טורים אישיים

עצור בטרם תתפטר

טורים אישיים17 במרץ 2020    2 דקות
0

לפעמים העיסוק שלנו באמת לא מתאים לנו, אבל במקרים אחרים הבעיה היא לא בהתאמה שלנו לעבודה • כדאי לבדוק על מה יושב חוסר שביעות הרצון התעסוקתי לפני שממהרים להתפטר

 

אני בטוחה שחלקכם היו רוצים לנצל את היכולות והכישורים שאינם באים לידי ביטוי בעבודה הנוכחית שלהם והם חשים תסכול, אך לא תמיד העבודה היא הגורם לחוסר הסיפוק שמרגישים. לפחות בחלק מהמקרים שמגיעים אליי לאבחון תעסוקתי מתברר שהמקצוע הנוכחי הוא אכן המתאים עבורם. אך חוסר יציבות רגשית בדרך כלל היא האחראית למסקנה שגויה. כמו: קושי ביחסים עם המעביד, פרידה מאדם ועוד. אלה מושלכים על העיסוק. בעוד שמקום עבודה יכול לגרום זמנית לתחושת מתח, בלבול ולקיחת החלטות שנראות נכונות לרגע. למשל להתפטר. רגע לפני מימוש ההחלטה, עדיף להמתין ולהחליט בשיקול דעת.
ניתן להתכונן לשינוי תעסוקתי בעזרת אבחון גרפולוגי תעסוקתי הנותן הכוונה מקצועית בהתאם לאישיות והיכולות.
סיגל, בת 45 גרושה +2 , עבדה כמנהלת לשכה ושקלה להתפטר מעבודתה היא בקשה לעבור אבחון גרפולוגי תעסוקתי כדי לדעת מה תחומי מקצוע המתאימים לכישוריה.
דרך כתב ידה היה ברור שסיגל זקוקה לעבודה עצמאית, היא בעלת יכולת ניהול עם זאת המסגרת הייתה נחוצה לה והקנתה עבורה תחושת בטחון ולכן המלצתי לה להמשיך כשכירה.
בכתב ידה זיהיתי חוסר שקט וסימני מצוקה, כשסיפרתי לה מה ראיתי היא הודתה שיש לה קושי עם הבוס החדש, הוא לא הכיר ביכולותיה. הצעתי לה לנסות לתקן את היחסים ביניהם ולהתפטר רק אם שלא תהיה ברירה אחרת. באימון האישי היא שינתה גישה, מערכת היחסים קבלה תפנית חיובית ואפילו קיבלה תפקיד אחר בתחום השיווק שהתאים ליכולותיה וכישוריה.
לכן אם החלטתם בכל זאת על שינוי תעסוקתי, קרוב לוודאי שהוא הכרחי עבורכם אך חשוב שיהיה מהסיבות הנכונות רצוי להתייעץ עם איש מקצוע או חבר שאתם סומכים על שיקול דעתו.
אבחון גרפולוגי
שירה 31 מבקשת לדעת על יכולותיה ומה המקצוע שמתאים לה.

שירה יקרה, את אדם צנוע, המונע בעיקר מתוך ערכים, חושבת על האחר, דיפלומטית וקשובה. את בעלת שקול דעת, יצירתית, בעלת גמישות מחשבתית, פועלת טוב במסגרת עם כללים ובעלת יכולת ניהולית. לכן, יתאים לך לעבוד עם אנשים בתחומים כמו: משאבי אנוש, ייעוץ ארגוני, ושיווק. וכן בתחום של הפרסום והמדיה.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

לעקוב אחרי הכסף

החיים כמו החיים, לא נשארים סטטיים. לא משנה מה נורית סיפרה לעצמה, ברגע שהילדים בגרו ועזבו את הבית, אותו תירוץ...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    3 דקות
0

בין הפרזה לשקר

יהלי, נערה בת 14.5, מוקפת חברות וחברים. המעמד החברתי שלה מנהל אותה, היא בתחושה שכל יום הוא מלחמה, והיא תעשה...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה