טורים אישיים

הבטחות ללא כיסוי

טורים אישיים5 בפברואר 2020    2 דקות
0
הבטחות ללא כיסוי

 

לפעמים יש אנשים בעלי קסם אישי שיודעים לסנוור בסיפורים ולהוליך שולל. הם עלולים להבטיח הבטחות ללא כיסוי ולהשתמש בקסמם בכדי להונות, להוציא כספים וכו'. לצערנו ישנם נוכלים ושחקנים. לכן מומלץ, לפני שעושים צעד מחייב כמו הקמת עסק עם שותף או התחייבות בזוגיות ורוצים להיות בטוחים, לבדוק את ההתאמה והאמינות גם דרך כתב היד.
רוב האנשים שלא עומדים במילה שלהם אינם רמאים, ולא מדובר במקרים קיצוניים ודרמטיים. יש אנשים ללא כוונת זדון, שנוהגים להבטיח הבטחות ולא בהכרח עומדים במילה שלהם. זה יכול להיות משהו שולי לכאורה, כמו לא להגיע לפגישה שנקבעה עם רופא, חבר וכדומה. מניסיון, זו תופעה מכעיסה, המעידה על זלזול ויכולה לגרום לצד השני לנזק, כגון אובדן זמן, הכנסה ועוד. יכול לקרות מקרה דחוף ויוצא דופן שבגינו לא נוכל לעמוד בהבטחה או בקביעה שנתנו, ואז יש להודיע בהקדם האפשרי ולהתנצל, ובכך להביע כבוד ואחריות כלפי הצד השני.
כולנו יכולים למעוד. גם לי זה קרה, וכשנודע לי שהצד השני נפגע, התנצלתי. אך העלבון נצרב, וכעת אני מקפידה להיות ברורה יותר ולהבטיח רק כשאני משוכנעת שאצליח לעמוד בהתחייבות. אם צץ אירוע אחר, מפתה יותר, אני נוהגת לסרב – כי נתתי את המילה שלי.
יש כאלה שלא רק שלא מתנצלים, הם לא מבינים על מה המהומה: "אז אמרנו", או "ככה אני", ולא ייקחו אחריות. העלבון והאכזבה בצד השני מצטברים ועלולים לחבל לנו במערכות יחסים ולתת דוגמה שלילית לילדינו. אימון אישי יכול לסייע בשינוי הדפוס.
לפעמים אנחנו נוטים להוקיר יותר הבטחה לאחר מאשר הבטחה לעצמנו. אם הבטחנו לעצמנו משהו כמו: לשנות הרגלי תזונה, להירשם ללימודים, לבקר את ההורים ועוד, נדמה לנו שההבטחה היא אישית, ולכן איש לא ייפגע אם נפר אותה. אך מי שנפגע – זה אנחנו. כשלא עומדים בהבטחה, מתלווים לכך תחושת אכזבה, פקפוק במסוגלות וירידה באמונה בעצמנו. האינטגריטי הפנימי שלנו נפגע.
אבחון גרפולוגי
נטלי (42) מבקשת ללמוד על עצמה, מהן חולשותיה וחוזקותיה דרך כתב היד.
נטלי היקרה, הנך אדיבה, זקוקה למגע עם אנשים, בעלת כושר שכנוע וחוש אסתטי מפותח. את פועלת באופן שיטתי ומאורגן, מסוגלת לתכנן לטווח הקצר – אך לטווח ארוך זקוקה לסיוע. מתקשה לקבל ביקורת ולתפקד ביעילות במצבי עומס, מגיבה במתח נוכח שינויים וזקוקה לזמן הסתגלות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות: חוגים, מי צריך את זה בכלל?

המשק חוזר לחיים שהיו טרם קורונה. אט-אט נפתחו המסעדות, חזרו ההופעות, בוטלו הקפסולות, והנה - גם החוגים חוזרים לחיינו. בשבועות...

טורים אישיים30 במאי 2021    3 דקות
0

הורות | פסקול ביקורתי

נטע בת ה-12 משתפת: "להורים שלי יש כל הזמן מה להעיר לי. איך אני מתלבשת, מה אני אוכלת, מה דעתם...

טורים אישיים28 באפריל 2021    3 דקות

כתיבת תגובה