טורים אישיים

התחלה חדשה

טורים אישיים25 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

שנה חדשה - התחלה חדשה? האם, לקראת התחלת שנה חדשה, אנחנו מוכנים להתחיל מחדש? ומה זה בכלל אומר?

התחלה חדשה

שחר-בן-פורת

שנה חדשה מביאה איתה הזדמנות להתחדשות. רגע לפני שמתחילים מחדש, חשוב לעצור ולהקדיש זמן לסיכומים, לחשבונות נפש, שכן במטרה להתכונן להמשך הדרך, כדאי שניזכר בדרך שאותה עשינו עד כה.
את המשך הדרך – מה שיקרה לנו בהמשך השנה – אי אפשר ממש לתכנן. אחרי הכל, אנחנו לא באמת יודעים מה יהיה. אבל אנו יכולים להצהיר, להביע כוונה, אלו שינויים אנו רוצים שיקרו בחיינו.
הצהרת כוונות היא משמעותית, משום שמאותו רגע כל הבריאה מתגייסת כדי לעזור להצהרה זו להפוך למציאות. זה עשוי להישמע טיפשי לחלק מכם ונפלא לחלק אחר, אבל האמת היא שהצהרת כוונות היא דבר מה שצריך לעשות בקפידה, שכן הדרך ליצור את אותם השינויים היא לא בהכרח קלה. לעתים עלינו לחוות טלטלות כדי להטמיע שינוי בעצמנו ובחיינו.
הנה דוגמה מסיפור חיי: בילדותי ונערותי היו לי מדי פעם התקפים קלים של קוצר נשימה, ושימוש בוונטולין היה פותר אותם. בתחילת שנות ה-20 לחיי, אחרי עוד מקרה שכזה, אמרתי לעצמי שהגיע הזמן שאתחיל לטפל במצב הזה ברצינות כדי לשנותו. שבועות ספורים לאחר מכן חליתי, ובסוף המחלה אובחנתי עם אסטמה ברמה בינונית. קיבלתי מרשם לסטרואידים, שאותם הייתי אמור לקחת פעמיים ביום עד להודעה חדשה. הייתי נחוש בדעתי לשנות מצב זה, והתחלתי לטפל בו בכלים מעולם הרפואה המשלימה והמודעות העצמית. שמונה חודשים אחר כך, האסטמה כבר לא הייתה. 17 שנים עברו מאז, ללא בעיות נשימה וללא תרופות בכלל.
שינוי הוא אפשרי; אנחנו יכולים לשנות גם מצבים שנראים בלתי אפשריים לשינוי. אבל כאשר אתם מביעים כוונה לשינויים שאתם רוצים ליצור, זכרו שאינכם יודעים מה עליכם לעבור בדרך. וגם זכרו שכל מה שקורה לנו, קורה כי אנו יכולים להתמודד עם זה.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה