טורים אישיים

הייאוש נעשה יותר נוח

טורים אישיים17 בנובמבר 2019    דקה אחת
0

בלונדון או ברמת גן, ייאוש הוא רגש קשה במיוחד • המסר שנמצא בלב הטור השבוע מזכיר אמת שחשוב לזכור כשאתם נופלים לייאוש • מה לעשות עם כל המלנכוליה הזאת?

הייאוש נעשה יותר נוח
צילום: ingimage

שחר בן-פורת

לאחרונה נתקלתי בכמה וכמה אנשים מיואשים. זה הניע אותי לבקש בתקשור מסר לגבי ייאוש. וזה מה שהתקבל: “ייאוש הוא מצב שבו האש כבית, אש האלוהים יוצאת מהתמונה; וכל מה שיש הוא חוויה של אין סיכוי, של חוסר אונים. אתם חווים את היותכם כקטנים, חסרי השפעה, נתונים לחסדי גורל.
“אנו יכולים לומר כמה דברים ביחס לזה. ראשית, כדאי לכבד מצב רגשי זה, לא להתווכח איתו ולא לנסות לצאת ממנו, אלא לאפשר לחוויה רגשית זאת לחלוף. היא תולדה של קריסה פנימית, שנובעת מהפער בין מה שאתם רוצים שיקרה לבין מה שקורה. מה שקורס הוא אותו כוח רצון, אשר הניע אתכם בכיוון מסוים.
“זו קריסה שיש לה חשיבות, משום שעליכם לפגוש בתוך עצמכם את מה שאתם מנסים לצאת ממנו. כאשר אתם מנסים בכל הכוח לצאת מדבר מה מסוים, ממצב מסוים, אתם עשויים לחוות ייאוש רב כאשר אתם חווים שאינכם מצליחים. זה קורה כדי שתיכנעו פנימה אל תוך מי שאתם, אל תוך מה שקורה. זה קורה כדי שתבקשו עזרה, כדי שלא תנסו להתמודד לבד עם מה שקורה. ואם העזרה אינה עוזרת, לבקש עזרה שונה”.
"הייאוש יאמר שאין תקווה ואין סיכוי ושעדיף לוותר, אבל זאת איננה הפעולה שאנו מציעים לכם לפעול. זהו הרגש וכדאי להרגיש אותו, אבל לא כדאי לפעול בהתאם למה שהוא אומר. כן כדאי לקבל עזרה, וכן כדאי לפגוש בתוככם את מה שמבקש מפגש; את אותם חלקים פנימיים, אשר יוצרים את מה שאתם מבקשים שייפסק. כאשר יש צורך במפגש פנימי, המציאות פועלת באופן כזה אשר מביא אתכם לכדי ייאוש.
“אז אנו נאמר: אל תתייאשו. היו מיואשים, אבל אל תתייאשו. ישנן אפשרויות שאינכם רואים. המפגש הפנימי חשוב כדי ליצור ריפוי ושינוי; העזרה חשובה כדי להעמיק את השינוי. כדאי לאפשר זאת לעצמכם, כדי שהמציאות שאותה אתם מבקשים ליצור תוכל להתממש”.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | ילד מעצבן!

לאחרונה הגיע אורי לקליניקה לטיפול בשל בעיות התנהגות בבית ובבית הספר. בשיחת ההיכרות עם הוריו, התוודתה ורד אמו: "האמת, שמכל...

טורים אישיים12 באוקטובר 2021    4 דקות
0

הורוסקופ | תחזית שבועית למזלות – 15-21.10.21

  מאת: סיגל גליה אליהו   טלה לפניכם שבוע אינטנסיבי, בעיקר בענייני יחסים וזוגיות. אתם עוברים תהליך עמוק ומתחילים להבין מה...

טורים אישיים12 באוקטובר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה