טורים אישיים

מתי מגיעים?

טורים אישיים3 בנובמבר 2019    2 דקות
0

מרבית האנשים חסרי סבלנות, רוצים כבר להיות אחרי השלב שבו הם נמצאים. האושר נמצא בדיוק מעבר לסיבוב, אם רק נעבור אותו • זו הרגשה טבעית, ועם זאת מדובר באתגר

מתי מגיעים?
צילום: ingimage

הטור הזה מתפרסם אחרי החגים. בארצנו זה הפך מזמן למנהג, לדחות דברים ל"אחרי החגים", אחרי שחוזרים לשגרה ואפשר לקבל החלטות. ולפעמים כתירוץ לחוסר הרצון שלנו להתמודד עם דברים מסוימים.
תכונה אחרת, דומה אך שונה, היא לרצות להיות כבר אחרי השלב שבו אנו נמצאים. אחרי חיפוש העבודה, אחרי חיפוש הדירה, אחרי המעבר לחו"ל, אחרי השיחה שמפחיד אותנו לנהל, אחרי המצב הבריאותי שבו אנו נמצאים. להיות אחרי מה שמעורר בנו רגשות של פחד, חוסר אונים, אי-ודאות, חוסר אמונה, לעתים בעוצמה רבה. תחושת חוסר הסבלנות כלפי המצב הנוכחי עלולה להתבטא באי-שקט, קיטורים ותלונות, כעס או חוסר הקשבה.
זה מצב טבעי והגיוני. הרגשות שאנו מרגישים במצבים אלה הם עוצמתיים, ואם אין לנו דרך לפרוק אותם ולגיטימציה להרגיש אותם – אנו מתנהגים ומרגישים אף יותר מתוסכלים וחרדים.
להרפות ולהיות נוכחים ברגע
אף שהרצון "להיות אחרי" הוא טבעי, הוא יכול להוות אתגר של ממש ולעורר קשיים. במצבים כאלה אנו עשויים להטיל בעצמנו כל הזמן ספק, ומבלי משים להיות קלים יותר לריב עם עצמנו ועם אחרים, לנסות לעשות פעולות כדי לזרז דברים – פעולות שלעתים יכולות לגרום לשינויים לא רצויים ולנבוע מחוסר שיקול דעת ורק מתוך רצון להניע עניינים.
אנו חיים בחברה מהירה, חסרת סבלנות בעיקרה, שאין בה כמעט לגיטימציה להרגיש את מה שאנו מרגישים. עובדה זו מגבירה את הקושי שלנו להיות נוכחים במה שקורה. לנוע בקצב שלנו, האמיתי, ולהרגיש את מה שאנו מרגישים בדרך, לחוות את התהליך ולהיות נוכחים בו.
עם כל הקושי שבדבר, אם נרפה מהמאמץ להיות כבר אחרי, אם נסכים להיות היכן שאנו נמצאים – יהיה לנו יותר קל. אחרי הכל, גם אם לא נתאמץ, הכל משתנה בשלב כזה או אחר, שום דבר אינו נשאר כשהיה. אם נרפה מהרצון לשלוט בדברים, ניכנע לקצב שלנו, לרגשות שלנו, נוכל להפסיק את הסבל והקורבנות, ואז מצב הביניים יהפוך להיות קל יותר להתמודדות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה