טורים אישיים

לשפץ את החיים

טורים אישיים1 בינואר 2020    6 דקות
0

סימון עזב את הבית - ופרודתו רצתה להוכיח שהוא חי עם בת זוג • “אחוות משפצים” עזרה לה אף יותר משהתכוונה

לשפץ את החיים
צילום: ingimage

החשיך מוקדם בגלל החורף, ולא הרבה אנשים הסתובבו בשעה הזאת באזור התעשייה. בכל רגע סימון עתיד לצאת מעבודתו, ואני אצא אחריו לכתובת המגורים של החברה שלו. אני לא צריך הרבה ראיות כדי לאשש את הטענה של הלקוחה שלי – צילום שלו נכנס בערב לכתובת שלה, וצילום נוסף בשעות הבוקר כשהוא יוצא ממנה בחזרה לעבודה. תיק חקירה פשוט, קצר וקל.
זיהיתי אותו ממש בקלות יוצא מהמבנה. אחרי חצי שעה של מעקב, הוא הוביל אותי לכתובת של הוריו ונכנס פנימה. "הוא בטח רק בא לבקר", חשבתי לעצמי, אבל לא. סימון נשאר לישון שם באותו לילה. משהו בתכנית הבטוחה של לילי השתבש. הדברים לא היו כמו שהיא ציפתה שהם יקרו.
שנה וחצי קודם לכן סימון עזב את הבית במפתיע. היה ברור שזה לטובת מישהי אחרת. הוא גם לא ניסה להסתיר זאת. בשלב כלשהו הוא גם סיפר לה פרטים מסוימים על אותה בחורה. הוא לא הטיח זאת בפניה כדי להכאיב לה. הנושא עלה בשיחה בצורה היקפית וגם לא באופן מפורש, אבל לילי כבר הבינה ממילא קודם.
אם יש משהו שתסכל אותה, זה לא קיומה של אישה אחרת, אלא העובדה שבמשך שנים רבות היא הקריבה את עצמה לטובת הקשר הזוגי, הילדים והמשפחה. מתחילת הדרך סימון מידר אותה מענייניו הכלכליים. מדי פעם השאיר לה כסף כדי שתקנה דברים הביתה, אבל בשום אופן הוא לא נתן לה להיות שותפה אמיתית בחיים שלו. בטח שלא מבחינה כלכלית. בתחילת הקשר עוד ניסתה להילחם על מקומה בבית, אבל מהר מאוד ויתרה והבינה שכאלה הם כנראה החיים. לפחות שלה.

לכן סטירת הלחי האמיתית הייתה לגלות שאחרי ההקרבה העצומה שלה, ברגע אחד סימון עושה פעולה חד-צדדית ועוזב את הבית. בלי להסתכל לאחור. רק אז היא ממש הבינה שלא רק שהיא לא מעניינת אותו, אלא גם שלמות המשפחה לא. בשלב זה היה ברור לה שמישהי אחרת מעסיקה אותו, אבל זה כבר לא שינה לה דבר.
כשהתנהל הליך הגירושים שלהם, היה לה ברור שהוא מסתיר ממנה כספים. לילי סמכה על עורך הדין שלה שידע לדרוש מבית המשפט גילוי מסמכים מתאימים, אלא שעד אז היא רצתה לשמור כמה שיותר על זכויותיה כאישה שננטשה, ולשמור על רמת החיים שאליה הורגלה. אחת מטענות עורך הדין שלה בבית הדין הייתה שסימון עזב לטובת אישה אחרת, אבל אז סימון הכחיש וטען שזה לא נכון. זאת הסיבה שלילי שכרה את שירותיי, אלא שבמעקב התגלה שהוא אכן ישן בבית הוריו.
הנחת העבודה הייתה כרגע שסימון בטח נמנע מלישון אצל חברתו, לכן במקום לנסות לעקוב אחריו ביום אחר, החלטתי לאתר את פרטיה האישיים של האישה האחרת ואת כתובת המגורים שלה. ללילי היו מספיק פרטים שגילתה בכוחות עצמה – מה שסייע לי רבות. ברגע שהייתה בידי הכתובת, נסעתי לשם מיד.

אחוות הבונים
אחרי שזיהיתי את הדירה שלה, הבנתי מדוע לא הגענו לשום תוצאות ביום המעקב הראשון. הדירה של האישה בשיפוצים. אפשר היה לראות זאת מיד לפי השרוולים שהשתלשלו מאחד חלונות הדירה שלה לעבר מכולת אשפה שחנתה ברחוב. המחשבה הראשונה הייתה לעזוב את המקום ולהמליץ ללילי על המשך מעקב לאחר סיום השיפוצים, אלא שאז חשבתי על משהו אחר לגמרי. סיימתי לא מזמן תהליך של בנייה, ואם יש משהו שזכור לי היטב זה אחוות הבונים.
כשאתה בונה או משפץ בית, אתה מתמודד בבת אחת עם המון קשיים ואתגרים. לרוב, אנשי המקצוע שאתה פוגש לא מושלמים, בלשון המעטה, ואין הרבה אנשים שיכולים לעזור לך בדרך. אחד הדברים הטובים שקורים – כשאתה פוגש מישהו אחר שנמצא כמוך בתוך תהליך של שיפוץ או בנייה, יש הזדהות ומתן עזרה מתוך שותפות גורל. ככה זה היה לפחות כשאני בניתי. לכן, במקום להיכנס לרכב ולנסוע, עליתי אל הדירה.
"שלום", אמרתי, "אני משפץ בית ואשמח לעזרה, מי זה פה בעל הבית?". הפועלים במקום נתנו לי את הטלפון של הבוס שלהם. כשביקשתי ממנו את הטלפון של הבעלים, הוא נתן לי להפתעתי את מספר הנייד של סימון, ולא של האישה.
הרמתי טלפון לסימון, והוא היה ממש אדיב. בדיוק כמו שאמרתי, אחוות בונים. תן לבן אדם הזדמנות "לקטר" על הקשיים שלו בבנייה, והוא תמיד יקפוץ על ההזדמנות. באותה מידה הוא ירצה לעזור לך עם תובנות שהוא עצמו צבר במהלך השיפוץ. כך התחלתי את הקשר שלי עם סימון. הוא המליץ בפניי על אנשי מקצוע טובים בעיניו, וזה פתח לי את הדרך לשאול אותו גם שאלות אישיות.

לשפץ זה עניין יקר
"זאת לא דירה שלי", ענה לי בשלב כלשהו בכנות, "אני בכלל עוזר לחברה שלי. זה הבית שלה. אני מאמין שעוד חודש בערך נסיים עם הכל ונחזור לגור שם".
עכשיו זה היה כבר החלק שלי, לנצל את הפרצה ו"לחלוב" ממנו כמה שיותר נתונים אישיים. אני סיפרתי לו מעט על עצמי והוא סיפר לי מעט עליו. אחד הדברים שפלט זה את מספר השנים שהוא בקשר עם החברה שלו, וזה היה פרק זמן משמעותי, יותר משנה וחצי (שאז עזב את הבית). כמו כן, היה נתון נוסף שהתגלה ושפעל לטובתי. הסתבר שלא רק ענייני בגידה היו כאן.
"כמה שחשבתי שנעמוד בתקציב, יש כל הזמן הפתעות לא צפויות בשיפוצים", אמר, "וההיא מסכנה. אין לה יותר מדי. שמתי המון כסף משלי רק כדי לעזור לה לסיים את השיפוץ".
אם יש משהו שעשוי להיות גרוע יותר ממעשה של בגידה בבית הדין הרבני, זה הידיעה שמישהו מוציא כספים לא על המשפחה שלו. דבריו של סימון לא התקבלו בעין יפה, בלשון המעטה, כאשר הצדדים הגיעו לדיון הבא שלהם ברבנות.

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ | תחזית שבועית למזלות – 20-26.5.22

מאת: סיגל גליה אליהו   טלה ונוס ויופיטר בטלה - הקסם באוויר חוזר. מערכות יחסים וכספים על הכוונת, התחלות חדשות ביחסים...

טורים אישיים17 במאי 2022    3 דקות
0

הורות במבט על

האירועים הביטחוניים האחרונים שהותירו 16 ילדים יתומים בוודאי גרמו להורים רבים להרהר על החיים ולהיכנס לפרופורציות. פעמים רבות לאחר שאנו...

טורים אישיים10 במאי 2022    3 דקות

כתיבת תגובה