טורים אישיים

רווק בזוגיות

טורים אישיים17 בנובמבר 2019    2 דקות
0
רווק בזוגיות
צילום: ingimage

הביטו סביבכם ותאמרו לי מה אתם רואים? בוודאי תמצאו לא מעט זוגות, אבל גם לא מעט רווקים בגילאים שונים, שהמשותף לרובם הוא הצורך במסגרת חברתית כלשהי כדי שלא יחושו בדידות. זאת לצד הצורך להרגיש אהובים ומוערכים. להשתייך למסגרת כלשהי עם גבולות וקודים של התנהגות ברורים.
אך לא מעט אנשים מוצאים שהצורך לבלות שעות רבות בחברת אנשים ולהשתתף באינסוף שיחות חולין, גורם להם לתחושת חוסר שייכות ובזבוז של זמן.
כשייאלצו להגיע לאירוע רב משתתפים במסגרת התחייבות כמו עבודה או משפחה, הם יפרשו מקדם ככל האפשר. ללא סיבה מיוחדת ייפרדו מהלהקה וימשיכו “לטוס” לבדם. הם מעדיפים בעיקר את חברת עצמם ויעסקו בפעילות שמעניינת רק אותם. יהיו מי שיפרשו זאת כהתנשאות או מוזרות, אך הם לא זקוקים לאישורים ופידבקים מהסביבה – הם שלמים ובוחרים לנהוג כך מכורח אישיותם.
מעיין בן ה-30 הגיע לאבחון גרפולוגי אחרי שקיבל שובר מתנה שרכשה לו אמו, היא ביקשה לדעת מדוע הבן שלה מתקשה במציאת זוגיות.
אחרי ניתוח כתב היד, מעיין התגלה כבחור רציונלי עם קושי בקבלת בהחלטות. מצד אחד, הוא אימפולסיבי, ומצד שני, יכול להיתקע הרבה זמן לפני שמחליט, וזה גם נובע מהקושי להתחייב וממחשבה כי הוא זקוק לגיוון ועניין.
מבחינת הזהות ניכר כי מעיין אינו מגובש, אך הוא לא היה מוטרד. חייו היו מלאי עניין – הוא למד, נהג לטייל בעולם בכל הזדמנות, ולא נראה שהלחץ של ההורים משפיע עליו. הוא פעל על פי ראות עיניו וצו לבו, וכך היה צריך.
אבחון גרפולוגי
מתן (28) מבקש ללמוד על עצמו, והוא מעוניין למצוא זוגיות ולבנות משפחה.
מתן היקר, אתה אדם לבבי עם יכולת לתקשר עם כל אחד. אוהב אנשים, אך לעתים מגלה מעורבות יתר ואף מאבד סבלנות. כמו כן, קשה לך להתמודד עם ביקורת. לפיכך, אתה יוצר קשרים במהירות, אך לא תמיד לאורך זמן. צריך לעבוד על חיזוק הביטחון ולגלות התמדה כדי להצליח לבנות מערכת יחסים ארוכה.

את כתבי היד יש לכתוב עם עט כדורי בלבד, 20 שורות, על גבי נייר חלק A4, לציין גיל ומין ולשלוח לסמדר נדב, עמק הברכה 27, תל אביב, בעבור מדור "אימון וגרפולוגיה" • כל האמור בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ פרטני והינו באחריות הקוראים בלבד

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה