טורים אישיים

שבע בום

טורים אישיים29 בינואר 2020    2 דקות
0
שבע בום
צילום: ingimage

 

כידוע, מבין כל המספרים כולם מייחסת היהדות ל-7 מקום מרכזי. יש שפע דוגמאות הממחישות את ייחודו של המספר הטיפולוגי הזה, השזור פעמים רבות לאורך המקרא. לדוגמה: שבת – היום השביעי, שבעה רקיעים, שבעת קני המנורה, שבע יבשות, שבעה תווים במוזיקה, שבעה פתחים בראש האדם, שנת שמיטה, ספירת העומר – שבעה שבועות, פסח -שבעה ימים, סוכות – שבעה ימים, אבלות – שבעה ימים. זאת ועוד, המספר שבע או כפולותיו (14, 21, 28) – הם כאבן יסוד לאורך כל פרשיות התורה.
שבע הוא בסיס העולם
על פי הקבלה, עולם הטבע מבוסס על מערכות של שבע. בזמן: שבעה ימים בשבוע. במרחב: נקודת המרכז יכולה להתפשט לשישה כיוונים: ארבע רוחות העולם, למעלה ולמטה, ונקודת המרכז עצמה שהיא הגרעין שסביבו הכל סובב. המלה שָבֵעַ, שורשה ש.ב.ע – ופירושה: גדוש, והיא מורה על עולם המבטא מיצוי שלם של כלל האפשרויות.
מכאן, מה שמעבר לשבע, מייצג משמעות על-טבעית החורגת מגבולות הגשמיות. גם בשפה העברית אנו נחשפים למספר שבע המופיע בשורשי המילים. אם ניקח את המילה “שבועה”, נראה כי היא מרמזת על התכוונות האדם שדבריו הנאמרים נובעים ונתמכים ממקום רוחני, המצביע על אמיתות דבריו. לאחר סיום הארוחה, האדם נקרא שבע – והכוונה היא שעל ידי המזון מתקיים הגוף החומרי, כדי שהנשמה תוכל לשכון בתוכו.
חכמי הקבלה קבעו כי המספר שבע נבדל משאר המספרים, בשל היותו קשור לעולמות עליונים. בפסוק הראשון בתורה: “בראשית ברא…” – מספר המילים בפסוק הן שבע.
7 בנומרולוגיה
בנומרולוגיה, אם אדם ממיר את אותיות שמו למספרים ובסיכום מתקבלת התוצאה שבע – הדבר מצביע על רגישות עמוקה ורוחניות גבוהה, יכולת נתינה רגשית יוצאת דופן עם נטייה טבעית למיסטיקה ולאמונה. אותו אדם חש את מצוקת הזולת ומגלה הזדהות עמוקה עם כאבו. בית מספר שבע במהותו אינו דומה לאף בית אחר. הוא מייצג פשטות, צניעות ונעימות. בעל אווירה רוחנית-מיסטית, ולכן לרוב אינו נקשר להצלחה חומרית.
המספר שבע מבטא קדושה ונצחיות, ולכן מתאים למי שמהותו רוחנית ועיסוקו בעזרה לזולת. יתרה מכל הנאמר, הקשר הטבעי והנכון ביותר קיים בין שבע לבין יום השבת. כידוע, שבת הוא היום השביעי, והמקובל ר’ שלמה אלקבץ אמר: “לקראת שבת לכו ונלכה, כי היא מקור הברכה”. הקבלה מלמדת שהשבת היא יום מנוחה רוחני, ושמירתה מאירה את הדרך לחיים מבורכים ברוחניות ובגשמיות.
תופעה זו שזורה לאורך כל הטקסט המקראי, והיא מראה על כוונה נסתרת שהייתה לכותב התורה, מתחילתה ועד סופה, ובאה להורות על אחידות לאורך כל חמשת חומשי תורה.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה