טורים אישיים

לא על אהבה לבדה

טורים אישיים25 בספטמבר 2019    6 דקות
0

החלק האחרון בטרילוגיה, אובדן תמימות של דנית וההתפכחות

לא על אהבה לבדה

שני דברים עיקריים יצרו סדקים משמעותיים בשכבת הנאיביות של דנית בכל מה שקשור לאליאס. הראשון – זה שהוא העלה בצורה מפורשת נושא של פרידה, והשני – העובדה שמצאתי ראיות לנוכחות אישה אחרת בחייו. אם עד לאותו רגע היא שקלה להיכנע לדרישתו, ולהעביר לו מחצית מדירת המגורים שלהם, הרי שדבריו הפוגעים בהמשך עצרו בה. היא הייתה צריכה זמן לעכל את הדברים.
דנית נפגשה איתי כעבור כמה ימים יחד עם אמה. משפחתה, ובעיקר אמה, עמדו לצדה וליוו אותה. "נפגשנו עם אליאס", סיפרה אמה (וראיתי איך דנית בקושי מסוגלת להסתכל לי בעיניים), "יחד עם חבר משותף". אם חשבתי שרק דנית מחזיקה בגישה מאפשרת, הרי שמשפחתה מתעלה עליה. "הייתה שיחה נעימה סך הכל. שמענו את מה שיש לו להגיד ואמרנו את שלנו". נתתי לה לספר בהרחבה על מה שקרה באותה שיחה. אין לי מושג מה הייתה המטרה של השיחה, אבל אני יכול להבין מדוע קיימו אותה. כשאתה מכיר מישהו כל כך הרבה שנים, וכשיש לכם המון במשותף, זה רק טבעי שהם ינסו לדבר על הדברים כדי לסכם עניינים. "זה סופי, הוא אמר שהוא לא יכול יותר לחיות ככה. הפרידה בלתי נמנעת".
בכל פעם שאני משוחח עם לקוחותיי, זה קורה מחדש. יש משהו מעורבב ומבולבל בתקשורת שלהם. מין סלט של רגשות יחד עם הדיווח השוטף. על הדרך, קל גם לראות קיבעונות ומחסומים רגשיים. התפקיד שלי הוא לא לחנך אותם, ויש להם את הזכות לעשות ככל שעולה על רוחם. בכל זאת, אלו החיים שלהם. עם זאת, מסיבה כלשהי הם בחרו לפגוש אותי כדי לשתף אותי באותה שיחה. זה כשלעצמו הראה לי שהם לא שלמים לחלוטין עם המעשה. המשך הדיווח שלהם חשף את המניעים האמיתיים.

מאזן אימה

"התייעצתי עם עורך דין", הסביר להם אליאס באותה פגישה, "וע"פ החוק מגיע לי חצי מכל הרכוש, ולא רק מהדירה". אליאס הרחיב יותר את מה שכנראה הסבירו לו. "אבל אני לא רוצה לריב איתכם. גם לא רוצה יותר מדי. תארגנו מיליון שקל כדי שאוכל לארגן את החיים שלי מחדש". במילים אחרות, הוא הסביר שהוא מוכן לבוא לקראתם במקום להוציא מהם הרבה יותר אם יגיעו למשפט.
התאפקתי לא להגיב ישר, הדברים היו ממש בהירים לי, אבל הבנתי שככל הנראה להם לא. "ומה אתם חושבים בקשר להצעה שלו?", שאלתי. לא הופתעתי כאשר ענו שיש בזה משהו. "זה לא יהיה פייר להוציא אותו בלי כלום", ענתה אמה "בכל זאת, יותר מעשרים שנה הוא היה בן משפחה שלנו". אי אפשר להתעלם ממידת הרחמים שהמשפחה הזאת מגלה כלפיו. "בלי קשר, הוא אמר שהוא אסף חומר מרשיע על כל אחד ואחת מאיתנו", המשיכה. "חומר על מה?", שאלתי. לא היה להם מושג אלא רק שזה מה שהוא אמר להם. נתתי להם לדבר על הנושא כדי שיפרקו מעצמם את כל הרעיונות שקשורים לכך. רק אז אולי הם יהיו בשלים להסתכלות אחרת.

מילים זה בחינם

כשהגיע הרגע המתאים, אמרתי להם את דעתי. "יש לך שנות ניסיון רב עם אליאס", מצאתי את עצמי מנתח עבורה את חייה, "לפחות בשנים האחרונות היא לא הייתה התנהלות טובה, שלא לומר רעה". זה היה הזמן להזכיר לה שהוא דיבר איתה תמיד על כסף בזמן שהיא דיברה איתו על ערכים ומשפחתיות, את העובדה שהוא ביצע פעולות חד-צדדיות, חי לרווחתו מבלי להתחשב, דיכא את הסביבה שלו, לרבות הילדים. התגלית היא שיש אישה אחרת בחייו ושלא הכיר אותה כעת. הראיתי לה שאותה אישה פרסמה פוסט ברשת החברתית על טיול בחו"ל, בדיוק באותו זמן ובאותה ארץ שאליאס ביקר בו בזמנו. בנוסף, עזב את הבית בפתאומיות מול הילדים, וכעת גם טוען שאסף חומר מרשיע על כל המשפחה הרחבה שלה. "לכן השאלה האמתית היא שאם הוא כל כך שקוף במעשיו הקודמים, והחוק כביכול עומד לצדו, מדוע הוא לא תובע את מה שמגיע לו", חתמתי, "מדוע הוא בוחר להיות פתאום 'טוב ומתחשב' אחרי ששנים הוא מתנהג בדיוק הפוך?!". לדנית לקח שבריר שניה להבין את הנקודה. "כי להגיד תמיד אפשר", ענתה.
זאת הייתה נקודת המבט שלי, והן קיבלו אותה. חוק יחסי ממון לא אמור לחלק רכוש שהתקבל מנכות, ירושה או מתנה. במקרה של דנית היה את כולם יחד, ובנוסף זה עוד קרה לפני החתונה. זה נכון שבבית המשפט הכל יכול לקרות, אבל מה שחשוב יותר ממשפט זאת התחושה. האם זה נכון לוותר מראש ולהפסיד את מה שאת חושבת שלא מגיע לו, או לחילופין להיאבק על הזכויות שאת מאמינה בהן?! גם אם דנית תפסיד במשפט, היא תדע כלפי עצמה שהיא לביאה. לוחמת. היא תדע שאליאס לא השיג זאת בקלות. שיזיע קצת עד לתוצאות המשפט, ובעיקר שהוא לא מפחיד אותה.

הצעה נגדית

דנית חזרה לאליאס עם הצעה נגדית. אם הוא ימנע ממנה להגיע למשפט, היא תוותר לו על הכתובה, על הטענות לנזקים שהוא גרם לה בעקבות פעולותיו החד-צדדיות, וכן על תשלומי הבית השוטפים בזמן הקרע. אליאס נתן לה את המבט המזלזל שלו ולא הפסיק לאיים. למעשה, עד שהגיש את תביעת רכוש, הוא ניסה עוד מספר פעמים להשפיע עליה להחליט אחרת, וכל פעם היינו צריכים לדון בזה מחדש. "הוא מנסה לשכנע אותך לעצור אותו מלפגוע בך, מבינה את האבסורד?!". היא הבינה אבל פחדה, אפשר להבין אותה.
הדיונים המשפטיים נמשכו יותר משנתיים. במהלכם נחשפו עוד פעולות שאליאס עשה, כמו להקליט אותם בסתר ללא הרף. אליאס לא רק שהפסיד במשפט, גם נפסקו נגדו הוצאות גבוהות, ובנוסף, נאלץ באופן טבעי לשלם כסף רב על הייצוג המשפטי שלו. אחרי הכל, ההפסד הכי גדול שלו הוא אחר. ילדיו לא רוצים לדבר איתו.

הכותב הינו בעליו של "סייט חקירות",
טל' 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. שמות הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה