טורים אישיים

לא שייך

טורים אישיים15 בינואר 2020    2 דקות
0

אם אתם מרגישים “עוף מוזר”, לא מובנים, וחווים עצב בדידות וקושי להתחבר עם אחרים - אפשר גם אחרת

לא שייך

 

אני פוגשת אנשים שעברו חוויות ילדות לא פשוטות, כמו חרם, התעללות של ילדים, והורים שהתייחסו בביטול לטענותיהם. אורן, בן 24, סיפר כי הוריו הגיבו לטענותיו במשפט: “תתרחק מהם”. אורית, בת 34, סיפרה שהוריה, בתגובה לתלונותיה, שלחו אותה לפשפש במעשיה, והטילו את מלוא האחריות למצב על התנהגותה שלה, שכביכול מזמינה ילדים להציק לה.
ילד שגדל עם התחושה שהוא לא בסדר, שמתעלמים ממנו או מצרכיו, עלול לגדול להיות אדם חשדן, ששופט את עצמו בחומרה. ההתנהגות שלו בחברה לא תהיה טבעית, והרבה פעמים יחוש עצמו לבד, בלי אמונה עצמית שהוא ראוי ויכול להתחבר ולהתחבב על אנשים.
בית צריך להיות מקום שנעים לחיות בו. צעקות ולחץ משפיעים על ילדים. יש שמסתתרים בחדרים כדי לא לשמוע את מריבות ההורים – עד ש"יעבור זעם", ורבים מהם לא יזמינו את חבריהם לבקר בביתם, מה שעלול לפגוע להם ביכולת לפתח כישורים חברתיים ולגרום להיות ילדים "שקטים" ו"ביישנים", עם קושי לבטא את עצמם. פעמים רבות, כשיתבגרו ירגישו "עוף מוזר", לא ברורים ועם דימוי עצמי נמוך, תחושות של לחץ וחרדה. זאת גם מהמאמץ להסתיר ולשדר שהכל בשליטה. כשילדכם לא מדבר כמעט ומתבייש כשהוא בחברת אנשים – ייתכן שהוא זקוק לעזרה.
ללא טיפול, הם עלולים למצוא "אומץ" לדבר רק כשאלכוהול בגרונם, ובנות צעירות שיבלו במועדונים ינוצלו על ידי גברים, כשהן יפרשו זאת כהתעניינות בהן ויתקשרו דרך גופן.
הבשורה הטובה היא שניתן לשנות ולהשתנות, ליזום ולפתח מיומנויות חברתיות, לא ממקום של ניצול או ריצוי אלא ממקום של כיבוד והערכה עצמית. לסלוח ולהשלים עם העבר, לחזק את הדימוי העצמי וליצור מערכות יחסים בינאישיות טובות.

אבחון גרפולוגי
אלדד (36), נמצא בתהליך חיפוש עבודה, ומבקש לקבל את ניתוח כתב ידו כדי ללמוד על עצמו.
אלדד היקר, ניחנת בדמיון מפותח, ביצירתיות מחשבתית וביכולת אלתור ותמרון – ואלה מסייעים לך בלמידה ובפתרון בעיות. אתה טיפוס חזק, המצליח להתמודד עם קשיים, ובעיקר עם עומסים. אולם קשה לך עם הבלתי צפוי, ואתה מגיב להפתעות ושינויים במתח ובנוקשות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ 24-30 לינואר

טלה תקופה טובה להעשרת חיי החברה. גילויי יוזמה מצדכם עשויים לזכות אתכם בתשומת לב. מומלץ לקדם יוזמות עצמאיות ולטפח קשרים...

טורים אישיים23 בינואר 2020    3 דקות
0

חטא היוהרה

  כל אדם בר-דעת שואף לטפס מעלה ולכבוש את פסגת ההצלחה. מיד עם הגעת ההישגים, מוצף לב האדם בתחושה נעימה...

טורים אישיים22 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה