טורים אישיים

יציבות בזמן של שינויים

טורים אישיים25 בפברואר 2020    דקה אחת
0

החיים מזמנים לכולנו שינויים מפתיעים, מפחידים לעתים, המתרחשים בקצב הולך וגובר, במיוחד בעולם דינמי כשלנו • כך תעזרו לעצמכם בתקופה שכזו

יציבות בזמן של שינויים
צילום: ingimage

 

שינוי הוא הדבר הקבוע היחידי בחיים, אבל זה לא אומר שעוצמת השינוי, התדירות שלו ומידת ההשפעה שלו על החיים שלנו הן זהות. יש תקופות רגועות יחסית ויש תקופות סוערות במיוחד – ונראה כי רבים מאיתנו נמצאים בלב הסערה כעת.
אם החיים שלכם סוערים משינויים, הנה כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לעזור לכם להתמודד איתם טוב יותר:
מצאו מישהו קרוב לדבר איתו – אחד כזה שלא ישפוט אתכם על מה שאתם מרגישים אך גם לא ימהר להרגיע אתכם, אלא יאפשר לכם להוציא החוצה את מה שאתם מרגישים בפנים.
בנוסף, זה זמן טוב ללכת לטיפול – חוץ מלשוחח עם חבר או חברה קרובים, מומלץ להיעזר בטיפול, כדי לקבל נקודת מבט נוספת על מה שאתם עוברים ולקבל כלים שיעזרו לכם. אם הכסף מטריד אתכם, בקופות החולים יש שירות פסיכולוגי בתעריף מוזל, ובעולם הרוח יש מטפלים שמבקשים מחירים הוגנים ואפשריים. אל תהססו לבקש הנחה, מקסימום יסכימו.
תכתבו – אם אין לכם עם מי לדבר או רצון לשוחח, אבל הרגשות והמחשבות לא מפסיקים לגעוש, קחו דף וכתבו את כל מה שעובר עליכם. עשו זאת כל יום עד שתגיעו לרגיעה מסוימת.
תתחברו לקרקע – שבו על האדמה, שכבו עליה או עשו מדיטציה בעודכם על האדמה. החיבור הפיזי לאדמה עוזר לתת תחושה של ביטחון ויציבות. גם לחבק עצים יכול לעזור לכם, מניסיון.
תזונה – נסו לשלב בתזונה שלכם ירקות שורש ו/או בשר אדום כדי לתת לכם יציבות וקרקוע.
בהתקף חרדה – אם אתם בהתקף פאניקה, שכבו על הרצפה עד שהכל יעבור. היציבות של הרצפה והקרירות שלה מאזנות את עוצמת הפחד שמרגישים באותו הזמן.
פעילות – הליכה או פעילות גופנית קלה יכולה לעזור לפרוק רגשות ומחשבות שמטרידים אותנו.
גם זה יעבור – זכרו ששום דבר לא נשאר כפי שהיה, הכל עובר בשלב מסוים.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הסיפור שמאחורי התמונה

קורונה. חתיכת משבר מטורף. אני חושב ומאמין שזה המשבר היחידי שקרה אי פעם שאי אפשר באמת להתחמק ממנו - לא...

טורים אישיים26 ביולי 2020    6 דקות
0

תפסיק כבר לעשות את זה!

נתחיל בכמה מילים על חיזוקים. כשאנו מדברים על חיזוקים, אנו מתייחסים להנחה שכאשר אנו מחזקים תגובה, אנו גורמים לעלייה בשכיחותה....

טורים אישיים26 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה