טורים אישיים

סחיטה רגשית

טורים אישיים7 באוקטובר 2019    6 דקות
0
סחיטה רגשית

כשישבתי עם סימון, נראה היה שיש הרבה על מה לחשוד. ההתנהגות של אשתו בחודשים האחרונים הייתה שונה בתכלית השינוי לעומת השנים שקדמו להם. אבל בימים הספורים שבהם אני נוסע בעקבותיה, לא היה שום דבר חריג בסדר היום שלה.
גילה מתחילה את היום בעבודה, אחר כך ילדים, חוגים, קניות, בישולים, ואני מסיים בכל יום את המעקב כשסימון חוזר הביתה. למחרת שוב, וחוזר חלילה. זה כבר קרה לי בעבר בתיקים אחרים, והתברר שהתזמון של בחירת ימי הפעילות לא היה מדויק.
לפעמים יש מין קצר ברומן, או שהמאהב בחו"ל, או שהוא סתם עסוק בעניינים אחרים.
"אולי נעשה הפסקה של מספר ימים וננסה מחדש?", הצעתי, אבל סימון התעקש להמשיך. הוא היה משוכנע שיש משהו. הוא לא טיפוס חשדן, ובטח לא סתם חושד כרגע. משהו קורה שם, והוא חייב לדעת מה. אין לו הרבה סבלנות פשוט לשבת ולחכות.
סיימתי עוד יום מעקב אחריה בשעה שבע בערב. יום שהיה דומה למדי לקודמים לו. אני וחוקר נוסף ממשרדי בדיוק התיישבנו לאכול משהו במרכז המסחרי הסמוך, כשסימון כתב לי: "היא הודיעה לי פתאום שהיא הולכת לחדר הכושר. אתה אמרת שהיא הייתה שם כבר אתמול אחרי הצהריים, כשהילדים הלכו לחוגים". זה מוזר שהיא הולכת יום אחרי יום, מה שכנראה לא קרה מעולם בעבר.

התיק הירוק

ראיתי שאימוני הכושר של גילה הם קצרים יחסית, ובכך מאפשרים לנהל במקום הזה רומן. עד כה, בימי המעקב היו לה מספר לא מבוטל של הזדמנויות, אם היא רק רצתה "לגנוב זמן" לטובת רומן על חשבון דברים אחרים. עם זאת, הבנתי את מהות תחושותיו של סימון, אז עזבנו הכל ורצנו בחזרה אל כתובת מגוריה. לצערי, הרכב שלה כבר לא היה בחניון, אז המשכתי מיד לכתובת חדר הכושר. מצאנו את הרכב שלה חונה בחניון הרגיל שצמוד אליו.
אפילו שהרכב שלה חנה בחניון חדר הכושר, לא הייתי כאן כדי לוודא שהיא אכן נכנסה לחדר הכושר. זכרתי מהימים הקודמים, שהיא מוציאה מהרכב תיק ספורט ירוק. יצאתי מהרכב שלי והתקדמתי לעבר הרכב שלה תוך כדי שאני מתבונן פנימה לרכבים אחרים בסביבה, כדי לוודא שאיש לא מבחין במעשיי. זרקתי מבט קטן לתוך האוטו שלה, וראיתי את תיק הספורט הירוק יושב לו על הכיסא האחורי. זה אומר שהיא לא במכון. היא חייבת להיות במקום אחר.
המרוץ כרגע הוא נגד הזמן. מיקמתי את החוקר השני לתצפית על הרכב שלה, למקרה שהיא תגיח לפתע מרכב אחר, ואני התחלתי להסתובב במהירות במתחם חדר הכושר. לצערי, לא מצאתי אותה ברחבה או בבית הקפה או באחת החנויות. בשלב כלשהו נכנסתי אל הלובי של בניין המשרדים הצמוד. בדקתי אפילו בשירותים של הקומה. כשיצאתי משם חלפתי על פני דלת חדר המדרגות ונעצרתי. היה נדמה לי ששמעתי רעשים בוקעים. די חריג לשמוע מישהו מחדר המדרגות כשיש שש מעליות העומדות לרשות הבאים. בדרך כלל המדרגות קיימות בעיקר למצבי חירום.
העברתי את המכשיר הנייד שלי למצב שקט, והחלשתי את תאורת המסך שלי למינימום האפשרי. פתחתי חריץ קטן בדלת חדר המדרגות. אור בקע מבפנים והקולות גברו, אבל לא ראיתי שום דמות. פתחתי בעדינות את הדלת לרווחה מבלי שתשמיע קול, ונבלעתי פנימה. נשמע שהקולות היו קומה אחת או שתיים מעליי. אלו היו קולות של שיחה. גבר ואישה. אני לא מכיר את הקול של גילה, אז חיכיתי בסבלנות כדי לשמוע את השיחה. החלטתי להמר על הזוג הזה, בעיקר כי ידעתי שממילא לא מצאתי אותה בשום מקום אחר.

הרומן שלא היה

תוכן השיחה לא הסגיר רומן בין השניים. ליתר דיוק, לא רומן פעיל. זה נשמע יותר כמו חיזוריו של הגבר אל מול הדיפותיה של האישה. הוא לא הפסיק להגיד שהוא מאוהב בה ורוצה אותה, והיא ענתה שיש לה משפחה. "אמרתי לך כבר שזאת הייתה טעות חד-פעמית", אמרה בשלב כלשהו, אבל הגבר לא הרפה. נשמע היה שהוא רומז לספר על זה לבעלה. את זה בעצם היא מנסה למנוע. לכן היא מדברת איתו בכלל.
כששמעתי קולות צעדים במדרגות, יצאתי מהר החוצה והתחבאתי בלובי הבניין. גילה הייתה זאת שיצאה ראשונה, והגבר יצא מספר שניות אחריה. היא פנתה לכוון החניון, והוא נכנס לחדר הכושר. הנחנו לה לנסוע לבדה. סימון כתב לי אחר כך שהיא החליטה לא להתאמן בסוף, וקנתה פיצה לכולם לארוחת הערב. כשעה וחצי מאוחר יותר ראיתי שוב את הגבר יוצא מחדר הכושר ונכנס אל רכב בחניון. ליווינו אותו הביתה כדי לחשוף את זהותו המלאה.
אין באמת דילמה מה לעשות עם המידע, אבל אני מודה שהדיווח הוא לא פשוט. זה לא מישהי שמנהלת רומן בהווה, אלא עשתה טעות כלשהי. אין לי מושג מהי אותה מעידה קטנה של גילה, אבל ללא ספק היא הולידה התנהגות חדשה ומעוררת חשד בבית. זאת גם הסיבה שסימון חייב להתעמת איתה במהירות. כשהוא העלה בפניה את שמו של הבחור, היא נשברה די מהר. היא הודתה שהיא התנשקה איתו באחד מהימים, ברגע של חולשה, ומאז הוא לא מרפה ממנה. היא המשיכה לדבר איתו רק מפני שפחדה שהוא ינסה לחבל לה, אבל דבר לא קרה מעבר לזה מאז. הוא לא מפסיק לשלוח לה הודעות, והיא מוצאת את עצמה חייבת לענות לו בחשש גדול. "הדבר האחרון שרציתי זה לפגוע בך או שבכלל תדע מזה", בכתה מול סימון.
עד כמה שזה לא נעים לשמוע את זה, השד גם לא כל כך נורא. החיים מזמנים גם הזדמנויות וגם נפילות. סימון הבין את זה. כרגע, כשהוא יודע מזה, אותו גבר כבר לא יכול להשפיע עליה יותר. כשהכל גלוי על השולחן, קל יהיה "לחתוך" את החיזורים שלו.

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה