טורים אישיים

עשרת הדברות לחיים טובים

טורים אישיים10 בדצמבר 2019    2 דקות
0
עשרת הדברות לחיים טובים
צילום: ingimage

בעולם המודרני והלחוץ אנו מוצאים את עצמנו לרוב משלמים מחיר נפשי כבד. במאמר הבא אתן לכם עשר עצות המובאות מדברי חכמים לחיים שלווים ומספקים יותר.
כל יום עלול להיות יומנו האחרון עלי אדמות, ולכן כל יום הוא יום הולדת. חשבו מה הייתם רוצים לעשות ביומכם האחרון וכיצד הייתם נוהגים עם הזולת. תנו לזה לחלחל ולהשפיע על ההתנהגות וההתייחסות שלכם במהלך היום.
להביט בכל בוקר מעלה לשמיים ולראות את המרחב האינסופי של הרקיע ולהרגיש בר מזל שניתנה לך הזכות להיות חלק מהבריאה.
כשמדברים עם מישהו לא לפחד ליצור קשר עין. לחייך אליו או אליה ולדבר בטון מלטף ונעים. זה משנה מהותית את אופי השיחה. בל נשכח כי ככל שהקדמה והטכנולוגיה משתלטות על כל חלקת חיים, כך גדל לו הצורך במגע אנושי חם. היו אותנטיים והביעו את רגשותיכם באופן ברור, ולצד זה הקשיבו לאחרים.
לשים לב לנשימה. לעצום עיניים, למלא ריאותינו בקלות ולנשוף אוויר באיטיות. להודות על מתנת החיים שבגופנו, ככתוב "כל הנשמה תהלל יה'". זה בוודאי עשוי להפיג מתחים ולאזן את המחשבות.
זכרו כי הרדיפה התמידית אחר מותרות מרחיקה אותנו מעצמנו ומעצם טבענו. אם נחשוב עמוק, ניווכח לראות כי היא לא ממש מועילה לנו. קסם החיים נמצא בדברים הפשוטים והאמיתיים. דעו כי הדברים היפים בחיים באים לו לאדם במתנה מבוראו – אהבה, ילדים, בריאות וחיים, ואין להם תחליף או מחיר.
דברו עם הקב"ה לפחות פעם אחת ביום. קרן האור הרוחנית תזרח על מכלול הבעיות המטרידות את מנוחתנו ותחשוף את המקורות לדפוסי חשיבה והתנהגות המקבעים ומעכבים את ההתפתחות האישית. בצעדים מדודים ניסחף לתוך רגעים צלולים של מסע אינטימי לתוככי הנפש.
נצלו יום אחד בשבוע לפסק זמן ממרוץ החיים ולפנות אותו מעיסוקים ומתכניות. להקדיש אותו לאהבה, לעונג, לפשטות למנוחה ולהעצמת קשרי משפחה.
אהוב את גופך על כל חלקיו. זכרו שכל אחד מאיברי הגוף נחוץ, אהוב ויקר. כולם יחד משרתים אותנו ללא הפוגה, וחלה עלינו החובה להתייחס אליהם בכבוד ובאהבה. שימרו על בריאותכם הנפשית והגופנית.
בכל יום עשו מעשה אחד לפחות המיטיב עם האחר. כל זאת מבלי לבקש או לצפות. היהדות, כדת מחנכת, מלמדת שכל אחד מאיתנו יחיד ומיוחד ויכול לתת מתנה לעולם. זכרו שאהבה היא מצרך חיוני בחייו של כל אדם כבר מגיל ינקות, ושלימדונו כבר שנתינה היא קבלה! רק כך מתרחשת אהבה.
כעס ועצבות הן מידות רעות ויש להתרחק מהן. בקבלה נאמר שמידות אלו משפיעות על הפרנסה והשפע, ואף גורמות למסך של "עשן" בעיניים המסתיר לנו את הדרך שבה עלינו לצעוד בשמחה. חייכו גם כשקשה! חישבו גבוה ותראו שהכל יתבהר לטובה.

הכותב הוא ראש מרכז "חכמה" ומרצה סודות הקבלה. ניתן לפנות בשאלות, לקביעת תורים ולייעוץ, בטל': 03-9220784, נייד: 050-5797613

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה