טורים אישיים

מטרה ניידת

טורים אישיים25 בפברואר 2020    6 דקות
0

חלק ראשון בסיפורה של דניאלה, שחשבה שמצאה אהבה צעירה גם אחרי גיל שבעים • החברות שלה חשבו קצת אחרת, ושלחו אותה לבדוק את טיבה של הזוגיות החדשה

מטרה ניידת
צילום: ingimage

 

מאז ומתמיד גברים גילו בה עניין. אפילו היום, כשדניאלה עברה זה מכבר את גיל שבעים. לא כמו פעם, אבל עדיין פה ושם זה קורה. לכן זה לא היה לה מוזר כשמישהו התעניין בה לפני שלושה חודשים. העובדה שהוא צעיר ממנה ב-25 שנה לא גרמה לה לחשוד. זה היה נעים, נעים מאוד להיות מחוזרת. למעשה, הבעיה הייתה שזה הרגיש נעים מדי.
דניאלה לא הייתה פונה אליי אלמלא חברותיה שלחצו עליה. רק על פניו ביקשה את עזרתי, כי מצד שני – הסבירה לי שלדעתה אין באמת כל סיבה לדאגה. זה מקסימום רק קצת כסף. זה הרגע שבו הבנתי שתוך זמן קצר היא נתנה לברק, המחזר, סכום כסף משמעותי. לדבריה, הוא סחף אותה להשקיע ביחד איתו בעסקה כלשהי, וכשהוא הציג את זה, באופן שבו הוא יודע להציג, זה נשמע כל כך הגיוני.
האהבה עיוורת
אני בהחלט מבין שיש סוגים שונים של אהבה בעולם, ושכאשר אדם מתאהב – האהבה יכולה לתפוס אותו לא מוכן. אהבה יכולה לזווג אנשים שעל פניו לא מתחברים, זה לא משנה איפה זה בעולם, לא משנה מהו פער הגילאים ומהי התפיסה הדתית או הלאומית של מי מהצדדים. אהבה זאת אהבה. מה שתמיד מפתיע אותי מחדש זה איך כסף מתחבר לרגשות…
ברק חיזר אחרי דניאלה, והיא הראתה לו אהבה בחזרה, אבל לא לגמרי התמסרה לו, כי היא רצתה לשמור על המרחב שהיא התרגלה לו כל כך לאורך השנים. זה כוחו של ההרגל כשמגיעים לגיל השלישי ומעולם לא מתחתנים. היו לדניאלה סיבות, והיה לה נוח שזו הזוגיות שלה. היא ידעה מערכות יחסים ארוכות במהלך חייה, ואחת הסיבות שהיא מעולם לא התחתנה, היא בדיוק מפני שאהבה את הזמן שלה לבד עם עצמה.
כך יצא שבמשך שלושה חודשים הם דיברו מספר פעמים ביום ויצאו לבלות מספר פעמים, אבל מעולם דניאלה לא ביקרה אצלו בביתו. באחת הפגישות הוא סיפר לה בהתלהבות לגבי אותה עסקה, והיא פתחה מיד את הארנק ורשמה צ'ק שמן. כשסיפרה על כך לחברות הקרובות, הן הפעילו עליה מכבש של לחצים, ובלית ברירה היא התקשרה אליי וקבענו.
אבחנתי במהירות את מצבה המבולבל של דניאלה. חברותיה ערערו לה את הביטחון בברק, שעד אותו רגע היה מוחלט. היא לא חשבה לרגע שיכול להיות שיש בעיה כלשהי עד שדיברה איתן. גם היום היא לא מסוגלת להאמין שברק עובד עליה בדרך כלשהי, ומצד שני, בתוך תוכה עלו ספקות. אני מכיר היטב את המצב הזה של בלבול. זה אומר שלא משנה כמה היא אישה חכמה, עצמאית ומפוקסת, אם ברק יגיד לה משהו היא תקבל את זה, ואם החברות שלה יגידו לה את ההפך – היא תקבל את זה גם. בשני המקרים היא תקבל את זה לאותו רגע בלבד. היא תג'נגל בראשה, מגרסה לגרסה, עד שבסופו של דבר היא תקלוט את מה שנכון באמת. המטרה שלי – שלא יאונה לה כל רע עד שיגיע הרגע שבו היא תקלוט.
האזנתי ארוכות לסיפור שלה מהצד שלה, בדיוק כמו שהיא סיפרה אותו לחברותיה. כבר באותו שלב ידעתי שהיא קורבן בסיפור הזה, אבל נמנעתי מלהגיד לה את זה. הפטנט הוא לגרום לה לראות את זה לבד, כי גם אם אני אגיד – היא תקבל את זה לאותו רגע ותו לא. יש בסיפור שלה כל כך הרבה נורות אזהרה אדומות, שאם מישהי אחרת הייתה מספרת לה את זה, היא הייתה רואה את זה בקלות. האמת, היא הודתה שזה מחשיד, אבל היא מכירה את ברק כל כך טוב, כך שבמקרה שלו זה לא יכול להיות אחרת מאשר אהבה.
לכל שאלה תשובה
לאט לאט שאלתי שאלות כדי לבחון את תגובותיה. מסתבר שהייתה לה תשובה לכל נורת אזהרה. "איך יצא שלא ביקרת אצלו בבית?", שאלתי. "אני לא אוהבת כלבים ויש לו שלושה", השיבה. "איפה הוא גר?", שאלתי, והיא ידעה רק את השכונה שלו ולא את הכתובת. במהלך הפגישות שלהם הוא הגיע עם שתי מכוניות שונות. "איך זה שבחור גרוש שגר לבדו מחזיק שתי מכוניות?", ניסיתי עוד. "הוא מאד אוהב את הרכב הגדול, אבל לא מוצא חניה בתל אביב בקלות איתו, אז יש לו עוד רכב קטן", השיבה. "על אילו מסמכים חתמת לגבי ההשקעה שלך?". היא ענתה שלא חתמה על דבר, אלא שהוא זה שדאג לכל זה.
עזבתי אותה לאחר שהיא הרשתה לי לברר כמה דברים. לקח לי יומיים לאסוף נתונים ראשונים, לגבש תכנית פעולה, ואז נפגשנו שוב.
"ברק הוא אכן מי שהוא אומר שהוא", הסברתי לה, "ועם זאת, מצאתי כל מיני שקרים קטנים במה שהוא סיפר לך". אלו דברים שאין כל סיבה אמיתית לשקר לגביהם, אבל זה יכול להעיד על הפתולוגיות שלו. הוא שיקר איפה נולד, מאיפה הוריו, הוא שינה בעבר את שמו ודברים כאלה. בשלב הזה עוד לא סיימתי את החקירה אלא רק בירור ראשוני, אבל כבר ידעתי שאני רוצה שהיא תעשה משהו למען עצמה. הדרך היחידה שבה הצלחתי לשכנע אותה, זו האמירה שתמיד עדיף רשת ביטחון מאשר כלום, והיא הסכימה.
רציתי שתהיה לנו הוכחה כלשהי לגבי הכסף שהיא מסרה לו, מעבר להמחאה שנתנה. "אני צריך שתקליטי אותו לגבי הסיבה שהוא לקח ממך את הכסף. שידבר שוב על העסקה וההשקעה וכאלה", הסברתי. זה גרם לה להרבה אי-נוחות, אבל השקרים הקטנים שלו פעלו לטובתי. "בלי קשר, תבקשי ממנו צ'ק ביטחון", המלצתי. לא חשבתי שהוא יסכים לתת לה, אבל רציתי שהיא תכיר צדדים אחרים של ברק. מסיבה כלשהי ברק עדיין שומר איתה על קשר ולא נעלם.
זו הייתה אמורה להיות פעולה די פשוטה: פגישה-שיחה-הקלטה וזהו. אבל דניאלה איכשהו הצליחה לעשות את הלא ייאמן, ולסבך את זה עוד יותר.
המשך בשבוע הבא…

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות". הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

לעקוב אחרי הכסף

החיים כמו החיים, לא נשארים סטטיים. לא משנה מה נורית סיפרה לעצמה, ברגע שהילדים בגרו ועזבו את הבית, אותו תירוץ...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    3 דקות
0

בין הפרזה לשקר

יהלי, נערה בת 14.5, מוקפת חברות וחברים. המעמד החברתי שלה מנהל אותה, היא בתחושה שכל יום הוא מלחמה, והיא תעשה...

טורים אישיים16 בספטמבר 2020    4 דקות

כתיבת תגובה