טורים אישיים

זמן שווה כסף

טורים אישיים17 בנובמבר 2019    6 דקות
0

אורי חשב שהוא עומד בפני הגירושים הכי קלים בעולם, הרי שניהם לא מעוניינים להמשיך לחיות יחד, וכמה הופתע כשגילה שמיטל עושה הכל כדי לשמור על הנישואים • למה, למרות כל הסבל, היא התעקשה להישאר?

זמן שווה כסף

אחרי לימודיו הגבוהים אורי סומן על ידי בעליה של חברה ציבורית כמנהל מצליח. הוא גויס לחברה, וכעבור זמן קצר נבחר להקים ולנהל חברת בת בתחום משיק. משם צמח תפקיד אחר תפקיד, כאשר הוא מרוכז בהישגים המקצועיים שלו. רק כשעבר את גיל 40, החל לחשוב ברצינות על הקמת משפחה. זה לא שהוא לא חשב על זה קודם, אבל עד לאותו שלב הוא לא מצא את אהבת חייו. נשים רבות שיצא איתן לא גרמו לו לרצות להתמסד ולהמשיך את הקשר.
נישואים הם עניין של פשרה
אבל אחרי כל השנים שבהן לא מצא את הזוגיות אשר לה יחל, הוא מצא את עצמו מוכן יותר להתפשר. הוא כבר לא האמין שקיימת עבורו אהבה גדולה אי שם. בדיוק כמו בחיי העסקים, הנסיבות אף פעם לא אידיאליות והבחירה היא בעסקה המשתלמת והמחושבת ביותר.
מיטל הייתה הבחירה שלו. כבר היה להם קשר קודם, שבו הם סיפקו אחד לשני את צרכיהם המיניים, ונראה היה שגם היא מתעלת את זמנה כדי לקדם קריירה. אורי חיזר אחריה והצליח לכבוש אותה. כעבור זמן קצר נישאו, ומספר חודשים לאחר מכן הביאו לעולם את בתם הבכורה ובעקבותיה עוד שני ילדים. לפחות בפניי טען שהוא ממש השתדל לעשות כל מה שצריך כדי להקנות לבית שלהם אווירה משפחתית.
"ממש השתדלתי לאהוב אותה", ניסה אורי להסביר לי את מערכת היחסים. "ממש". אבל זה לא היה קשר אמיתי של אהבה. אולי הייתה חיבה גדולה, אבל מעולם לא היו ניצוצות. נראה היה שזה שירת את שני הצדדים בצורה טובה, לשם המטרה של הקמת משפחה. שניהם רצו לחוות הורות, והסידור הזה פעל לטובת העניין.
כבר לא היה לשם מה
להחזיק בפסאדה
הבעיה האמיתית החלה כאשר הבן הצעיר השתחרר מהצבא. זה השלב שבו אורי תהה מדוע הוא ממשיך להיאחז בקשר הזה. מעבר לזה ששנים כבר לא היו ביניהם יחסי אישות, הם כבר מזמן גם לא ממש כיבדו אחד את השני. התקשורת שלהם מלווה בהמון טינה ורגשות שלילים. הסיבה היחידה שאורי חרק שיניו עד כה – כי הוא ראה לנגד עיניו את טובת הילדים.
הוא ציפה שענייני הגט יהיו זריזים. הרי היה להם הסכם ממון, והילדים גדולים מדי בשביל מזונות וכל אחד מהם כבר מחזיק בעבודה משלו. לתגובה: "אני לא מעוניינת להתגרש" – הוא לא ציפה. בלית ברירה הוא פתח תיק. עברו מספר חודשים עד שהם הגיעו למפגשי הגישור, שכיום חובה לעשות, אבל אלה לא צלחו. אורי פתח תיק ברבנות וקיבל תאריך לדיון במועד של עשרה חודשים מאוחר יותר. בזמן הזה היחסים בבית רק החריפו. אם קודם הם חיו במין אפתיות וחוסר כבוד אחד לשני, הרי שעכשיו האווירה הפכה עכורה והם לא הפסיקו להחליף מילים קשות.
מועד הדיון הגיע, ומגוחך ככל שזה היה בהתחשב באווירה ובמצב ביניהם, מיטל ביקשה שלום בית. אורי לא יודע להסביר מדוע, אבל הוא הסכים. התפקיד של מיטל היה למצוא מטפל, והיא לקחה את הזמן עד שבחרה מישהו. לאחר שתי פגישות פסלה אותו ורצתה מישהי אחרת. לקח עוד זמן לאתר את המטפלת הבאה. אורי לא הבין את הפגישות עצמן. הוא הרגיש שיש המון דיבורים על הרבה דברים, אבל זה לא באמת מקדם את שלום הבית שהיא ביקשה. בבית עצמו ההתנהגות החריפה, עד כדי כך שכמעט כל ערב אחד מהם היה יוצא מהבית רק כדי להימנע מתקשורת עוינת. מבחינה משפטית, אורי היה צריך לבקש מועד חדש כדי לקדם את הגט, ושוב קבעו לו דיון לעוד מספר חודשים קדימה. עורכת הדין שלו הייתה חדה ממנו. היא הבינה מיד שמיטל מושכת את הזמן. "זה הזמן להיוועץ עם חוקר", אמרה ושלחה אותו אליי.
למה מיטל מתעקשת?
קשה לומר שאורי היה בשל להליך של החקירה. הוא רצה בהתחלה להתגרש בזריזות, ופתאום הוא מוצא את עצמו מנהל מלחמה ומבלי שיש באמת על מה להילחם. "אני חולק עליך", הגבתי, "הפרשנות שלך מוטעית". מה שאורי התכוון זה שמבחינה משפטית אין להם רכוש משותף לריב עליו, כי הרכוש שלו. "המלחמה שלך היא על זמן", הסברתי לו, "וזמן זה כסף. בזמן הזה אתה ממשיך לפרנס את הבית ואותה. זה מה שהיא נלחמת עליו. להרוויח זמן, ובזמן הזה היא חיה איך שבא לה".
מועד הדיון הגיע בסופו של דבר, אבל מיטל לא. עורך הדין שלה מצא עילה לדחות את הדיון. דבר דומה קרה גם בדיון שלאחר מכן. כשסוף סוף התקיים דיון, עורך הדין של מיטל טען שאורי מחביא כספים משותפים, ושהוא מבקש צו לגילוי מסמכים בנקאיים. המשמעות היא עוד זמן. זה ייקח עכשיו עוד מספר חודשים עד שאלה יסיימו לבדוק את כל הבנקים, ולך תדע מה הדבר הבא שהם יבקשו בדיון הבא. זה השלב שבו אורי הבין סוף כל סוף את האסטרטגיה של מיטל. עינוי דין. למשוך את ההתנהלות המשפטית ללא סיבה מוצדקת.
בסוף היא פשוט
לא יכלה להתאפק
אף שאורי לא האמין שיש סיכוי שקיים מישהו אחר בחייה של מיטל, הוא אישר מעקב של מספר ימים. אני מורגל בסקפטיות מצד הלקוחות שלי. קשה לבחון אובייקטיבית כשאתה צד בעניין. במרבית ימי המעקב היא נפגשה עם חברות או סתם ערכה קניות, עד שבאחד הימים היא פגשה גבר ובילתה איתו את הערב.
תיק החקירה הכיל מספיק צילומים אינטימיים כדי שבית הדין הרבני יכפה עליה גט. מרגע התגלית היא נחשבת ל"אסורה לו", ולכן גם אסור להם לחיות יחד תחת אותה קורת גג. מכיוון שהבית שייך לאורי, האופציה היחידה למיטל הייתה לעזוב את הבית. עם עזיבתה את הבית היא ירדה גם משאר הטענות שלה.

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות | בור ללא תחתית

אתם בטח מכירים את המשפטים בסגנון: "אמא, אני הולך לקניון, אפשר כסף?", או "אני רוצה להזמין משחק לפלאפון, זה עולה...

טורים אישיים3 באוגוסט 2021    3 דקות
0

הורוסקופ | תחזית שבועית למזלות – 6-12.8.21

מאת:  סיגל גליה אליהו טלה התחום הרומנטי עומד כעת למבחן, אם זה בקשרים קיימים ואם זה ביכולת להתחבר לאהבה משמעותית...

טורים אישיים3 באוגוסט 2021    3 דקות

כתיבת תגובה