טורים אישיים

על הפכים וזוגיות

טורים אישיים22 בינואר 2020    2 דקות
0
על הפכים וזוגיות

 

אנשים שונים זה מזה. יש אנשים רציונליים, אשר להם העובדות חשובות ומדברות אליהם, החשיבה שלהם בדרך כלל ביקורתית, והם תכליתיים ויוצאים לעולם בגישה של “להשיג יעדים”. התפקוד שלהם ייעשה על פי נורמות, וכדי להגיע אליהם הכי טוב לפנות אל ההיגיון שלהם.
אנשי הרגש, לעומת זאת, פועלים לפי מה שמקובל בחברה, תלויים בפידבקים ומתאימים עצמם לסביבה. הם מתקשים להיות לבד ולהרגיש לא שייכים, הם זקוקים לקשרים חברתיים ושואפים להרמוניה. נוטים לעשות אידיאליזציה של הקרובים להם.
אסנת (46) הגיעה לאבחון גרפולוגי כדי לדעת על עצמה ובן זוגה אלדד (50) ולברר אם הם מתאימים, שכן הוא הציע לה נישואין. הצעתי לה שגם אלדד יעשה אבחון גרפולוגי – להכיר אותם לעומק.
בניתוח כתב היד אסנת התגלתה כבחורה אדיבה, עם חשיבה לוגית וביקורתית, השואפת להיפתח לקשר רגשי אך מרגישה חסימה ומצטיירת כמרוחקת ובלתי מושגת. זקוקה לחופש ותנועה עם הרגשות ונוטה להפעיל רציונליזציה. עם רגשות שליליים היא מתמודדת בדרך של הדחקה, פחות נותנת מקום גלוי לחוויות רגשיות וכלפי חוץ שומרת על ענייניות. חשוב לה לא לעשות טעויות, ומשום כך היא נצמדת לכללים ולעובדות בדוקות.
ניתוח כתב ידו של אלדד העיד על היותו אדם חם עם רגשות אינטנסיביים, רגיש לביקורת ומתקשה לקבל מרות. התדמית חשובה לו והוא שואף להיראות חזק. הוא זקוק למסגרת, אך גם לחופש פעולה ועצמאות. אלדד זקוק לאנשים, אך עלול להגיב באופן עצבני, לא תמיד רגיש למרחב של האחר, וחשוב לו שאנשים יכבדו את דעתו ויפעלו על פי דרכו.
דרך המודעות והרצון להיות יחד ובעזרת האימון הזוגי – הם שינו גישה ופעלו על מנת לבנות את הזוגיות שביקשו.

אבחון גרפולוגי
דודי (54) נמצא בין עבודות ומבקש להכיר וללמוד על עצמו דרך כתב ידו.
דודי היקר, אתה אדם חם שיוצר קשרים. חשוב לך להתארגן מראש, אולם אתה מצליח להתמודד עם מצבי לחץ ולשכנע בזכות הכישורים החברתיים שלך ועל ידי כושר האלתור והתמרון. רצוי שתעבוד על תכונות כמו חוסר עקביות וקושי להתחייב ולכוון את עצמך למקצוע שיתאים לך.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

עקשן כמו פרד!

  מגיל צעיר ניתן לזהות את הילדים שעומדים על שלהם ומתעקשים לקבל את מה שהם רוצים. עקשנות מופיעה בשלבים שונים...

טורים אישיים25 בפברואר 2020    4 דקות
0

מטרה ניידת

  מאז ומתמיד גברים גילו בה עניין. אפילו היום, כשדניאלה עברה זה מכבר את גיל שבעים. לא כמו פעם, אבל...

טורים אישיים25 בפברואר 2020    6 דקות

כתיבת תגובה