טורים אישיים

סדרי עדיפויות

טורים אישיים12 בפברואר 2020    6 דקות
0

למרות התמונות הברורות, עידן סירב לקבל את המציאות שהוטחה בפניו. אולי מפני שהוא ידע עמוק בפנים שלהזנחה שלו יש חלק בבגידה של רויטל

סדרי עדיפויות
צילום: ingimage

 

"יכול להיות שאתה טועה?", שאל אותי עידן בשעה שאני מראה לו את התוצאות של המעקב שהוא הזמין. "מה הכוונה?", שאלתי בחזרה, כי באמת לא הבנתי לאיזו טעות הוא מתייחס. "לא יודע", ענה, "אולי הם רק ידידים טובים וכאלה?". עברתי בעצמי על התמונות, ושלפתי אחת חושפנית במיוחד. "זה עדיין משאיר לך מקום לספק?!", שאלתי. בדרך כלל זאת שאלה רטורית, אבל במקרה של עידן כנראה שזאת צריכה להיות שאלה אמיתית.
לא חשבתי שיש צורך להסביר אחרי שרואים את מה שאני מראה ללקוחות שלי. התמונות מדברות בעד עצמן, ומבחינתי כל תמונה שווה לאלף מילים והסברים. אחרי השאלות שעידן שאל אותי, הצלחתי סוף-סוף להבין באמת. הוא רואה את התמונות, אבל לא מסוגל לעכל. המראות לא מצליחים לעבור בתודעה שלו. קשה לו להאמין שזה באמת המצב. זה יכול בהחלט להסביר איך היחסים שלהם הגיעו עד כה לנקודה הזאת.

"אם החיים שלך זה העסק, העסק שלי זה לחיות"
עידן מאמין שהכל התחיל כבר עשור קודם, כשהילדים שלהם היו בני נוער. אז רויטל החלה להתלונן על אורח החיים שלה. היא לא הייתה שבעת רצון, לא מאושרת. מהר מאוד היא התחילה לקטר גם על עידן. היא התלוננה שהוא לא דואג לה, לא מפרגן, לא באמת תומך. מנקודת מבטו של עידן, היה משהו בדבריה, אבל לא בקונוטציה שהיא ניסתה להציג. תשומת הלב שלו הייתה בהישרדות עסקית וכלכלית אחרי המפלה שהוא חווה. הוא יצא בשן ועין מסגירת העסק שלו, והחליט לנסות את מזלו עם עסק חדש. מאותו רגע הבטיח לעצמו שייקח אחריות אמיתית על ניהול עסקיו והשגשוג הכלכלי של משפחתו, וזה גבה ממנו מחיר מבחינת הזמן שהוא יכול היה להקדיש למשפחה שלו.
אחרי שלב התלונות, החלו ההיעלמויות. זה התחיל מהליכות בפארק בשעות הערב, אחר כך שיעורי ספורט, ומשם נרשמה לחדר הכושר ליד הבית. כמה חודשים לאחר מכן החלה לבלות עם חברות מהמכון. חברות שהוא אישית לא מכיר או פגש מעולם. "אם החיים שלך זה העסק, אז העסק שלי הוא לחיות", אמרה לו לא פעם. היה לעידן נוח לקבל את זה כמו שזה. המצב הכספי היה זה שהנחה אותו. ותכלס, הבילויים שלה קנו לו שקט ממנה. זה הקל עליו.

העיקר שהיא תהיה מרוצה.
"אם זה ככה, למה הגעת אליי?", שאלתי בפגישה הראשונה שלנו. אחרי כל השנים שבהן כך התנהלו החיים שלהם, היום עידן במצב אחר. העסק שלו יציב, והוא רצה זמן איכות עם רויטל. בסופו של דבר, היא האישה של חייו והוא אוהב אותה. הוא קנה להם בהפתעה סופ"ש רומנטי בספרד. כשהגיעו, היה קשה לו להבין את ההתנהלות שלה. היא אומנם טסה איתו לחו"ל, אבל עדיין היחס שלה היה מוזר. המחשבה הראשונה הייתה שהם פשוט כבר לא רגילים להיות יחד. יותר מדי זמן הם לא באמת בילו יחד. זה נראה היה שהיא לא שבעת רצון. זה הכעיס אותו, אבל הוא נמנע מלדבר איתה על הנושא. הוא לא רצה להרוס את הרגע. האמין שהדברים יסתדרו.
על פניו, הם טיילו יחד, היו בחופשה בחו"ל, אולם אחרי יום וחצי קשה כבר היה שלא להבחין שהיא עסוקה בנייד שלה יתר על המידה. ברירת המחדל שעברה לו בראש – שהיא שולחת תמונות למשפחה ולחברות שלה, אולם בלילה התגנבה מחשבה חדשה, והוא ניגש לחטט בנייד שלה. היא שלחה הודעות רבות לחברה הכי טובה שלה, מיכל. הוא עבר על ההודעות הראשונות והופתע מחלק מהנוסחים שנרשמו שם. זה לא בדיוק תקשורת שמתאימה לשיחה עם חברה. באותה נשימה הבחין שמיכל רשומה באנשי קשר כ"מיכל 2". למה שתיים?! אולי זאת חברה אחרת? אולי יש לה שני מספרי טלפון? זה רק גרם לו לתהות, אבל לא עשה עם החשד הזה דבר. הם חזרו לישראל, ועידן נותר עם טעם מר מהנסיעה.

אחי, תעשה בדק בית
עברו מספר חודשים עד שפגש אותי לראשונה. אחיו דחף אותו לפגוש אותי. הוא טען שמישהו ראה את רויטל עם גבר בבית קפה. עידן האמין, אבל לא חשב שזה מוזר. "בטח מישהו מחדר הכושר", הסביר לאחיו, אבל אחיו היה אסרטיבי יותר ממנו. פגישה לא פשוטה הייתה לנו. הוא בחור מקסים וטוב, אבל יש נושא אחד שלא מצליח לחדור אליו. וזה לקלוט את המציאות של מה שקורה באמת בבית. לולא אחיו, גם בטח לא הייתי מתחיל בחקירה.
הבנתי את גודל המחסום רק אחרי שהראיתי לו את התמונות. ממש התנגדות שחוסמת אותו מלראות, הוא עדיין לא רצה לקלוט. "מיכל 2 זה רק שם קוד במקום לרשום את השם האמיתי של הבחור", הסברתי לו, אבל זכיתי חזרה במבט מזוגג. עידן מתקשה לעכל. אם יש משהו בטוח בחיים האלו, זה שהבעיה לא תיעלם אם הוא יתעלם. זה ימשיך "לדפוק" לו על הדלת, עד שהוא יבין. ואכן הזמן עשה את זה שלו, והוא הבין.
לפעמים אני מצטער שאני לא יכול להכיר את הלקוחות שלי כמה שנים אחורנית. אז… באותו רגע שבו החלו הקיטורים וההיעלמויות, או קודם – ברגע שבו הוא החליט להקדיש את חייו לעסקים. אולי הייתי מצליח לשכנע אותו שזה לא באמת אפקטיבי לתעדף תחום אחד בחיים על חשבון דברים אחרים. זה תמיד הרסני. מתישהו זה ימשוך את החיים למטה. החיים דורשים מאיתנו להתמודד עם הכל יחד במקביל, וכל תחום דורש את היחס המדויק עבורו.
מערכת יחסים מוצלחת מייצרת מין ואקום. כשהוא קיים, שום דבר אחר לא יכול להיכנס באמצע. עם זאת, כשטיפה משחררים את הוואקום, משהו אחר יכול לחדור במקום. מספיק סדק קטנטן, והריק כבר לא נשאר ריק. משהו אחר ימלא אותו. נראה שעידן מבין את זה היום היטב, אבל במצבם הזוגי הנוכחי, כבר היה מאוחר מדי לתקן את זה. לא נשאר עם מי לדבר בצד השני.

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות: חוגים, מי צריך את זה בכלל?

המשק חוזר לחיים שהיו טרם קורונה. אט-אט נפתחו המסעדות, חזרו ההופעות, בוטלו הקפסולות, והנה - גם החוגים חוזרים לחיינו. בשבועות...

טורים אישיים30 במאי 2021    3 דקות
0

הורות | פסקול ביקורתי

נטע בת ה-12 משתפת: "להורים שלי יש כל הזמן מה להעיר לי. איך אני מתלבשת, מה אני אוכלת, מה דעתם...

טורים אישיים28 באפריל 2021    3 דקות

כתיבת תגובה