טורים אישיים

בחירה מודעת

טורים אישיים17 בדצמבר 2019    2 דקות
0
בחירה מודעת

 

כשאנו מאוהבים מתחוללים שינויים ביוכימיים במוח היוצרים תחושה של אופוריה, שמשפיעה על תפיסת המציאות והשיפוט. בחיפוש אחר זוגיות לעתים אנו בוחרים שלא במודע בבן זוג מתוך מקום של חיפוש אחר המוכר, למשל על בסיס דמיון פיזי או גנטי, או בחירה ממקום של בני זוג האמורים "לפצות" אותנו ולהשלים לנו, לתפיסתנו, חסך.
עינב (36) הגיעה לאבחון גרפולוגי וסיפרה שהיא בפרשת דרכים – היא ובן זוגה רוצים למסד את הקשר, אבל לה יש ספקות. לשאלתי, מהי התכונה שמשכה אותה להיות איתו, היא ענתה ללא היסוס: "הוא מאוד חכם ורציונאלי". על פי האבחון הגרפולוגי שלה עלה שהיא רגשנית ודרמטית, בעלת חשיבה לא מאורגנת. קופצת מעניין לעניין ללא סדר, ויש לה צורך בשייכות ובהערכה ותלות בפידבקים, תוך ריצוי סביבתה על חשבון צרכיה האישיים. לדבריה: "הוא אדיש אליי, בכלל לא מבין מה אני רוצה ממנו, קורא לי 'דרמטית', 'הסטרית'. הכל אצלו צריך להיות הגיוני, ממש חסר רגשות". אותן תכונות שמשכו אותה בהתחלה, גרמו לה להתרחק ואפילו לרצות לסיים את הקשר.
דוגמה נוספת: אירית (35), בחורה מסודרת, נוקשה וביקורתית, עברה לגור עם נהוראי, אולם היא הייתה מלאת טענות שהוא "מרחף", נוטה לשכוח, לא תמיד מרוכז. במהלך השנים השיח ביניהם הפך להיות לא נעים, וגרם לה לתהות אם הם בכלל מתאימים. הרצון ההדדי המשותף לעבוד על הקשר ולמצוא פתרונות יכול להציל מערכות יחסים, אך לא לכולם יש את אורך הרוח והמודעות שניתן לעבוד על הקשר.
כשאנו מבינים את המניעים שלנו, קל לנו יותר לכוון לבן הזוג המתאים, במיוחד בזוגיות שנייה ובפרק ב'. בגלל חוסר מודעות לעצמנו, לצרכים ולערכים שלנו, אנחנו מתקשים לבחור בן זוג שנכון לנו. ייעוץ, ובכלל זה גרפולוגי, יכול לשקף מידע שדרכו ניתן לבחור ממקום מודע את מי שאנחנו רוצים וצריכים בחיינו.

אבחון גרפולוגי
ירדן (36) מבקש לבדוק את החוזקות והחולשות שלו, ומדוע הוא מתקשה ביחסים בינאישיים.
ירדן היקר, הנך בחור חביב, חשוב לך למצוא חן ולהיות בסדר עם הסביבה. אתה משתדל לרצות, לא בוגר ותלותי בפידבקים. לחצים מתמשכים עלולים לשחוק אותך. אתה מגלה חריצות ומשקיע מאמץ כדי למצוא חן. מומלץ לעבוד עם איש מקצוע לחיזוק החוזקות שבך והתנהלות עם החולשות.

את כתבי היד יש לכתוב עם עט כדורי בלבד, 20 שורות, על גבי נייר חלק A4, לציין גיל ומין ולשלוח לסמדר נדב, עמק הברכה 27, תל אביב, בעבור מדור "אימון וגרפולוגיה" • כל האמור בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ פרטני והינו באחריות הקוראים בלבד

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה