טורים אישיים

מר חשוון ואדון עקרב

טורים אישיים2 בנובמבר 2019    2 דקות
0
מר חשוון ואדון עקרב
צילום: ingimage

חודש חשוון הגיע. שמו של החודש נתון לפרשנות ולסברה: יש הגורסים שמקור השם "מרחשוון" הוא ככל הנראה במילה האכדית "וַרְחֻ-שַׁמְנֻ", שפירושה: וַרְחֻ = יֶרַח-חודש; שַׁמְנֻ = שמיני. ויש הגורסים שמכיוון שהאותיות ו' וּמ' הן עיצורים שפתיים – לעתים קורה שהן מתחלפות זו בזו. וכך נוצרו שני חילופים ב"וורחשמן" שהפך ל"מרחשוון".
בול". יש המסבירים את השם "בול" מלשון מבול, כי בחודש זה התחיל המבול לרדת על הארץ. המבול מהווה נדבך חשוב בתרחישים אפוקליפטיים המנבאים את קצו של העולם.
חכמי הקבלה זיהו בסיפור המבול סמל להתפתחות האדם. המים בסיפור המבול מרמזים על שתי תכונות אלה: תכונת הנתינה (חסדים) ותכונת הקבלה האגואיסטית. יסוד המים בקבלה נקשר עם עולם הרגשות – בכוחם של המים לשמש כמקור החיים (תכונת הנתינה), או להרוס ולהשמיד (תכונת הקבלה האגואיסטית). ממש כמו הקוטביות הרגשית העזה המאפיינת את בני מזל עקרב.
על פי תורת הקבלה, כל אחת מעונות השנה נשלטת על ידי יסוד אחר. עונת הסתיו (תשרי, חשוון, כסלו) מושפעת מיסוד האוויר, המסמל את המחשבה. עם זאת, עקרב שייך ליסוד המים וקשור לרגש. ההשפעה של יסוד האוויר על בן מזל עקרב גורמת להתלקחות רגשות עזים, סוערים וקיצוניים. בני המזל חיים במתח פנימי, אך מסוגלים לשמור על איפוק רגשי. הם מונעים מאינטואיציה חזקה ופחות ממחשבה והיגיון.
רגש קוטבי עשוי להתבטא למשל באהבה חושנית היכולה להפוך לקשר הרסני. הרגשות משתנים במהירות, וללא הנהגת השכל בן מזל עקרב נוטה להרס עצמי. הוא עלול לתת לזעם ולנקמה לשלוט בו. הצורך להשיב מלחמה הוא בעוכריו. אלה טיפוסים סגורים השומרים סודותיהם בקנאות. עם זאת, הם בעלי קסם אישי יוצא דופן, ומקרינים כוח אנרגטי על הסובבים אותם. בשל עוצמתו הרגשית האדירה וכוחו המהפנט של בן המזל – ניתן להתחבר ולהימשך אליו ובו בזמן להרגיש לא נוח במחיצתו. העקרב משויך לשבט דן.
האות ד' (אות הכוכב): כוכב מאדים, השולט בעקרב, ידוע ככוכב המלחמה, והאות ד' הקשורה אליו מייצגת את העוני והריקנות. על ילידי החודש להגיע לשליטה עצמית ורגשית, למתן את הכעס והשנאה ולהמירם ברחמים ואהבה.
האות נ' (אות החודש): מסמלת חמישים שערי קדושה וחמישים שערי טומאה, ומייצגת את כוח הבחירה החופשית.
בנוסף, במילה עקרב נמצא את המילה "קרב". חשוב לוותר על המלחמות וההתנצחות, לדעת להרגיש חלשים ולהבין כי כוח רגשי אמיתי נבנה ממקום של חולשה. יש ללמוד לקבל ביקורת ולזכור שסוף מעשה במחשבה תחילה.
ולסיום, חכמי הסוד לימדו כי הקורא בכוונה רבה את פרק התהילים המתייחס למזלו – מושך על עצמו שפע רב רוחני וגשמי. למזל עקרב – פרק פ'.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה