טורים אישיים

לשמוע זה לא להקשיב

טורים אישיים8 בינואר 2020    2 דקות
0
לשמוע זה לא להקשיב

 

כשאדם נמצא במצוקה ייתכן שהוא מבקש עצה פרקטית, אך לעתים הוא מבקש רק לפרוק את שעל לבו. זיהוי הצורך של מי שבוחר להיחשף בפנינו הוא שלב חשוב, ויש להתאים את התגובה אליו. יש אנשים שקל להם לגלות אמפתיה, פשוט להיות נוכחים בשביל האחר, ולחלק זה לא מרגיש בנוח והם אף עשויים להתבלבל.
להקשיב זו מיומנות שניתן להתאמן עליה. להלן מספר עצות:
כשאדם נמצא במצוקה רגשית, אנשים סביבו נוטים לומר לו: "אני יודע איך אתה מרגיש, גם אני…". תגובה אופיינית נוספת היא למצוא פתרון: "אם תעשה כך וכך… תוכל להתגבר". הצגת הרגשות שלנו אינה עוזרת לו לתת ביטוי לכאב, כמו גם מתן עצות פרקטיות – וזה עלול להפריע לו לדבר.
כשאדם מולנו מנסה לעבד רגשות קשים, הכלי הכי חשוב זו השתיקה. זה מפנה לו מקום להיפתח, ומכיוון שהוא טעון רגשית – הוא ירצה למלא את החלל שהותרנו בשתיקתנו. כשאדם נמצא במקום אפל, הדבר הכי אמפתי הוא לרדת מטה אל המקום הזה, "לשבת איתו קצת", לתת לו לפרוק את שעל לבו.
האינסטינקט לומר "תסתכל על הצד החיובי…", וגם "תסתכל על חצי הכוס המלאה", יכול להמתין – כי הוא עלול לתת רושם שהאדם שממול מבטל את מצוקתו. כשאנו שומעים בעיות, המוח שלנו טס קדימה בחיפוש פתרונות ודרכים לנחם, ולכן צריך להרגיע ולהשתיק את המחשבות שלנו ופשוט להתרכז בדברי החבר.
שפת הגוף צריכה להיות מעורבת, למשל להישען קדימה, להיות זמינים לקשר עין, לדבר בקול רך ופשוט לגלות עניין אמיתי בתוכן הדברים. אפשר לתרגל האזנה ללא תגובה ובאופן יזום – לקחת עשר דקות בכל יום, ובהן לדבר אל בן זוגכם חמש דקות ואז להתחלף. ההתחלה לא תהיה פשוטה, אך בהמשך תרגול של האזנה בצורה מודעת עוזר להתגבר על הצורך לענות, ואתם תתרגלו להקשיב.
אבחון גרפולוגי
אורי (40) מבקש אבחון גרפולוגי תעסוקתי, ומעוניין לדעת אם מתאים לו להיות עצמאי.
אורי היקר, הנך בעל רעיונות וחשיבה מיוחדת ויצירתית, הנך שם לב לפרטים. זקוק למסגרת של הנחיות, אשר מסייעת בתהליך קבלת החלטות. הפוטנציאל התעסוקתי שלך הוא בתחומי ייעוץ ארגוני, שיווק ועיצוב. כרגע לא מומלץ לך להיות עצמאי.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ | תחזית שבועית למזלות – 20-26.5.22

מאת: סיגל גליה אליהו   טלה ונוס ויופיטר בטלה - הקסם באוויר חוזר. מערכות יחסים וכספים על הכוונת, התחלות חדשות ביחסים...

טורים אישיים17 במאי 2022    3 דקות
0

הורות במבט על

האירועים הביטחוניים האחרונים שהותירו 16 ילדים יתומים בוודאי גרמו להורים רבים להרהר על החיים ולהיכנס לפרופורציות. פעמים רבות לאחר שאנו...

טורים אישיים10 במאי 2022    3 דקות

כתיבת תגובה