טורים אישיים

התשמע קולי

טורים אישיים22 בספטמבר 2019    2 דקות
0
התשמע קולי

אלול הוא החודש המסיים את השנה בלוח העברי, ולכן הוא נחשב לחודש של חשבון נפש. מכאן המנהג להתחיל באמירת סליחות בחודש אלול. ימים אלה של התקרבות הבורא לישראל הם בבחינת הארת פנים. שערי שמיים פתוחים, וכל המבקש להיטהר מסייעים לו באלול, ומה יותר נכון כעת מאשר להתעורר רוחנית ולקרוא מזמורי תהילים המסוגלים לשפע, הגבהת המזל ומילוי הרצונות. כל זאת מכיוון שיש בכוחם של מזמורי תהילים להכניס בלב האדם אהבת ה’ ויראת שמיים.
תחושת הרעב הנפשי למעט מזון רוחני הינה תופעה מדוברת שמתגלגלת בשנים האחרונות, ורבים מוצאים עצמם תוהים ולומדים את השיטה והדרך להרגשת מציאות האור העליון. כאמור, אחד המוטיבים הבולטים המיוחסים לעניין זה הוא קריאת מזמורי תהילים – דבר עצום שמושך אור גדול ושפע רב על האדם. כידוע, ספר תהילים מיוחס לדוד המלך, ככתוב בתלמוד הבבלי: “דוד כתב ספר תהילים על ידי עשרה זקנים: על ידי אדם הראשון, על ידי מלכי צדק, על ידי אברהם אבינו, על ידי משה, על ידי הימן, על ידי ידותון, על ידי אסף ועל ידי שלושת בני קורח” (מסכת בבא בתרא, דף י”ד ע”ב), והוא הספר הראשון הפותח את חלק הכתובים בתנ”ך.
בדברים הבאים אגיש את פרקי התהילים על פי גלגל המזלות, המועילים לכל מזל ולכל עניין. דעו כי חכמי הסוד לימדו כי הקורא בכוונה רבה את פרק התהילים המתייחס למזלו גורם להגבהת מזלו, משחרר עיכובים ומושך על עצמו שפע רב, הן ברוחניות ובוודאי בגשמיות. קריאה יומית של פרק המזל שלכם בימי חודש אלול, שהם בבחינת הכנה והתחדשות לקראת השנה החדשה, מסוגלת להמתקת הדינים ולמילוי כל משאלות הלב. זכרו כי תהילים קוראים בשעות היום עד לשקיעת החמה. מי ייתן וכל משאלות לבכם תתגשמנה לטובה אכי”ר.

חודש תשרי מזל מאזניים פרק כ"ז
חודש חשון מזל עקרב פרק פ'
חודש כסלו מזל קשת פרקים ס"ז, צ"ג
חודש טבת מזל גדי פרק נ"ט
חודש שבט מזל דלי פרק כ"ג
חודש אדר מזל דגים פרק קכ"ו
חודש ניסן מזל טלה פרקים קי"ד, צ"ב
חודש אייר מזל שור פרק צ"ה
חודש סיון מזל תאומים פרק ק"ז
חודש תמוז מזל סרטן פרק צ'

 

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה