טורים אישיים

כלי להבנת העצמי

טורים אישיים25 בפברואר 2020    2 דקות
0

לפעמים אנו "תקועים", חוזרים על דפוסים ישנים או לא מצליחים לחולל שינוי רצוי בעצמנו. גרפולוגיה הוא כלי בלתי תלוי, מהיר ומדויק, שיעזור להצביע על שורש הבעיה

כלי להבנת העצמי

 

גרפולוגיה היא אחד הכלים החזקים לקבל תמונה אובייקטיבית לגבי אדם מבלי להכירו, על עולמו הפנימי, דרך תגובותיו, מחשבותיו ואופן תפקודו.
דרך אבחון גרפולוגי ניתן ללמוד על יחסי אנוש וצורת התפקוד והתגובה של האדם במצבי לחץ בינאישי, בעומס עבודה, ואיך הוא מתנהל וישפיע על סביבתו. לכן דרך האבחון הגרפולוגי משמשת בסיס מהימן לאנשים שרוצים להבין ולפתור קונפליקטים בעצמם. ללמוד כיצד להסיר חסמים, לעבור שינוי למען מטרה רצויה כמו מציאת זוגיות, בנייה/שיפור מערכות יחסים, או לקבל סיוע בבחירת מקצוע או תחום לימודים מתאים לכישורים.
דינה (34), בחורה נאה ומשכילה המחזיקה משרה בכירה בחברת תקשורת, הגיעה לאבחון גרפולוגי. היא סיפרה שהיא מכירה גברים רבים, ותהתה למה מערכת היחסים שהיא בונה לא מחזיקה מעמד יותר משבועות ספורים.
באבחון הגרפולוגי דינה התגלתה כבחורה אינטליגנטית, תקשורתית ונעימה. היא הקרינה חוזק, אך בתוכה חוותה חוסר שקט והדימוי העצמי שלה היה נמוך. היא גילתה מסירות ונאמנות לעבודתה ולחבריה.
הפגיעות וחוסר יכולת לבטא רגשות הקשו עליה ביצירת יחסים אינטימיים, גם בשל החשש להיפגע. היא נתפסה בסביבתה הרחוקה כקורקטית וחביבה, אך בסביבה הקרובה יותר – כשחוותה ביקורת, הייתה מאבדת סבלנות ונוטה להתפרץ.
דינה סיפרה שבילדותה הוריה התגרשו ואביה פגש אותה לעתים רחוקות, וכילדה הרגישה דחויה וחסרת ביטחון. היא חוותה הרבה ביקורת, ולכן השתדלה להיות "הכי טובה" בכל דבר.
המודעות לעצמה והאימון האישי שעברה, תוך הבנת מעלותיה וחסרונותיה, סייעו לה לשנות גישה. היא פתחה את רגשותיה מול אביה, מה שקירב בין השניים. הדימוי העצמי שלה התחזק. לכן כשפגשה את עומר, בחור שהכירה בעבודה, היא הגיעה למערכת היחסים כשהיא בטוחה ונכונה לפתיחות רגשית – מה שהוביל למיסוד היחסים, והם עברו לגור יחד.
אבחון גרפולוגי
תומר (28): "איזה מקצוע מתאים לי?"
תומר היקר, חשיבתך יצירתית ומקורית, כושר הביטוי בעל פה טוב, ואתה זקוק למגע עם אנשים. קשה לך להסתדר עם רוטינה ועבודה משרדית, מכיוון שיש לך סגנון וקצב אישי. אתה מתקשה לקבל מרות, ובעבודת צוות לא קל לך תמיד לסמוך על אחרים. אתה זקוק לעבודת שטח ולעניין, ויתאימו לך תחום המכירות, תיווך והדרכת כושר.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הסיפור שמאחורי התמונה

קורונה. חתיכת משבר מטורף. אני חושב ומאמין שזה המשבר היחידי שקרה אי פעם שאי אפשר באמת להתחמק ממנו - לא...

טורים אישיים26 ביולי 2020    6 דקות
0

תפסיק כבר לעשות את זה!

נתחיל בכמה מילים על חיזוקים. כשאנו מדברים על חיזוקים, אנו מתייחסים להנחה שכאשר אנו מחזקים תגובה, אנו גורמים לעלייה בשכיחותה....

טורים אישיים26 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה