טורים אישיים

מתי היא תתחתן?

טורים אישיים22 בספטמבר 2019    2 דקות
0

יש פתגם שאומר "ילדים קטנים - צרות קטנות; ילדים גדולים - צרות גדולות", ומה שזה אומר - לא חשוב בני כמה הילדים שלנו, תמיד נדאג להם

מתי היא תתחתן?

באף גיל זה לא עובר. הורים לילדים דואגים כל הזמן לילדים שלהם, גם כשאין סיבה ממשית לדאגה.
אחריות גדולה היא להביא ילדים לעולם. יש למלא את הצרכים שהילדים זקוקים להם לקיומם ולביטחונם, הקניית ערכים וחינוך טוב, כזה שיקנה להם מקצוע ובסיס להקמת משפחה בעתיד. אך הדאגה כשלעצמה אינה פותרת. אכן יש תקלות בדרך, ולעתים הם עוצרים, מאבדים קצת מההתלהבות ושמחת החיים ולא מוצאים את עצמם. בצבא הדאגה מובנת, אך בסיום השירות רצוי להרפות. אחרי השירות הצבאי לרוב הצעירים יש שפע של אפשרויות – ללימודים, עבודה, מגורים, חברים וזוגיות.
לחלק מההורים קל, בעיקר נאם הילד יודע מה הוא רוצה, ואחרי צבא הוא מתחיל ללמוד, מוצא משרה טובה, או שלפחות יש לו חשיבה על עתיד מקצועי ועם הזוגיות שביסס הוא צפוי להקים משפחה. אולם כשהילדים לומדים, עובדים, מצליחים למצוא משרה טובה ומתקדמים, אך עדיין לא קושרים את חייהם בזוגיות, וכשהם נושקים לגיל 40 – במיוחד הנשים – ההורים נלחצים. חלקם בטוחים שמשהו לא בסדר עם הילד, ורבים מתקשרים אליי למצוא פתרון. להם אני אומרת שכל זאת – רק אם הילד רוצה לעשות בירור או שינוי, זה צריך לבוא ממנו. הילדים הם שצריכים להתקשר. עם זאת, הלחץ מהסביבה מכביד, ולכן יתחמקו ויעדיפו את הלבד.
אם בריאותית הכל תקין, לעתים קרובות זה תהליך עם פרק זמן שאינו ניתן לקצר. יש “זמן בישול”, וכל אחד והזמן שלוקח לו. לעתים מדובר במשבר זמני שיחלוף, ולעתים יש לעודד את הילד ללכת לשיחות עם איש מקצוע לשם בירור עמוק יותר. למתלבטים, אשר מתקשים להחליט – הזמן והניסיון עושים את שלהם. בינתיים, הורים יקרים, כל שהם זקוקים לו מכם זה חום ואהבה ופחות הטפה, אך יש להשתדל לא לתת להם להיות תלויים בכם לגמרי. יש הורים שרוצים לעשות במקומם, כי הם חושבים שבכך הם עוזרים, כשבעצם זה עלול להנציח את הבעיה. הילדים צריכים לפתח כנפיים ולהסתדר בכוחות עצמם, ותאמינו לי – יש להם יכולות להתמודד הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

אבחון גרפולוגי

מיקי (37) מבקשת לדעת מהו הפוטנציאל המקצועי שלה, מתלבטת ומבקשת הכוונה תעסוקתית.
מיקי יקרה, מתאימים לך קורסים קצרי טווח שיש בהם קשר לאסתטיקה ועבודה עם אנשים, כמו עיצוב שיער, איפור, קוסמטיקה, עיצוב חלונות ראווה, צילום והדרכת נוער בסיכון.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: 1-7 במאי

  טלה ענייני כספים והשקעות עשויים להעסיק אתכם השבוע. הצד הטוב של השבוע עשוי להתבטא ביצירתיות רבה. עם זאת, הצמידות...

טורים אישיים3 במאי 2020    4 דקות
0

הורות בימי קורונה

  כולנו נמצאים במצב חדש, לא מוכר, עלינו להתנהל לפי הוראות משרד הבריאות והן משתנות בקצב מהיר. מקומות עבודה נסגרים,...

טורים אישיים22 במרץ 2020    3 דקות

כתיבת תגובה