טורים אישיים

לאן ברח הזמן?

טורים אישיים8 בינואר 2020    2 דקות
0

רובנו מתמודדים עם התחושה של “אין לי זמן לעשות את כל מה שאני צריך ורוצה”

לאן ברח הזמן?
צילום: ingimage

 

החיים של כולנו כל כך עמוסים במחויבויות ודברים לעשות, עד ש”אין לי זמן” הופך להיות אחד המשפטים הכי משומשים. בסופ”ש האחרון עלתה הסוגיה הזו לדיון בקבוצת הפייסבוק שאותה אני מנהל, “תקשור עם העולם שבפנים”, ובמסגרת הדיון הזה ביקשתי לקבל בתקשור התייחסות לתחושה הכל כך נפוצה הזו. זה החלק הראשון במסר שאותו קיבלתי:
“לבני אדם יש הרבה זמן. חלקו מקופל בתוך עצמו וכך הוא מסתתר מעיני המתבונן, אבל לבני אדם יש יותר זמן מכפי שהם מבינים. יש ביכולת שלכם לשחק איתו, באופן שהוא יתארך ויתקצר; כך שרגע יעבור במשך שעה ואילו שעה תחלוף ברגע. זה כבר קורה לכם מדי פעם, אבל זה מתרחש באופן ספונטני. אינכם יודעים כיצד לשחק עם מד הזמן באופן מודע, כך שיהיה לכם מספיק זמן לכל מה שאתם זקוקים לו”.
חוויה זו, שמשהו “עובר מאוד מהר” או ש”הזמן לא זז”, היא חוויה שרובנו חווינו. המשמעות של המסר היא שאפשר באופן מודע לשלוט בה כך שהזמן ינוע בהתאם לרצון שלנו. ולא, אין לי מושג איך עושים את זה בפועל.
זה החלק השני של התקשור: “מעבר לכך, הסוגיה עוסקת בשימוש שבני אדם עושים בממד הזמן כדי לא לקחת אחריות על הבחירות שלהם. זה מה שלרוב קורה: אתם בוחרים בחירות לעשות ולחוות דברים מסוימים, ובמקום לומר ‘זו בחירתי’, אתם מתנצלים ואומרים ‘אין לי זמן’. במילים אחרות, אתם אומרים ‘אני רוצה, אבל אין לי זמן’, בעוד שבפועל אתם לא ממש רוצים את זה, כי יש לכם רצון חזק יותר למשהו אחר. כך שיש כאן עניין של סדר עדיפויות וחוסר רצון לקחת אחריות ולהודות באותו סדר עדיפויות, חוסר הנובע מפחדים כאלה ואחרים. זה מה שקורה, במרבית הפעמים, בהחלט”.
ביחס לחלק השני של המסר, בפעם הבאה שאתם אומרים, כתשובה להצעה/הזמנה/בקשה, “אין לי זמן” – תשאלו את עצמכם מהי הסיבה האמיתית. אולי אינכם רוצים, אולי אתם מעדיפים משהו אחר. בדרך זו אתם יכולים להיות יותר אמיתיים עם עצמכם ועם אחרים.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ | תחזית שבועית למזלות – 20-26.5.22

מאת: סיגל גליה אליהו   טלה ונוס ויופיטר בטלה - הקסם באוויר חוזר. מערכות יחסים וכספים על הכוונת, התחלות חדשות ביחסים...

טורים אישיים17 במאי 2022    3 דקות
0

הורות במבט על

האירועים הביטחוניים האחרונים שהותירו 16 ילדים יתומים בוודאי גרמו להורים רבים להרהר על החיים ולהיכנס לפרופורציות. פעמים רבות לאחר שאנו...

טורים אישיים10 במאי 2022    3 דקות

כתיבת תגובה