טורים אישיים

מדד הלייקים

טורים אישיים12 בפברואר 2020    2 דקות
0
מדד הלייקים

 

אתרי רשתות חברתיות מספקים שירותים המאפשרים לאנשים לבנות פרופיל אישי, ציבורי ועסקי, ולספק מידע רב על חיינו על ידי תמונה, מלל וקטעי וידיאו. כמו כן, ניתן ליצור רשימה של אנשים שאיתם אנחנו נמצאים בקשר, ולצפות בקשרים שמקיימים אנשים אחרים.
דרך המדיה החברתית והאתרים שבה, כמו פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ואחרים, אנחנו מספקים מידע אישי עלינו, צורכים מידע על אחרים, יוצרים מעגלים חברתיים, מוצאים בני זוג ומעבירים את הזמן.
אנחנו גם נחשפים לקבוצות עם תחומי עניין משותפים, מרחיבים את הידע, משתתפים באירועים חברתיים, כמו סדנאות, הרצאות מופעי מוזיקה, ועוד.
כדי להגדיל את המעגל החברתי אפשר להזמין חברים חדשים שיקבלו גישה לצפות בתוכן הפרופיל שלנו, וכן לשלוח להם הודעות.
"חשיפה ברשתות חברתיות" יכולה לבוא לידי ביטוי בחשיפה של רגשות, תמונות, אירועים והישגים, וגם שיתוף מידע של אנשים אחרים יכול להעיד עלינו.
החשיפה שלנו נובעת מצורך אישי, נפשי, שכן היא מספקת תחושת שייכות, תמיכה, אהבה ועניין, ועוזרת לנו לשמור על קשרים ולהישאר בתודעה של האנשים הרחוקים מאיתנו.
החשיפה גם הפכה להיות חלק מהחוויה. כשאנחנו חווים משהו, אנחנו מיד חושבים על הפרסום של זה ברשת. לדוגמה, אם הציעו לי נישואים או אם קרה לי משהו, וזה לא מתפרסם – זה קצת כאילו זה לא קרה.
המחקרים מראים גם שחשיפה משחררת במוח דופמין, שגורם לתחושת עונג דומה לזו שנגרמת על ידי סקס או אוכל, ויש בה גם אלמנטים ממכרים.
אני מודה שכשאני מפרסמת פוסט אני בודקת מדי פעם כמה לייקים כבר קיבלתי, אך אם הלייק הופך למדד מרכזי לכמה אני שווה, והצורך בתגובה ובהתייחסות הופך לכפייתי, זה יכול להעיד על התמכרות של ממש.

אבחון גרפולוגי
טל (בת 46), גרושה + שלושה, מחפשת זוגיות ומבקשת לדעת על עצמה כדי ליצור שינוי.
טל יקרה, את בעלת חושים טובים ואינטואיציה. את מתקשה בניתוב רגשות, מתוך תחושה לא מודעת של חוסר ביטחון ופגיעות. החוזק שלך הוא באופטימיות וביכולת להתמודד, והשינוי יתחיל ממודעות לצרכים שלך ותוך התמודדות עם לחצים אישיים הנובעים מהצורך שלך לרצות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

חכמת הקבלה: צריך שניים לטנגו

מאז ומתמיד עסקו גדולי המקובלים במשמעות הרוחנית האדירה המאחדת שניים ,גבר ואישה, לאחד שלם בבחינת "והיו לבשר אחד". בגמרא במסכת...

טורים אישיים17 בינואר 2021    3 דקות
2

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה