בת הזוג שלכם מביא איתו עולם של טעמים, העדפות וחוויות. הסכימו להכיר את העולם החדש ולגלות את עצמכם בתוכו. אם תיצמדו למה שאתם מכירים ואוהבים, הסיכוי שתישארו לבד גדל.
חשוב להקשיב: זה לא מספיק להגיד "אני מצטער" אחרי מריבה – חשוב שנלמד מה גרם למריבה. ולא, "זה הוא אשם" זה לא מספיק; לכל אחד יש אחריות על המצב, וכל אחד צריך לקחת מאה אחוז אחריות. כיצד עושים זאת? אחרי הכעס בודקים את עצמנו, האם הטענה של בן/בת הזוג כלפינו היא נכונה. אם התשובה המיידית שלכם היא "לא", אז כנראה שהטענה נכונה במיוחד.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

לעקוב אחרי הכסף

החיים כמו החיים, לא נשארים סטטיים. לא משנה מה נורית סיפרה לעצמה, ברגע שהילדים בגרו ועזבו את הבית, אותו תירוץ...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    3 דקות
0

בין הפרזה לשקר

יהלי, נערה בת 14.5, מוקפת חברות וחברים. המעמד החברתי שלה מנהל אותה, היא בתחושה שכל יום הוא מלחמה, והיא תעשה...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה