טורים אישיים

האמת הערומה

טורים אישיים8 בינואר 2020    6 דקות
0

רק אחרי שהגירושים היו סופיים ולעידן לא היו הוכחות, רק אז נתנה לו אפרת את מה שביקש יותר מכל - את האמת

האמת הערומה
צילום: ingimage

 

"אני לא מתכוון להגיע מחר לחתימה על ההסכם גירושים", אמר עידן, ככה משום מקום. "מה?! למה?", ענתה אפרת, "זה נראה שהסכמנו כבר על כל הסעיפים". "נכון", השיב לה בחזרה, "אבל את יודעת בדיוק מה עדיין חסר לי. אמרתי את זה מההתחלה". הם הסתכלו שתי דקות אחד לעבר השני, ומבלי שהיה צורך להגיד דבר, שניהם הסירו בגדים ונכנסו אל מתחת לשמיכה.
המקרה של עידן החל חצי שנה קודם לכן, כאשר הוא ואשתו אפרת מצאו סוף-סוף את האומץ והיכולת להשאיר את הקטנטנים אצל הסבים והסבתות במטרה לצאת לחופשה רומנטית בוונציה הקסומה. זה שנים שהם לא עשו דבר למען עצמם, והחופשה הזאת סימלה עבור עידן נקודת מפנה למען עתיד משותף מאפשר יותר. זמן כה רב ששניהם קבורים תחת מטלות היומיום, עומס החיים שנוסף עם בואם של הילדים. מרוץ אינסופי אחר פרנסה, קניות, ניקיונות וטיפול שוטף בילד אחר ילד. עבור אפרת זאת כנראה הייתה נקודת מפנה אחרת לגמרי. עידן הרגיש את הריחוק שלה, ודווקא במקום כל כך מיוחד שאמור להזכיר להם איך לבטא את אהבתם.
טלגרם בחופשה
"משהו לא בסדר איתך", אמר לה עידן לא פעם, אבל היא הכחישה. "אני סתם עייפה", ענתה "וגם מוטרדת. אפילו לא יודעת ממה". גם לו לא היה ברור ממה היא אמורה להיות מוטרדת. מבלי להטיל דופי בתפקידה כאם, הנטל הגדול היה עליו. הוא המפרנס העיקרי וללא ספק הוא דומיננטי וחיוני בכל מה שקשור לילדים. זה היה הזמן שמחשבה רעה התגנבה אל מוחו, ועידן ניצל את שנת הלילה שלה על מנת לחטט בנייד שלה.
עידן לא מצא דבר מרשיע, אבל היה משהו אחד שהחשיד בהחלט. במכשיר שלה מותקנת אפליקציית טלגרם, שדרכה מעבירים הודעות בדומה לוואטסאפ הידוע, אלא שבפנים לא הייתה רשומה אף הודעה. "איזו עוד סיבה יש לה להחזיק אפליקציית הודעות נפרדת?!", חשב והבטיח לעצמו להתמיד ולהמשיך לעקוב אחרי האפליקציה הזאת. בטיסה חזרה לישראל הוא לא הצליח להתאפק והתעמת מולה על העניין.
אפרת כמובן כעסה על זה שהוא חושד בה ובכלל, שהוא מחטט לה בנייד בשביל זה. עד שהמטוס נחת בישראל, הם כבר הספיקו לדבר על פרידה. המהירות שבה הדברים התדרדרו מההחלטה לצאת לחופשה רומנטית ועד לרגע של חשד ופרידה היא בלתי נתפסת. אני, באופן אישי, לא ראיתי מעולם קצב מסחרר שכזה. זה רק גרם לי להסכים עם החשדות שעידן צבר בימים האחרונים. עם זאת, התזמון שלו להזמין מעקב לא פעל לטובתו כרגע. עידן לא רצה לחכות. הוא האמין שאם קורה משהו, אפרת לא תצליח להתאפק.
איך שגלגל מתגלגל לו
אחרי מספר ימי מעקב, עידן כבר חשב אחרת. לא נראה שהיא שינתה דבר מסדר היום שלה, ולא הייתה לה כל תנועה חריגה. עתה עידן הבין טוב יותר את המחיר האמיתי של עימות שנעשה בשלב מוקדם מדי. הוא נשאר ביד עם חשדות, מבלי לדעת אם הם מוצדקים. קשה להסביר כמה חוסר הוודאות הזאת יכולה להרוג מישהו.
בינתיים ענייני הפרידה היו עדיין על הפרק. אפרת ביקשה מעידן לעזוב את הבית, והוא חזר לבית הוריו. שניהם מיהרו לעורכי דין לפתוח תיק זה נגד זה. ככל שהתקדמו ההליכים, עידן ניסה את מזלו איתי מדי פעם. הוא רצה לדעת. עדיין חשד. הוא לא האמין שהם נפרדים בגלל מריבה בטיסה. חייב להיות מישהו אחר. לצערו, המעקבים עדיין לא הניבו תוצאות.
כל ניסיון כושל שלנו תסכל אותו, והוא ניגש להתעמת איתה. שוב. פעם אחר פעם. התשובות שלה הגיעו בהתאם. "אתה חולה נפש, אתה יודע?!", אמרה לו ומשהו בו נטה להסכים איתה. אולי הוא הבעיה?! אולי הוא זה שמדמיין את הכל?!
רגע לפני הסוף
הזמן עשה את שלו, והרוחות נרגעו. הוא כבר הפסיק לעקוב אחריה, ובטח ולבטח לנסות להוציא ממנה הודאה. עידן השלים עם הרעיון שהם פשוט מתגרשים, ועורכי הדין כבר סגרו ביניהם את הפרטים הטכניים והיו מוכנים להביא את הצדדים לידי חתימה על הסכם. כשהכל היה מוכן, זה היה הרגע שעידן אמר לה שהוא לא מתכוון לחתום.
אין לי מושג עד כמה הוא באמת התכוון לזה או לא, אבל מהמעט שזכיתי להכיר אותו הוא ידע להעביר את המסר שלו היטב כשהוא רצה. פראייר הוא בטח לא. הוא גם לקח בחשבון שאפרת כבר זכתה לראות אותו נרגע מאוד מאז אותו משבר, ושבמילא אין ל"מידע" הזה הרבה ערך משפטי, ובייחוד כאשר הצדדים נוטים להסכים על כל הסעיפים. "את יודעת בדיוק מה אני רוצה… מהתחלה ביקשתי… את האמת", הוסיף.
להתפשט בשביל לדבר
כשהשניים הסירו את בגדיהם בחדר השינה, זה לא היה על מנת לחדש נדרים או לממש אהבה נושנה. זו הייתה הדרך שלהם לוודא שאיש מהם לא מקליט את האחר. הם דאגו להשאיר את כל המכשירים האלקטרוניים מחוץ לחדר ונכנסו למיטה כדי להתחמם תחת השמיכה ופשוט לדבר. זו הייתה שיחה מלב אל לב, שבה הוא הבין מה בדיוק עבר עליה בשנים האחרונות. בנוסף, הוא סוף-סוף שמע ממנה גם על הבחור האחר. זה שהכירה כשנה קודם ונשבתה בקסמיו – דבר שעזר לה להבין היטב מדוע היא לא במקום הנכון. מבחינתה, הפרידה שלהם הייתה בלתי נמנעת, והחופשה עזרה לה להבין את זה עוד יותר טוב.
הוא, מבחינתו, יכול עתה לאפשר לעצמו לכעוס, אבל זה לא מה שקרה. לפחות לא עליה. אם כבר, הוא כעס על עצמו. אפרת אומנם עשתה את המעשה הנורא, אולם מחדליו כבעל היו אלו שהניעו אותה לידיים אחרות, והוא הבין את זה. הוא היה עסוק בחייו בכל דבר אחר חוץ מאשר להתעסק עם הדבר הכי חשוב שיש לו, או יותר נכון שהיה לו, וזו היא.

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ | תחזית שבועית למזלות – 20-26.5.22

מאת: סיגל גליה אליהו   טלה ונוס ויופיטר בטלה - הקסם באוויר חוזר. מערכות יחסים וכספים על הכוונת, התחלות חדשות ביחסים...

טורים אישיים17 במאי 2022    3 דקות
0

הורות במבט על

האירועים הביטחוניים האחרונים שהותירו 16 ילדים יתומים בוודאי גרמו להורים רבים להרהר על החיים ולהיכנס לפרופורציות. פעמים רבות לאחר שאנו...

טורים אישיים10 במאי 2022    3 דקות

כתיבת תגובה